Patiko? Pasidalinkite!

Donaldo Trampo šalininkai trečiadienį šturmavo Kongreso pastatą ir nutraukė posėdį, kuriame po pertraukos buvo patvirtinti prezidento rinkimų rezultatai

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda paragino JAV taikiai perduoti valdžią išrinktam prezidentui Džo Baidenui. Apie tai jis parašė Twitter socialinio tinklo paskyroje

„Taikus valdžios perdavimas — brandžios demokratijos, kuri yra JAV, ženklas. Įstatymų viršenybė — tai ne gatvės taisyklės. Mes tvirtai tikime demokratinių vertybių viršenybe mūsų sąjunginėje šalyje”, — parašė Gitanas Nausėda.

Nors Gitanas Nausėda savo žinutėje tiesiogiai neįvardijo Donaldo Trampo, bet iš šio pranešimo galime suprasti, kad tai kreipimasis į tą, kuris nenori geruoju perduoti valdžios (kalba eina apie prezidento postą).

Trečiadienį dabartinio JAV prezidento Donaldo Trampo šalininkai, susirinkę Vašingtone į demonstraciją, skirtą jį palaikyti, šturmavo Kongreso pastatą ir nutraukė posėdį, kuriame turėjo būti patvirtinti praėjusių rinkimų rezultatai. Teisėsaugininkai panaudojo ašarines dujas ir garsines granatas. Anot Vašingtono policijos, per protestus žuvo keturi žmonės.

Remiantis paskutinio balsavimo rezultatais, išrinktu prezidentu laikomas demokratas Džo Baidenas, tačiau Trampas nepripažįsta pralaimėjimo.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!