Patiko? Pasidalinkite!

Per visą vakcinacijos laikotarpį šalyje gauti 2 315 pranešimų apie šalutinį poveikį, tai yra 1,2% visų injekcijų!

Estijoje per savaitę buvo pranešta apie daugiau nei 480 nepageidaujamų reakcijų į “AstraZeneca” vakciną, pirmadienį pranešė šalies sveikatos apsaugos departamentas.

“Praėjusią savaitę buvo pranešta apie 530 nepageidaujamų reakcijų į vakcinas nuo COVID-19, iš kurių 486 buvo susijusios su “AstraZeneca” vakcina. Pasiskiepijus šia vakcina nustatyti du sunkūs atvejai, tačiau jų tiesioginis ryšys su vakcinacija nėra aiškus”, — rašoma pranešime.

Vienu atveju 68 metų moteris kitą dieną po vakcinos patyrė kraujo išsiliejimą į smegenis. Jai aptemo sąmonė, kamavo galvos skausmai ir regėjimo sutrikimas. Moteriai prireikė skubios hospitalizacijos. Ryšys tarp incidento ir vakcinos šiuo metu nėra aiškus.

Antruoju atveju 63 metų moteris prarado sąmonę esant aukštai temperatūrai, nukrito, susižalojo galvą ir mirė. Pacientė sirgo gretutinėmis širdies ir kraujagyslių ligomis.

Sveikatos apsaugos departamento duomenimis, nuo gruodžio 27 dienos, kai šalyje prasidėjo vakcinacija, pirmosiomis ir antrosiomis “Pfizer/BioNTech”, “AstraZeneca” ir “Moderna” vakcinomis buvo paskiepyta 190 000 žmonių. Per šį laikotarpį departamentas gavo 2 315 pranešimų apie šalutinį poveikį, tai yra 1,2% visų injekcijų.

Anksčiau buvo pranešta, kad Austrijos valdžia nusprendė sustabdyti “AstraZeneca” vakcinos partijos naudojimą kaip atsargumo priemonę dėl vienos paskiepytos moters mirties ir kitos ligos po vakcinacijos. Austrijos pavyzdžiu pasekė Estija, Lietuva, Liuksemburgas, Latvija, Danija, Islandija, Bulgarija ir Norvegija. Pirmadienį šio vaisto naudojimą sustabdė Italija, Prancūzija, Vokietija ir Ispanija.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!