Patiko? Pasidalinkite!

Estijos užsienio žvalgybos tarnyba (est. Välisluureamet) paskelbė 72 puslapių ataskaitą (Lietuvos žvalgybos tarnyboms iš estų sugebėjimo atgrasyti Rusiją ir rašyti milžiniškas ataskaitas dar mokytis ir mokytis, – red. past.), kurioje išaiškino, kad šiemet Rusija trukdys rinkimams į EP, toliau kenks Vakarams ir ruošis ginkluotam konfliktui su NATO.

Ataskaitoje teigiama, kad dėl rinkimų į EP ypač Rusija puls Vokietiją, Prancūziją ir Italiją, kur stengsis, kad laimėtų euroskeptikai ir prorusiški politikai.

Pasak estų žvalgų, pagrindines kenkėjiškas operacijas vykdys Rusijos karinė žvalgyba GRU ir saugumo tarnyba FSB. Jos esą sukūrė kiberžvalgybos grupes APT28, Sandworm ir SNAKE APT.

Ataskaitoje taip pat teigiama, kad Rusija pagausino karių kiekį prie vakarinės sienos, vos už pusšimčio nuo jos esą jau dislokuoti septyni karui pasirengę daliniai. Daugelis jų yra prie Ukrainos ir Baltarusijos, o vienas – Pskovo karinių oro pajėgų divizija – prie pat Estijos sienos. Daroma išvada: Rusijos armija ruošiasi galimam didelės apimties karui.

Ekspertai, rašę ataskaitą, taip pat konstatuoja, kad Rusijos armija rengiasi kariniam konfliktui su NATO, pirmiausia puls Baltijos šalis, o vėliau ir Vakarų Europą.

Estams pavojų atrodo keliantys ir Rusijos civiliniai laivai, kurie greičiausiai visai ir ne civiliniai. Jei tik su Rusijos vėliava plaukia laivas – jis karinis, konstatuoja estų žvalgybininkai.

euronews.com  ir ekspertai.eu inf.


Patiko? Pasidalinkite!