2015m. spalio 31 d. virš Sinajaus pusiasalio sudužo Rusijos lėktuvas ir žuvo visi juo skridę 224 žmonės, Maskva sustabdė visus keleivinius skrydžius į Egiptą, kuris buvo mėgiama rusų turistų šalis. Tuomet Egipto prezidentas Abdelis Fattah al-Sisi pirmą kartą pripažino, kad Rusijos lėktuvo katastrofa Sinajaus pusiasalyje buvo teroro išpuolis.
Egipto prezidentas pareiškė, kad Sinajaus pusiasalyje sudužusį rusų lėktuvą numušė galimai JAV remiami teroristai, siekiantys sužlugdyti Egipto turizmo pramonę ir nutraukti santykius su Maskva.
Rusija anksčiau ne kartą yra sakiusi, kad skrydžiai į Egiptą yra stabdomi iki to laiko, kai Egipto oro uostuose bus įdiegtos saugumą užtikrinančios priemonės, bet pakol kas “ledai nepajudėjo”.
Populiariame Egipto kurorte Šarm aš Šeiche, praktiškai užsidarė daugiau kaip puse parduotuvių ir sustojo visos pradėtos naujų viešbučių statybos. Veikiančių parduotuvėlių savininkai sako, kad kelis metus besitęsianti krizė yra, vien dėl dingusių rusų turistų.
Paslaugų kainos krito, vien už 2 – 4 JAV dolerius kurorte galime su taksi nuvažiuoti praktiškai į bet kurį tašką. Prie “ruso” kainos buvo žymiai didesnės, sako vietos taksistai. Suvenyrų kainos taip pat juokingai pigios, 6 magnetukų rinkinys kainuoja viso labo, tik 1 JAV dolerį. Vietos išaugintų vaisių natūralių sulčių 1 ltr. butelis, kainuoja mažiau nei 50 euro centų. Vaisiai praktiškai visi kainuoja 1 JAV dolerį už kilogramą, braškės šiek tiek brangiau.
Viešbučių kainos taip juokingos. Skrydį pirmyn ir atgal iš Lenkijos į Šarm aš Šeicho kurortą, galima rasti kelionę už 240 Eur., vienam asmeniui, 7-ios nakvynės, su viskas įskaičiuota, t.y pusryčiai, pietūs ir vakarienė.
Vietinės kelionės
Pasivažinėjimas keturračiais ir pasiplaukiojimas laivu kainuoja, viso labo 10 JAV dolerių. Kelionė autobusu prie piramidžių galima rasti už 45 JAV dolerius. Nardymas, taip pat nuo 10 JAV dolerių.
Saugumas oro uoste
Nustebino oro uosto saugumas, kai išvykstant buvo 6 kartus tikrinami pasai, 2 kartus teko eiti per detektorius, atskirai buvo tikrinami žmonės atskirose patalpose ir papildomai dar buvo tikrinamas rankinis bagažas. Susidarė toks, jausmas, kad esi kažkuo įtariamas, nes kas kelis metrus tave vis tikrina ir tikrina. Gal taip Egiptas rodo, kad jie labai stengiasi, dėl saugumo.
Rusus keičia ukrainiečiai, lenkai ir kazakstaniečiai
Viešbučiuose rusų turistus keičia lenkai, ukrainiečiai ir kazachstaniečiai, plius dar vienas, kitas lietuvis. Teko būti būtent tokiame viešbutyje, kur turistai – ukrainiečiai, lenkai ir kazakstaniečiai. Įdomiausia, tai, kad visi iki vieno sutikti ukrainiečiai kartoją tą patį, kad politika Ukrainoje pasiekė dugną. Jie dalijasi prisiminimais, kaip visos tautos draugavo ir buvo stabilu. Skundėsi, kad dabar šalyje vyrauja chaosas ir visiška betvarkė. Jie visi iki vieno supranta, kad juos sukiršino JAV ir iš to darosi pelną.
Viešbutyje vakarais visi iki vieno draugiškai šokdavo, dainuodavo ir dalyvaudavo visokiuose pasirodymuose, dieną taip pat prie jūros kartu linksmindavosi ir net minties, nebuvo, kad kažkas pradėtų pyktis, ar muštis.
BV inf.