Patiko? Pasidalinkite!

Vilniaus miesto apylinkės teismas nagrinėja Zigmui Vaišvilai iškeltą baudžiamą bylą dėl aplaidaus apskaitos tvarkymo.

Teisme Zigmui Vaišvilai tenka aiškintis dėl, galimai aplaidžiai tvarkytos bendrovės „FF Lizingas“ apskaitos, kurios vadovu tuomet buvo signataras. Bankrutavusi bendrovė, kuri tuomet vadinosi „Parex lizingu“, valdė įvairius milijoninės vertės nekilnojamą turtą.

Iš teisiamo signataro priteisti 1 102 489,04 euro turtinės žalos atlyginimą bankrutavusio „FF Lizingas“ naudai, taip pat priteisti 5 proc. dydžio metines palūkanas, kurioms priteista suma augtų iki tol, kol būtų galutinai sumokėta.

Byloje teigiama, kad milijoninė žala buvo padaryta dėl to, kad Z. Vaišvila netinkamai tvarkė buhalterinę apskaitą ir nežinia kur dingusio milijoninės sumos. Nors į balansą buvo įrašytos net 8,287 mln. litų (2,4 mln. eurų) vertės atsargos, tačiau, anot potencialių ieškovų, bankroto administratoriui Z. Vaišvila nepateikė nei atsargų sąrašo, nei nurodė, kur jos faktiškai yra.

Z. Vaišvila teismui teigė, kad „FF Lizingui“ priklausęs turtas, galėjo būti pasisavintas su bendrovės bankroto administratoriaus, bendrovės „Admivita“, pagalba, dėl šių veiksmų. Zigmas taip pat pridūrė, kad dėl to  pradėtas atskiras ikiteisminis tyrimas.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!