Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė pranešė, kad Prieš komiteto posėdyje buvo ne kartą perspėtas: „lengva nebus“, „pamatysi, ko dar nematęs“, „bus karšta“.

LR Seimas paskutiniu metu ir jame vykstantys posėdžiai primena uždarų “orgijų” vakarėlius, kuriuose vyksta labai keisti dalykai.

Šalta nebuvo, nes vykdėme tęstinę vežėjų sektoriaus parlamentinę kontrolę gilindamiesi į tolimųjų reisų vairuotojų sektoriaus problemas.

Iš prisijungusių dalyvių, tiek iš profesinių sąjungų, tiek ir darbdavių netrūko aštrios retorikos. Įsitikinau, kad racionalus dialogas kalbantis tarp socialinių partnerių šiame sektoriuje labai įtemtoje situacijoje.

Negana to, per posėdį patyrėme ir chuliganizmo – kažkas iš prisijungusiųjų pradėjo savavališkai šalinti kitus posėdžio svečius, kai jiems būdavo suteikiamas žodis. Kažkas savavališkai, ne iš posėdžio organizatorių išjunginėjo kalbantiems mikrofonus. Gavau jau du oficialius posėdžio dalyvių laiškus, pranešančius, kad jie buvo po kelis kartus „išmesti iš posėdžio“. Bandau įsivaizduoti, kaip tai atrodytų gyvame posėdyje…

Tai pirmas toks atvejis, kuris gali pasikaroti ir kitų Seimo komitetų darbe, todėl apie incidentą informavau Seimo valdybą, prašydamas išsiaiškinti, kas užsiminėjo saviveikla ir sustiprinti nuotolinių posėdžių saugumą, kad nepasikartotų panašūs atvejai kituose Seimo nuotoliniuose posėdžiuose.

Vežėjų sektorius ypač svarbus mūsų ekonomikai. Dirba per 75 tūkst. vairuotojų. Sukuriama didelė BVP vertė. Suprantama, kad konkurencija didelė, ypač sudėtingėja sąlygos dėl ES Mobilumo direktyvos, bet tai negali būti pasiteisinimas per lėtai gerinti ar kartais net ir bloginti socialinę vairuotojų situaciją.

Artimiausiu metu nuo komiteto kreipsimės į įvairias institucijas su siūlymais dėl aktyvesnio sektoriaus problemų sprendimo, rašė Mindaugas Lingė.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!