Patiko? Pasidalinkite!

Atrodytų, Lietuvoje yra Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, kuri turi rūpintis skiepais bei žmonių sveikata, bet šią sritį paskutiniuoju metu perėmė mūsų aukštas ir gražus prezidentas Gitanas Nausėda.

Vos ne kas dieną prezidentūra skelbia Gitano Nausėdos pranešimus apie vakcinų pirkimus bei planuojamus paskiepyti asmenis.

Ketvirtadienį po Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdžio Gitanas Nausėda pranešė: „Manau, kad tiek ES planas, tiek ambicingas Lietuvos siekis iki vidurvasario paskiepyti 70 proc. suaugusių gyventojų yra realus. Žinoma, tai nevykta automatiškai, reikia dėti visas pastangas, ypač ES lygiu, derantis su gamintojais, kad būtų laikomasi terminų ir įsipareigojimų, kurie buvo prisiimti“

Siūlo palankias sąlygas vakcinų gamintojams

„Lietuva kartu su kitomis bendramintėmis valstybėmis siūlo kurti palankias sąlygas Europos gamintojams plėsti esamus ir kurti naujus vakcinų gamybos pajėgumus ES rinkoje. Galima pasitelkti įvairias priemones: plečiant privataus ir viešojo sektoriaus bendradarbiavimą, skatinant inovacijas, stiprinant tiekimo grandines, teikiant finansinę paramą“, – teigė Prezidentas ir priminė, kad vakcinų gamybos apimčių augimas būtinas ne tik įgyvendinant bendrą ES tikslą suformuoti visuotinį imunitetą dar vasarą, bet ir efektyviai kovoti su naujomis viruso mutacijomis, plintančiomis Europoje.

Susidaro toks vaizdas, kad buvęs SEB banko prezidento patarėjas ir vyriausiasis ekonomistas Gitanas Nausėda tarnauja farmacijos grupėms, kurios iš skiepų gaus milijardinius pelnus.

Kodėl „farmacininkas” Gitanas Nausėda nesirūpina kitomis ligomis sergančiaisiais ir neorganizuoja, pavyzdžiui, širdies bei kvėpavimo ligomis sergantiesiems vaistų gamybos užsakymų?

Gitanas Nausėda prakalbo ir apie pandemiją supančią „dezinformaciją”

Šalies vadovo manymu, ne mažiau svarbi ketvirtadienio EVT sesijos tema – kova su dezinformacija, kurios pavojus žymiai išaugo, pasauliui kovojant su pandemija. Prezidentas pakvietė sustiprinti koordinuotą atsaką dezinformacijai, susijusiai su vakcinavimu ES šalyse.

Egidijus Paulauskas


Patiko? Pasidalinkite!