Patiko? Pasidalinkite!

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pakvietė JAV prezidentą Džo Baideną pabendrauti gyvai tiesioginės transliacijos metu, po to, kai šis per viešą interviu televizijai „ABC news“ V. Putiną išvadino žudiku.

„Praėjusį kartą telefoninio pokalbio iniciatyvą pateikė prezidentas Džo Baidenas. Norėčiau pakviesti prezidentą Baideną tęsti diskusijas, tačiau su sąlyga, kad tai darysime tiesiogiai. Man atrodo, kad šis pokalbis būtų įdomus tiek Rusijos žmonėms, tiek JAV gyventojams bei kitoms šalims “, – sakė V. Putinas.

Baidenas išsigando?

Paklaustas apie Putino pasiūlymą pasikalbėti su juo tiesioginiame eteryje, JAV prezidentas Džo Baidenas atsakė esantis tikras, kad „kada nors pasikalbėsime“. Tai Twitter paskyroje pranešė dienraščio „Bloomberg“ Baltųjų rūmų korespondentė Jennifer Epstein.

Įdomu, kodėl Džo nesutiko suderinti datos ir laiko, patogaus abiems šalims? O gal dar ne laikas?.. Arba Baidenas tiesiog “deda į kelnes”, nes supranta, kad tiesioginiame eteryje jis būtų “sumaltas į miltus”?

Už nugaros apkalbėti ir apšmeižti kitus nėra sunku. Bet, kaip liaudis sako – už savo žodžius reikia atsakyti. O būtent tai ir norėjo parodyti V. Putinas. Šis atvejis tik dar kartą parodo, kas yra tikrieji bailiai ir niekšai.

Vaizdo medžiagoje grąsusis Džo…

Putino atsakas į Baideno kliedesius, išsakytus “ABC” televizijai 

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas viešai atsakė „žudiku“ jį pavadinusiam Jungtinių Valstijų vadovui Džo Bidenui. Putinas patvirtino, kad iš tiesų, jie su Džo yra pažįstami, o į tai, kad Džo Baidenas Vladimirą Putiną išvadino „žudiku“, jis be ironijos pareiškė: „Būkite sveikas, aš linkiu Jums sveikatos ir sakau tai be ironijos ar juokų“.

Paskui Putinas pridūrė: „Kiekviena šalis yra patyrusi sunkių ir įvairių dramatiškų, kruvinių įvykių. Bet kai mes vertiname kitus žmones, arba kai vertiname kitas šalis, tautas, mes visada žiūrime į jas kaip į veidrodį: jose visada matome save. Permetame kitam žmogui tai, kuo patys gyvename.“ Bekalbėdamas, Putinas prisiminė vaikystę, kai kieme vaikai ginčydamiesi sakydavo: „Kas ant kito sako, ant savęs pasisako“. Ir tai nėra tik vaikiška patarlė ar juokelis – žiūrint iš psichologinės pusės šio posakio prasmė yra labai gili.

Rusijos prezidentas JAV priminė labai skaudų istorinį momentą, pabrėždamas, kaip ir ant kieno kaulų susikūrė Jungtinės Amerikos Valstijos. Jis priminė, kaip buvo išžudyti vietiniai indėnai, jų visuomenė. Putinas tai pavadino genocidu prieš indėnų gentis. Po to sekė ilgas vergovės periodas, kuris buvo labai žiaurus. Ši istorija tęsiasi iki pat šių dienų: juk iš kur atsirado judėjimas „Black lives matter“? Iki pat šiol afroamerikiečiai susiduria su rasine nelygybe.

Putinas priminė ir tai, kad JAV yra vienintelė branduolinė valstybė, panaudojusi ginklą prieš nebranduolinę valstybę: Japoniją, II – ojo Pasaulinio karo pabaigoje (Hiroshima ir Nagasaki), nors nebuvo absoliučiai jokio karinio pagrindo tai daryti. Tai buvo tiesioginis civilių žudymas.

Putinas priminė, kad JAV įpratusi, jog visi žaistų pagal jos taisykles. „Tačiau JAV turi suprasti, kad mes kitokie žmonės: pas mus kitoks genetinis ir kultūrins išsilavinimo kodas. Mes mokame atstovėti savo interesus. Mes su jais dirbsime, bet tose sferose, kuriose mes turime interesą ir tomis sąlygomis, kurios  atrodo naudingos mums. Ir jums teks su tuo susitaikyti. Jums teks su tuo susitaikyti, nežiūrint į visus bandymus sustabdyti mūsų vystymąsi, nežiūrint į sankcijas, įžeidinėjimus, jums reiks su tuo s k a i t y t i s.“

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!