Patiko? Pasidalinkite!

Jei skaitydami kažkieno parašytą tekstą pamatėte klaidą – ar toliau skaitysite? Ar iš karto nurašysite tokią medžiagą į „fake news”, nes tekste buvo įveltos kelios gramatinės klaidos ir tai reiškia, kad informacija nerimta?.. (Suprask, ją rašė „beraščiai”, nebaigę net vidurinės)

Žinot, mums visiems sekasi skirtingi dalykai. Ir taisyklinga lietuvių kalba dar tikrai neparodo žmogaus IQ. Žinau daug pasiekusių mokslo daktarų, kurie kas trečiame žodyje savo prezentacijų skaidrėse sugeba įvelti po klaidą (ne dalykinę, žinoma). Keletas tokių dėstė ir man universitete. Bet dėl to aš jų nesmerkiu ir neatmetu jų skleidžiamos informacijos. Nes žmogus negali būti „daktaras” visose srityse. Tai yra žmogiška ir suprantama.

Ir skaitant įvairius tekstus ar postus feisbuke, mane ima siutas kai komentarai sukasi ne apie straipsnį, jo esmę, bet apie padarytas gramatines bei rašybos klaidas. Tokiu būdu tiesiog šlykščiai bandoma sumenkinti žmogų ir paversti jo tekstą niekiniu, jeigu nepritariama jo nuomonei.

Žinoma, taisyklingai rašyti yra gerai. Bet, žmonės, nevaidinkime lituanistų, nes ne visi esame matematikai. Žiūrėkime į esmę, o ne pateikimo formą.

Ačiū už dėmesį.

Saulė Vilkė


Patiko? Pasidalinkite!