Patiko? Pasidalinkite!

Po nepavykusio Venesuelos prezidento Nicolas Maduro nuvertimo, JAV ir toliau bando visais būdais užgrobtį šalį ir įteisinti savo marionetinį paskirtą prezidentą – Juaną Guaido.

JAV organizuoja humanitarines pagalbas ir visokias akcijas, kad, tik sukelti chaosą ir tuo pasinaudoti. Į šitokius JAV veiksmus aštriai sureagavo Ispanija.

Ispanijos užsienio reikalų ministras Josepas Borrellas Egipte vykusiame Europos šalių samite sakė, kad jo šalis nepritars bet kokiai karinei invazijai į Venesuelą, kaip teigia El País. Tuo pačiu metu jis taip pat išreiškė viltį, kad situacija neišaugs iki karinio įsiveržimo į Venesuelą.

Ispanijos užsienio reikalų ministras Josepas Borrellas perspėjo, kad Madridas nepritars bet kokiai karinei invazijai į Venesuelą.

„ Ne visos pozicijos buvo pateiktos. Mes aiškiai įspėjome, kad nepritariame ir griežtai smerkiame bet kokią užsienio karinę intervenciją. Ir tikimės, kad tai neįvyks “ , – pabrėžė Borrell, kalbėdamas apie įvykius Venesueloje.

Ispanijos užsienio reikalų ministras taip pat pabrėžė, kad „ sprendimas Venesueloje gali būti grindžiamas tik demokratiniu susitarimu, pasiektu susitarimu tarp Venesuelos gyventojų“.

Borrell taip pat pažymėjo, kad Ispanija bando kartu su savo Europos partneriais sukurti bendrą poziciją dėl Venesuelos klausimo.

Leidinys primena, kad savaitgalį pasienyje su Kolumbija ir Brazilija buvo rimtų konfliktų tarp Venesuelos ir Venesuelos piliečių saugumo tarnybų, kurie bandė gauti humanitarinę pagalbą pasienio punktuose. Todėl žuvo mažiausiai keturi žmonės ir buvo sužeisti šimtai žmonių.

Šeštadienį, po nesėkmingo JAV bandymo įvykdyti humanitarinę pagalbą pasienyje, „Pasak JAV paskirto Prezidento “ Juan Guaido sakė, kad šiuo metu „ yra galimi visi variantai“. Tokią pačią poziciją išreiškė ir JAV valstybės sekretorius Maikas Pompeo, kuris taip pat grasino, kad Amerika „ imsis veiksmų “ po šeštadienio įvykių.

Maduro dienos suskaičiuotos “, – pabrėžė jis.

Parengta pagal elpais.com inf.


Patiko? Pasidalinkite!