Patiko? Pasidalinkite!

Turkija yra pasirengusi suteikti platformą Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Ukrainos vadovo Vladimiro Zelenskio deryboms. Apie tai pranešė Turkijos lyderio Redžepo Tajipo Erdogano atstovas Ibrahimas Kalinas, rašo RIA Novosti.

“Prezidentas Erdoganas pakvietė abu lyderius atvykti į Turkiją ir surengti susitikimą jų tarpusavio problemoms ir nesutarimams išspręsti. Turkija yra pasirengusi atlikti bet kokį vaidmenį, kurį ji gali atlikti, kad sumažintų įtampą tarp Rusijos ir Ukrainos”, – pareiškė jis.

Be to, Kalinas papasakojo, kad Turkijos prezidentas ketina apsilankyti Ukrainoje artimiausiomis savaitėmis.

“Tuo pat metu palaikysime glaudų ryšį su Rusija, kad išvengtume bet kokių karinių veiksmų, kurie turėtų rimtas pasekmes”, – pridūrė Erdogano atstovas.

Vakarų valstybės pastaruoju metu išreiškė susirūpinimą dėl neva stiprėjančių Rusijos “agresyvių veiksmų” prie Ukrainos sienų. Maskva šiuos kaltinimus neigė ir tvirtino, kad teiginiai apie “Rusijos agresiją” naudojami kaip dingstis šalia Rusijos sienų sutelkti daugiau NATO karinės technikos. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Rusija karius perkelia savo teritorijoje ir savo nuožiūra. Anot jo, tai niekam nekelia pavojaus ir nieko neturėtų jaudinti.

Praėjusią savaitę įvyko eilė Rusijos, JAV ir NATO konsultacijų saugumo garantijų klausimais: sausio 9-10 dienomis šis klausimas buvo svarstytas Ženevoje susitikimuose su Amerika, sausio 12 dieną — NATO Taryboje Briuselyje, o sausio 13 dieną — su ESBO atstovais.

Pagrindinė diskusijų tema buvo sutarčių su JAV ir NATO projektai, kuriuos Rusija Vašingtonui ir jo sąjungininkams išsiuntė praėjusių metų pabaigoje. Maskva visų pirma reikalauja iš savo Vakarų partnerių teisinių garantijų, kad bus atsisakyta tolesnės NATO plėtros į rytus, Ukrainos prisijungimo prie bloko ir karinių bazių steigimo posovietinėse šalyse.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!