Patiko? Pasidalinkite!

Kiekvieną iš mūsų į pasaulį paleido tėtis ir mama, mums sukurti buvo reikalingi du žmonės. O už jų stovi jų tėvai, už kurių seka jų protėviai ir t.t. Visi šie žmonės, gyvi ar jau mirę, sudaro vieningą sistemą, kuriai mes priklausome – GIMINĘ.

Mes susiję su gimine per tėvus, galime iš jos pasisemti labai daug jėgų, jei nepažeidėme ryšių ir sistemos, kuriai priklausome, dėsnių. Be kraujo giminaičių giminei priklauso ir kiti žmonės, kuriuos sutikome gyvenime ir kurie padarė mums didelę įtaką.

Pavyzdžiui:

  • Giminės sistemai priklauso visi tie, kurie joje gimė – aš, mano broliai ir seserys, anksčiau mirę vaikai, taip pat vaikai, kurų tėvai galbūt atsisakė, vaikai, kuriuos mano tėvai įsivaikino;
  • Visi tiesioginiai giminaičiai – močiutės, seneliai, proseneliai su visais savo ryšiais, partneriais ir jiems reikšmingais žmonėmis;
  • Visi mūsų partneriai, su kuriais turėjome stiprių emocinių ar intymių kontaktų – buvę sutuoktiniai, pirmosios meilės, visi seksualiniai partneriai;
  • Visi tie žmonės, kurie padėjo giminei išgyventi, kurie išgelbėjo giminės nariams gyvybę, padarė kažką gero – išgelbėjo kare ar per katastrofą, atidavė savo maistą bado metu, išgelbėjo iš gaisro ir t.t.;
  • Visi tie žmonės, kurie padarė giminei žalos, kėlė grėsmę kuriam nors giminės sistemos nariui – priešai, prievartautojai, žudikai, vagys ir t.t.;
  • Visi tie, kurie turėjo ypatingą likimą – sunkias ligas, beprotybę, neįgalumą, keistą ar baisų likimą, žudikai, žudikų aukos.

Kaip matote, yra labai daug žmonių, su kuriais esame tiesiogiai ar netiesiogiai susiję ir kurie padarė mums pakankamai didelę įtaką, tiek pozityvią, tiek negatyvią. Jeigu jūsų giminės sistemoje visi ryšiai darnūs, visų dėsnių laikomasi, gyvenimas bus pakankamai sklandus ir laimingas. Problemos, rimtos ligos, nelaimės ateina tada, kai pažeidžiame sistemos dėsnius, net jeigu patys to nežinome.

Kokie dėsniai veikia sistemoje?

Priklausomybės sistemai dėsnis

Visi, kurie kartą pateko į giminę, lieka joje visiems laikams. Mes negalime pagal savo užgaidą tų žmonių išmesti, išbraukti iš gyvenimo, pamiršti. Kalba čia eina ir apie abortus, persileidimus, anksti mirusius žmones, žmogžudžius ar kitus nepageidaujamus giminės elementus, kuriuos norisi skubiai pamiršti. Tai ir buvę vyrai bei žmonos, intymūs partneriai ir t.t. Kartą jie įžengė į mūsų gyvenimą ir pasilieka jame visam laikui. Svarbu turėti tai galvoje ir parodyti pagarbą, kad ir kokie jie bebūtų.

Pamainos dėsnis

Jeigu išbraukiame savo sistemos narį iš savo širdies ir pašaliname iš sistemos, jam ateis pamaina – jaunesnis giminės narys (vaikas). Kokiu būdu galima pamatyti kaip šis dėsnis veikia? Tarkime, vyriškis turėjo brolį, kuris vartojo narkotikus ir mirė nuo perdozavimo. Jį visi išbraukė iš šeimos, sunaikino net jo nuotraukas, apie jį niekad nepasakojo vaikams ir berniukas, augęs šio vyro šeimoje, nieko nežinojo apie šį savo dėdę. Viskas pasikeitė, kai berniukas tapo paaugliu – susidėjo su prasta kompanija, pradėjo bėgti iš pamokų, gerti su draugais, o sulaukęs šešiolikos pirmą kartą paragavo narkotikų.

Žvelgdamas į sūnų, tėvas su kartėliu prisimindavo brolį ir siaubo apimtas stebėjo sūnaus likimą, laukdamas tragiškos atomazgos. O jeigu tėvo širdyje būtų vietos jo nevykusiam broliui, jeigu vaikas žinotų apie dėdės likimą, matytų ir suprastų, kaip tragiškai baigėsi jo gyvenimas, galbūt būtų pasirinkęs kitą kelią. Situacijos sprendimas – suteikti giminės nariui vietos kiekvieno iš dabar gyvenančio širdyje, pripažinti jo pasirinkimą ir atiduoti pagarbos duoklę jo nelaimingam likimui.

Hierarchijos dėsnis

Tas, kuris pateko į giminės sistemą anksčiau, turi pranašumą vėliau įžengusių atžvilgiu. Tai reiškia, kad tėvai turi pranašumą vaikų, o vyresni broliai ir seserys – jaunesnių brolių ir seserų atžvilgiu. Tai reiškia, kad buvusios žmonos turi pranašumą vėliau atėjusių į giminę atžvilgiu. Tačiau tuo pat metu nauja šeima turi prioritetą ankstesnės atžvilgiu., kitaip sakant, reikia gerbti buvusią žmoną ar buvusį vyrą ir rūpintis vaikais iš ankstesnės santuokos. Svarbu globoti savo vaikus, tačiau prioritetą santykiuose reikia suteikti partneriui – vyrui ar žmonai.

seimairnamai.eu


Patiko? Pasidalinkite!