Patiko? Pasidalinkite!

Garsus tarybinis propagandistas, buvęs laikraščio „Tarybinis pedagogas“ redaktorius Rimvydas Valatka pasipiktino, jog liepos 6 d. buvo parodytas vienas geriausių, o gal ir pats geriausias visų laikų Lietuvos meninis kino filmas – “Niekas nenorėjo mirti” (filmą galima žiūrėti žemiau, po straipsniu).

Į tai uolus propagandistas nedelsiant instinktyviai sureagavo

„Įsijungiu LRT TV. Girdžiu sakant: tavo tėvą nacionalistai užmušė! Netikiu savo ausimis. Jemu TV programą: akurat, Žalakevičiaus „Niekas nenorėjo mirti“. Sovietinis filmukas apie dorus stribus ir niekšus banditus. Karaliaus Mindaugo karūnavimo proga – dideliausi visuomeninio kanalo sveikinimai pilietinei visuomenei! Kaip patriotiška. Vardan tos“, – pasipiktinimo visuomeniniuose tinkluose neslėpė R. Valatka.

LRT darbuotojas Gytis Oganauskas atsakė į šią repliką

„Pripažįstame, kad liepos 6-ąją rodyti „Niekas nenorėjo mirti“ buvo netinkamas pasirinkimas. Šis filmas yra vienas iš klasikinių Kino centro restauruotų filmų, tačiau neturėtų būti rodomas Valstybės dieną. TV departamento sprendimas buvo netinkamas, ir dėl jo atsakingi asmenys turės prisiimti atsakomybę. Taip pat peržiūrėsime televizijos programų tinklelių sudarymo procedūras“, – pasistengė nuraminti propagandistą valstybinio transliuotojo klapčiukas.

Tačiau R. Valatka, prisiminęs geriausias tarybinių laikų instrukcijas, nenurimo

„Mielas Gyti, jei leisite man duoti patarimą, aš apskritai esu įsitikinęs, jog rodyti tokius filmus per LRT galima būtų tik tokiu atveju, jei prieš filmą yra rengiamas rimtas pokalbis – įvedimas, kuriame dalyvautų kino kritikai, politologai, istorikai ir partizanai (kol jų, ačiū Dievui, dar turime gyvų). Nes paleisti tokį filmą „nuogai“, tai iš esmės pilti vandenį ant Rusijos propagandos malūno už Lietuvos mokesčių mokėtojų pinigus“, – pasiūlymą išdėstė prie visų santvarkų ideliai prisitaikantis propagandistas.

Nuostabų 1965 m. sukurtą genialiojo režisieriaus Vytauto Žalakevičiaus filmą „Niekas nenorėjo mirti“, galite žiūrėti čia:


Patiko? Pasidalinkite!