Patiko? Pasidalinkite!

Jei Estijoje bus pastatytas SS kario paminklas, po to gali kilti atsakomoji reakcija iš Rusijos ir Izraelio, mano politologas Armenas Gasparianas

Estijos legiono draugų klubo atstovai (Eesti Leegioni Sõprade Klub) kreipėsi į Läänaranna valsčiaus valdžios institucijas su prašymu įrengti Lihuloje paminklo kopiją estams, kovojusiems Hitlerio pusėje, praneša Sputnik Estija.

Šis paminklas buvo išmontuotas 2004 metų rugsėjo mėnesį tuometinio Respublikos premjero Juhano Partso įsakymu. Monumente vaizduojamas SS karys su automatu rankoje.

Памятник Ваффен-СС в Лихула
Interviu politikos analitikas ir publicistas Armenas Gasparianas pareiškė, kad šio paminklo įrengimas gali būti gana rimtas iššūkis Europos Sąjungai, nes ES draudžia tokius dalykus heroizuoti.

„Labiausiai tikėtina, kad paminklas taip pat bus atidarytas valstybės iškilmėmis. Na, tada jos [Estijos valdžios institucijos] neturėtų nustebti dėl Rusijos ir Izraelio atsakymo. Be to, turiu iš anksto informuoti nuostabiuosius Estijos politikus, kad jau rudens sesijoje Valstybės Dūma priims specialų įstatymą, pagal kurį tokia veikla bus vertinama, atsižvelgiant į visas iš to kylančias pasekmes. Beje, įskaitant galimas ekonomines sankcijas”, — sakė jis.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!