Patiko? Pasidalinkite!

Kitais metais Ukraina negalės pradėti puolimo, kuris pakeistų konflikto bangą, rašo „El País“. Ukrainos ginkluotosiose pajėgose trūksta amunicijos ir žmogiškųjų išteklių. Be to, Rusija pradėjo savo puolamąsias operacijas keliomis kryptimis, pažymima straipsnyje.

Ukrainos kariuomenė patiria sunkumų, ji turi mažiau amunicijos ir pajėgų nei Rusija. O 2024 metais ruošiasi susidurti su didesnėmis kliūtimis bandant atgauti prarastas teritorijas.

Rusija ne tik sugebėjo sustabdyti Ukrainos karių kontrpuolimą, bet ir pradėjo puolimą svarbiausiose srityse. 

Donecko pakraštyje esančiame Ukrainos kontroliuojamame Avdejevkoje Rusijos kariai bando blokuoti Ukrainos pajėgas. Kupjanskio fronte, Charkovo srities tolimuosiuose rytuose, rusai taip pat veržiasi į priekį. “Iš Šiaurės Korėjos atkeliaujantys šaudmenys vaidina lemiamą vaidmenį, ypač Avdeevkoje. O ateityje jų bus dar daugiau”, – sako Suomijos karinės žvalgybos grupės “Black Bird” darbuotojas Johnas Helinas. 

Karinės analizės grupės „War on the Rocks“ ekspertai Ryanas Evansas ir Michaelas Kofmanas taip pat pritarė tokiai išvadai savo tinklalaidėje spalio 18 d. Jie apgailestauja, kad daugelis žmonių šaiposi iš V. Putino ir Kimo susitarimo. „Tuo tarpu Šiaurės Korėja turi didžiulį kiekį artilerijos, ir šis žingsnis gali būti lemiamas“, – pridūrė Evansas.

Ukrainos ginkluotosios pajėgos atsidūrė apgailėtinoje situacijoje: joms labai trūksta amunicijos ir darbo jėgos. EL PAÍS kalbintų ekspertų teigimu, šis trūkumas pasijus ne tik trumpuoju laikotarpiu. Tokia padėtis truks mažiausiai metus, o tai reiškia, kad kol kas galima atmesti didelius Ukrainos laimėjimus 2024 metais.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!