Patiko? Pasidalinkite!

Labai svarbus, mokslo ištirtas, bet oficialiai nutylimas reiškinys – gimimo mėnesio efektas. Mėnuo iki gimimo ir antras mėnuo po gimimo yra labai svarbūs organizmui. Ir tas reiškinys išlieka visą žmogaus gyvenimą. Ypač svarbus mėnuo prieš gimimą. Organizmas tarsi prisimena, kas su juo vyko prieš jam gimstant, kaip jis tuo metu jautėsi. Tuo metu organizmas yra jautrus aplinkos poveikiams. Jis tarsi persitvarko, ruošdamasis kitiems „darbo“ metams. Tuomet jam reikia sveikesnio maisto, palankesnių aplinkos sąlygų. Jei tuo metu jį veikti neigiamai, sudaryti daug stresinių aplinkybių, tai visus metus jis bus silpnesnis. Buvo pastebėta, kad apie 70% mirčių įvyksta būtent tame mėnesyje. Tuo metu seno žmogaus organizmas nebesugeba persitvarkyti, o jaunesnių žmonių mirtys nutinka dažniausiai  dėl nelaimingų atsitikimų – tiesiog jų dėmesys natūraliai sumažėjęs.

Pavyzdys: jei žmogus gimęs rugpjūčio 4d., tai jis, maždaug nuo liepos 4d., jau turi būti atsargesnis, perdėtai neapkrauti save darbais, vengti stresų, konfliktų, įvairiai maitintis, daugiau būti gamtoje, nevartoti organizmą žalojančių produktų, chemijos. Laiką, nuo rugpjūčio 4d., iki rugsėjo 4d., organizmas prisimena kaip atėjimo į šį pasaulį laiką, kaip stresą. Tuo metu jis tarsi ginasi nuo aplinkinio pasaulio, bando prisitaikyti jame. Šiame laikotarpyje organizmo imunitetas yra pats stipriausias per visus metus. Jei tuo metu susergama, tai reiškia, kad blogose sąlygose organizmas pragyveno mėnesį prieš tai ir ateinantys metai jam bus sudėtingi. Dar yra šansas kažkiek pataisyti situaciją į antrą gimimo mėnesį, šiuo atveju tai nuo spalio 4d., iki lapkričio 4d. Tą laiką organizmas prisimena kaip prisitaikymą prie aplinkos po gimimo. Tuomet jis vėl mielai ima iš aplinkos kas geriausia ir vykdo savyje „statybas“. Vėl venkite stresų, įvairiai maitinkitės, venkite staigių fizinių, emocinių ir staigių aplinkos temperatūrinių pokyčių. Tai tarsi antra starto aikštelė. Tinkamai pragyvenus tas „starto aikšteles“, žmogaus organizmo imunitetas bus daug stipresnis.

Aišku yra dar įvairių niuansų, aplinkybių, kitų organizmo savybių, kad ir ta pati genetika ir visa ką suvesti tik į vieną iš jų yra neprotinga, tačiau informacija patikrinta tiek savo artimųjų, tiek pažįstamų bei nepažįstamų gyvenimais.

Andrianas Krutoguzenko


Patiko? Pasidalinkite!