Patiko? Pasidalinkite!

Rugpjūčio 6 d. Japonijoje, Hirošimos mieste, paminėtos 75-tosios miesto branduolinio bombardavimo metinės. Hirošima pasaulyje  labiausiai išgarsėjo kaip pirmasis miestas istorijoje, ant kurio JAV numetė atominę bomba (Hirosimos ir Nagasakio atominio bombardavimo metu). JAV branduolinį ginklą tuomet panaudojo prieš nebranduolinę valstybę!

Valstybinis transliuotojas, vadovaujamas Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės (Gebelsčiauskaitės), parengė apie tai reportažą ir parodė laidoje „Panorama“.

Moteris bei jos komanda ir vėl pademonstravo aukštąjį pilotažą – per visą reportažą nė karto neužsiminta, o kokia gi konkrečiai valstybė numetė tas baisias bombas, pradžioje ant Hirosimos, o netrukus ir ant Nagasakio?

Čia panašiai, jeigu kalbėtume apie Antrąjį pasaulinį karą bei Holokaustą ir nė karto neužsimintume apie nacistinę Vokietiją.

Tačiau reportaže galantiškai atskleidžiama, kad šias bombas ant Japonijos numetė sąjungininkai. Kitaip tariant atsakomybę už šį nusikaltimą – Japonijos miestų subombardavimą branduolinėmis bombomis – gula ne ant kokios nors vienos valstybės, o 26 valstybių, tame tarpe ir Tarybų Sąjungos (t.y. ir Rusijos, kuri de jure ir de facto yra Tarybų Sąjungos teisių perėmėja).

Ekspertai.eu primena, kad remiantis 1942 m. sausio 1 d. priimta Jungtinių Tautų deklaracija, susivienijo 26 Sąjungininkų valstybės. Neoficialaus vadinamajo Didžiojo Trejeto (angl. „The Big 3“) aljanso, kurį sudarė Jungtinė Karalystė, Tarybų Sąjunga ir Jungtinės Valstijos, priimti sprendimai turėjo lemiamos reikšmės sąjungininkų strategijai karo metu visame pasaulyje.

Valstybinis transliuotojas pabrėžia, kad šiuo metu branduolinė grėsmė ateina iš Kinijos ir Šiaurės Korėjos.

Todėl Gebelsčiauskaitės vadovaujamo transliuotojo reportaže nurodomas išskirtinis Jungtinių Amerikos Valstijų vaidmuo ginant Japoniją. Atskleidžiama, kad Jungtinių valstijų branduolinis skėtis saugo Japoniją – JAV yra įsipareigususi ginti Japoniją savo branduolinais ginklais.

Šaunuolė Monika, didysis Jozefas Gebelsas tikrai paglostytų jai galvelę ir dar ledinuką duotų pačiulpti už kokybišką darbą.

ekspertai.eu


Patiko? Pasidalinkite!