Patiko? Pasidalinkite!

Europoje išaugo sergamumo gripu tempai, o tai gali reikšti, kad prasidėjo ilga tvindemija — vienu metu auga sergančiųjų gripu ir COVID-19 rodiklis, rašo “Reuters“.

“Gripo viruso sugrįžimas gali būti neįprastai ilgo ligos sezono, kuris gali trukti iki vasaros, pradžia”, — interviu agentūrai pareiškė Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro ekspertas Pasi Penttinenas.

Kaip pažymima centro tyrime, ši situacija siejama su švelnesniais apribojimais dėl COVID-19, kurie leidžia plisti gripui. Taip pat situacijai įtakos turi beveik visiškas užsikrėtimų gripu nebuvimas praėjusią žiemą. Dėl šios priežasties vakcinos, kurios kiekvienais metais pritaikomos cirkuliuojančiam virusui, gali būti ne tokios veiksmingos.

Be to, ekspertai pažymi, kad tvindemija užkraus pernelyg didelę naštą sveikatos priežiūros sistemoms, kurios jau užimtos kova su COVID-19.

Anksčiau Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pranešė, kad Lietuvoje išaugo sergamumas gripu. Naujausiais Statistikos departamento duomenimis, susirgimų koronavirusu kreivė toliau auga ir jau visos šalies savivaldybės yra “juodojoje” zonoje.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!