Patiko? Pasidalinkite!

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Lajen palaiko skiepų paso išdavimo idėją nuo koronaviruso pasiskiepijusiems asmenims. Ji palankiai įvertino Graikijos vyriausybės iniciatyvą leisti pasiskiepijusiems žmonėms laisvai keliauti ir paragino visas Europos Sąjungos šalis  išduoti skiepų pasą, kuris galiotų visoje Europoje.

„Aš sveikinu Graikijos ministro pirmininko iniciatyvą dėl abipusiai pripažinto skiepijimo pažymėjimo“, – sakė ji.

Europos Komisijos pirmininkė sureagavo į Graikijos ministro pirmininko Kyriakoso Mitsotakio šią savaitę jai išsiųstą laišką, kuriame jis ragino sušvelninti nuo koronaviruso pasiskiepijusių asmenų kelionės apribojimus.

Nors jis nenorėjo, kad vakcina būtų „privaloma ar būtina kelionių sąlyga“, Mitsotakis paprašė, kad „paskiepyti žmonės galėtų laisvai keliauti“, – praneša euractiv.com

Europos komisijos vadovė teigė, kad ji iš esmės sutinka su šia idėja. „Kad ir kas būtų nuspręsta – nesvarbu, ar tam suteikiama pirmenybė, ar galimybė naudotis tam tikromis privilegijomis, tai yra politinis ir teisinis sprendimas, kuris turėtų būti aptartas europiniu lygiu“, – žurnalistams sakė ji per Europos Komisijos vizitą Lisabonoje, kurį organizavo ES pirmininkaujanti Portugalija.

„Aš manau, kad tai yra svarbu. Ir, kaip sakiau, mes turime turėti medicininį pažymėjimą, įrodantį, kad žmonės buvo paskiepyti “, – sakė Ursula von der Lajen.

BV inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!