Patiko? Pasidalinkite!

Birželio 1-3 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis lankysis Kanadoje, kur dalyvaus Kanados ir Baltijos šalių užsienio reikalų ministrų susitikime.

Ministras G. Landsbergis dalyvaus Kvebeke vyksiančiose politinėse konsultacijose, skirtose Rusijos neteisėtai invazijai į Ukrainą, transatlantinio bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityse, atsparumo kibernetinėms ir hibridinėms grėsmėms, o taip pat energetinio ir maisto saugumo klausimams aptarti. Baltijos šalių ministrai taip pat susitiks su Kanados ginkluotųjų pajėgų kariais, tarnavusiais Kanados vadovaujamoje NATO priešakinių pajėgų kovinei grupėje Latvijoje, kuri šiuo metu yra didžiausia Kanados tarptautinė karinė dislokacija.

Birželio 3 dieną Toronte vyks Baltijos šalių ministrų susitikimas su verslo atstovais bei Toronto Metropolitan universiteto Demokratijos forumo organizuojamoje diskusijoje apie autoritarizmo keliamas grėsmes demokratijai, Rusijos karinę agresiją Ukrainoje bei Kanados ir Baltijos šalių santykius.

Vizito Kanadoje metu ministras G. Landsbergis taip pat susitiks su Kanados lietuvių bendruomene, šiais metais mininčia 70 metų veiklos sukaktį.

Parengta pagal URM inf.


Patiko? Pasidalinkite!