Patiko? Pasidalinkite!

EK skurdą ir socialinę nelygybę įvardijo kaip pagrindines šalies problemas. Ataskaitoje teigiama, kad išlaidos socialinei apsaugai šalyje yra vienos mažiausių Europos Sąjungoje

2019 metais 23,4 proc. vaikų ES valstybėse narėse kilo skurdo ar socialinės atskirties rizika, rodo “Eurostato” statistikos agentūros duomenys.

Lietuvoje šis skaičius siekia 28 procentus, tuo tarpu kaimyninėse Baltijos šalyse padėtis yra daug geresnė. Latvijoje 22,5 proc. vaikų kenčia nuo skurdo ar socialinės atskirties, o Estijoje — 17,9 proc.Reitingo antilyderėmis tapo Rumunija (38,1), Bulgarija (33,7), Graikija (33,3). Žemiausi rodikliai buvo Nyderlanduose (15,2), Čekijoje (13,2) ir Slovėnijoje (13,1).

Anksčiau Europos Komisija (EK) kaip pagrindines Lietuvos problemas įvardijo skurdą ir socialinę nelygybę. Ataskaitoje buvo teigiama, kad išlaidos socialinei apsaugai šalyje yra vienos mažiausių ES.Baltijos šalys reguliariai patenka į ES antilyderių sąrašus pagal gyvenimo lygį. Praėjusių metų vasarį “Eurostatas” įtraukė Lietuvą į penketuką šalių su didžiausia piliečių skurdo rizika.

SN inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!