Patiko? Pasidalinkite!

Sveiki, mieli skaitytojai. Tai yra mano pirmasis bandymas rašyti straipsnį, todėl prašau ne kritikuoti, o pasidalinti savo pastabomis.

Tema, kurią pasirinkau, yra labai aktuali jau gana ilgą laiką, ir, manau, tokia bus dar ilgai… Tai COVID-19. Iš karto noriu visiems prisipažinti, kad aš neturiu jokio medicininio išsilavinimo, todėl mano pamąstymai gali prieštarauti mūsų valdančiųjų sprendimams, mėginant suvaldyti šią pandemiją.

Manau, reikėtų pradėti nuo to, kad atsiradus šiam virusui, mūsų visų gyvenimai labai smarkiai pasikeitė. Ir tai daug kam buvo tikras iššūkis, nes didžioji dalis žmonių nežinojo, kaip tokioje situacijoje elgtis, negaudavo reikiamos informacijos ir pradžioje tikrai buvo chaosas. Laikui bėgant atsirado kaukių dėvėjimas, dezinfekcinės priemonės, atstumų laikymasis… Tai tapo mūsų kasdienybe, su kuria mes gyvenome ilgą laiką.

Ir tuomet atsirado skiepai… Kiek jie atnešė gero ar blogo, dar niekas negali pasakyti, nes tiesiog nėra pakankamai duomenų apie jų poveikį visoms žmonių grupėms. Aš suprantu mūsų politikus, kurie ragina žmones skiepytis, nes galimai jie tikrai mano, kad tai yra išsigelbėjimas. Tačiau yra labai daug neatsakytų klausimų, kurie man kelia nerimą.

Na, visų pirma, reikia paminėti tai, kad atsiradus vakcinai nuo COVID –19 buvo skelbiama, jog pilnai vakcinuoti žmonės bus visiškai saugūs. Praėjus nemažai laiko po vakcinacijos pradžios išgirdau, kad visgi vakcina neapsaugo nuo šio viruso. Tačiau Lietuvos sveikatos apsaugos ministras patikino, kad žmonės, kurie yra pilnai pasiskiepiję, praktiškai nejaučia simptomų ir praserga labai lengva forma. Na, tai tikrai būtų logiška, juk vakcina turėtų padėti lengviau persirgti šia baisia liga. Kitu atveju kiltų klausimas, kam ji reikalinga? Todėl viskas atrodė labai optimistiška ir teisinga.

Bet atėjo nauja viruso banga su naujomis atmainomis… Ir šiandien miršta net ir tie žmonės, kurie buvo pasiskiepiję nuo šio viruso. Kasdien per radiją girdžiu skaičius, kad mirė tiek ir tiek žmonių, o tarp jų buvo ir pasiskiepijusių. Ir šioje vietoje man kilo dar vienas klausimas. Jei iš pradžių visiems buvo sakoma, kad jei pasiskiepysi, busi saugus, paskui sakė, kad net jei ir pasiskiepijai, gali užsikrėsti, bet sirgsi lengva forma… O ką galima pasakyti dabar, kai pradėjo mirti jau pasiskiepiję žmonės? Maždaug: jei esi pasiskiepijęs, tai mirsi greitai ir neskausmingai? Ir aš čia tikrai neironizuoju… Žinoma, aš tikiuosi, kad šito tikrai niekas nepasakys, nes tuomet žmonės pradėtų bijoti šios vakcinos, o tai gali pražudyti tikrai daug žmonių.

Paklausite manęs, kodėl? Todėl, kad, mano manymu, ji tikrai gali padėti, bet ne visiems. O kai kuriems gali ir pakenkti. Todėl aš niekaip nesuprantu, kodėl nėra jokių duomenų apie tai, dėl kokių priežasčių mirė nepasiskiepiję žmonės ir dėl kokių priežasčių mirė pasiskiepiję žmonės? Juk pasakymas, kad mirė nuo COVID – 19, nėra atsakymas. Kur tyrimų rezultatai, kodėl būtent šis virusas sukėlė mirtį neskiepytam žmogui? Kodėl paskiepytas žmogus mirė nuo jo? Juk čia ir yra visa esmė – pirmiausia išsiaiškinti priežastis ir tuomet žmones skirstyti į tam tikras rizikos grupes: juk vieniems vakcina tikrai gali padėti, o kitiems pakenkti. Iki šiol nesuprantu, kodėl apie tai nekalba mūsų sveikatos ministras? Juk jis tikrai turėtų turėti šiuos duomenis ir aiškiai žmonėms pasakyti situaciją: kam tikrai vertėtų pasiskiepyti, o kam būtų geriau prasirgti šia liga natūraliai, nes skiepas gali pakenkti…

Pagalvokite apie šiuos mano pamąstymus. Gal iš jų pasidarysite kokias nors išvadas, gal jie padės suprasti, kad kiekvienas žmogus turi skirtingą imunitetą. Ir prieš ką nors darant su savo kūnu, būtinai pasitarkite su savo šeimos gydytoju, nes tik jis gali jums patarti tai, kas jums būtų geriau, ar blogiau.

Ačiū visiems, kurie turėjo kantrybės perskaityti šį mano straipsnį. Tikiuosi, kad jis nėra paskutinis…


Patiko? Pasidalinkite!