Patiko? Pasidalinkite!

Europos Sąjunga turi susitarti dėl naujo 750 mlrd. eurų vertės antikrizinio fondo, kuriam trukdo Lenkijos ir Vengrijos pozicijos, nes regioną dėl pandemijos ištiko gili ekonominė krizė, spaudos konferencijoje sakė Europos Komisijos vykdomasis viceprezidentas Valdis Dombrovskis.

„Mes stengiamės rasti tam sprendimą”, — sakė jis.

Europos Sąjunga dar negali vienbalsiai patvirtinti naujojo septynerių metų ES biudžeto ir susijusio ekonominės paramos fondo. Lenkija ir Vengrija juos blokavo dėl nesutikimo su įvesta nauja lėšų paskirstymo sąlyga — laikytis teisinės valstybės principų. Varšuva ir Budapeštas priešinosi tokiam mechanizmui, dėl kurio jie galėjo prarasti ES finansavimą dėl Europos normų ir įsipareigojimų teisės srityje pažeidimų.

„Turime dirbti labai intensyviai, ištirti visas įmanomas išeitis iš šios situacijos, nes mes esame gilioje ekonominėje krizėje ir šie pinigai yra labai reikalingi realiajai ekonomikai, piliečiams. Mes labai aktyviai dirbsime, kad būtų pasiektas susitarimas”, sakė Dombrovskis.

Anksčiau sutarto ES 2021–2027 metų daugiamečio biudžeto apimtis turėtų būti apie 1,1 trln. eurų, o antikrizinio fondo — 750 mlrd. eurų. Juos turi vieningai patvirtinti ES šalių taryba.

Europos Sąjungos biudžetas daugiausia papildomas pačių ES šalių pinigais. Naujam fondui, kurį įsteigti buvo pasiūlyta prieš kelis mėnesius, kad ES būtų išvengta giliausia krizė, Europos Komisija skolinsis lėšų iš rinkos.

ES ekonomika patiria sunkiausią nuo Antrojo pasaulinio karo laikų krizę dėl pavasarį įvestų apribojimų, skirtų kovai su COVID-19 plitimu.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!