Patiko? Pasidalinkite!

Estijoje taip pat veikia Europietiška demokratija. Už išsakytą savo asmeninę nuomonę ir pakartotą Donaldo Trampo žinią, tenka atsistatydinti iš vidaus reikalų ministro posto. Sekmadienį Martas Helmė ir jo sūnus, finansų ministras Martinas Helmė, išreiškė abejones dėl JAV prezidento rinkimų sąžiningumo.

Estijos vidaus reikalų ministras Martas Helmė pirmadienį pareiškė, kad atsistatydins po to, kai iškritikavo JAV prezidento rinkimus, kas sukėlė politinį skandalą Estijos visuomenėje.

Sekmadienį Martas Helmė ir jo sūnus, finansų ministras Martinas Helmė, radijo transliacijoje “TRE-raadio” suabejojo JAV prezidento rinkimų sąžiningumu. Politikai teigė, kad dabartinis JAV vadovas Donaldas Trampas pralaimėjo rinkimus dėl falsifikacijos. Šie pareiškimai sukėlė daug kritikos iš respublikos lyderių ir vietos žiniasklaidos. Prezidentė Kersti Kaljulaid pareiškė, kad ministrai kenkia Estijos nacionaliniam saugumui.

“Žvelgdamas į šį šmeižtą ir melą, kuriuos skelbia Estijos žiniasklaida, nusprendžiau atsistatydinti. Man užtenka. Aš nieko nepadariau, kad sukelčiau grėsmę Estijos saugumui. Aš nesakiau nieko, apie ką nekalbėjo Amerikos žiniasklaida, laisva amerikietiška žiniasklaida”, — ERR portalas cituoja Helmės pareiškimą spaudos konferencijoje parlamente.

Vidaus reikalų ministerijos vadovas pridūrė, kad palieka ministro postą, siekdamas išsaugoti vyriausybės koaliciją ir kad galėtų įvykti koalicijoje sutartas referendumas dėl santuokos apibrėžimo.

“Jūs neužkimšit man burnos, niekas neužkimš man burnos. Nei ministras pirmininkas, nei prezidentė, nei spauda”, — sakė Helmė.

Dabar politikas grįš į parlamentą, tačiau į kokią poziciją, vis dar neaišku.

Demokratas Džo Baidenas šeštadienį paskelbė apie jo išrinkimą į JAV prezidentus. Anksčiau didžiausia Amerikos žiniasklaida paskelbė apie Baideno pergalę prezidento varžybose. Savo ruožtu dabartinis prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad rinkimai dar toli gražu nesibaigė, ir jis ketina ginti savo pergalę teisme.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!