Patiko? Pasidalinkite!

Norint suprasti, ko iš mūsų, ir mūsų teritorijos tikisi tie, kurie yra sudarę ilgalaikę nuomą, reikia patiems pasijusti jų kailyje.

Pradėkim nuo pradžios. Aš turiu labai daug pinigų. Kartu su kitais didžiausiais verslininkais prekiauju, mainau ir kitaip bendradarbiauju su tikslu didinti savo pelną, apeiti, sužlugdyti, sunaikinti konkurentus ir būti lygiu su partneriais.

Senajam Lietuvos teritorijos nuomininkui baigėsi nuomos sutartis. Pratęsti jam neleis savininkai. Aš paduodu prašymą ilgalaikei nuomai ir gaunu teigiamą atsakymą. Nusamdau žmogų, kuris surinks ir nusamdys administracinį aparatą, kuris, pirmiausia, praves tikslų auditą, kad sužinotų, kiek yra resursų ir išteklių. Antra, padarys balansą tarp pajamų ir išlaidų. Trečia, sudarys ūkinio subjekto eksploatavimo planą. Tai pagrindas, kuriuo vadovausis administracija. Į išlaidas įeina visa, kas uždeda ūkiniam subjektui einamąją naštą (tame tarpe ir nenešančių pelno gyvūnų bei žmonių populiacija). Štai nuo čia ir prasideda mūsų, t.y., visuomenės, piliečių bėdos.

Laikinasis Lietuvos savininkas (teritorijos nuomotojas) turi išlikti solidarus su savo partneriais kovoje su konkurentais. Todėl susitarimo visais strateginiais atžvilgiais turi laikytis.

Paskutiniu metu labai trūksta pinigų. Konkurentai mina ant kulnų ir partneriai reikalauja tam tikrų pinigų sumų kovoje su konkurentais. O mūsų laikinasis savininkas jų neturi. Ką jis daro? Jis įsako administracijai gauti iš teritorijos resursų ir išteklių, daugiau pinigų. Administracija žino, kad pinigų gali gauti tik iš resursų ir piliečių. Bet tuo pačiu žino, kad geruoju piliečiai savo pinigų neatiduos. Todėl didina mokesčius, kelia kainas ir naikina išlaikytinius, kurie yra našta, laikinojo savininko biudžetui. Štai ir priėjome tašką, kuriame supratome, dėl kokios priežasties yra sugalvojami vis nauji mokesčiai ir didinami seni.

Mūsų šalies nuomotojas dalyvauja naujojo pasaulio dalybų maratone. Tam, kad galėtum išsilaikyti stiprus ir konkurencingas bei apginti savo nuomojamą teritoriją, reikalingi didžiuliai pinigai. Todėl kuo toliau, tuo labiau kils mokesčiai, ir jų daugės, kils kainos ir prastės produkcijos kokybė tiek patarnavimų, tiek prekybos srityse.

Pasaulį persidalina galingieji. Mūsų teritorijos nuomotojas – tik vienas iš smulkių partnerių galingųjų koalicijoje. Taip, kad stiprybės mums ir mūsų vaikams. Jei pasaulio galingieji nesusipyks iki tiek, kad panaudotų branduolinį ir kitus panašius ginklus, tai mes būsime išgelbėti. O jai ne, tai…

Ričardas Auglys


Patiko? Pasidalinkite!