Patiko? Pasidalinkite!

Kaip žinoma, gegužės 8 d., kuomet pasaulis minėjo žmonijos pergalę prieš nacistinę Vokietiją, Lietuvoje startavo vienas įstabiausių nūdienos Lietuvos pilietinių projektų „Pensininkai.eu“.

O štai šią savaitę, aplenkiant planuotus grafikus (pradžioje buvo planuota tai padaryti rugsėjo mėnesį), projektas perėjo į naują įgyvendinimo etapą – tarptautiniam teismui išsiųstas 1-osios pensininkų grupės skundas prieš Lietuvą.

Tie, kas dar nespėjo prisijungti prieš šios iniciatyvos ir jūsų nėra pirmojoje ieškovų grupėje – prisijunkite prie 2-osios ieškinio grupės.

Primename, bazinė pensija asmeniui be darbo stažo negali būti žemesnė už skurdo rizikos ribą (307 €), o asmens su pilnu darbo stažu pensija negali būti žemesnė už 60 % vidutinės algos „į rankas“ (436 €).

Visos buvusios valdžios, deja ir šiuo metu esama valdžia į savo įsipareigojimus pensininkams, švelniai tariant, nusispjovė. Pensininkai yra ir toliau mulkinami ir skriaudžiami.

Būtent todėl pilietinė iniciatyva pensininkai.eu ir padės įgyvendinti teisingumą mūsų jaunoje, bet ne visada sąžiningoje valstybėje.

„Tik bendromis pastangomis sukursime dar tvaresnę gerovės valstybę“, – ragina projekto organizatoriai.

Plačiau su projektu galima susipažinti tinklalapyje pensininkai.eu.

(Pilietinės iniciatyvos „Pensininkai.eu“ anketos pavyzdys.)

ekspertai.eu


Patiko? Pasidalinkite!