Patiko? Pasidalinkite!

Gerovės Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda mano, kad būtina palaikyti JAV gruodį įvestas sankcijas Baltarusijos bendrovei “Belaruskalij”. Apie tai pareiškė šalies vadovo patarėjas Darius Kuliešius.

Kuliešius pažymėjo, jog prezidentas laikosi nuomonės, kad reikia solidariai remti JAV sankcijas ir prisijungti prie jų tiksliniame formate, kuriuo jos buvo priimtos.
Kartu Lietuvos vadovas mano, kad būtina atsižvelgti ne tik į nacionalinio saugumo aspektą, bet ir į Lietuvos ekonominius interesus.

Patarėjo teigimu, reikia atsižvelgti ir į platesnį kontekstą, teisinius argumentus, kad sprendimas dėl baltarusiškų trąšų tranzito būtų priimtas su minimaliais nuostoliais Lietuvai.

Gruodžio pradžioje įsigaliojo Vašingtono sankcijos bendrovei “Belaruskalij”, tačiau prekių tranzitas per Lietuvą tęsėsi. “Lietuvos geležinkelių” bendrovė pranešė, kad Baltarusijos gamintojas sumokėjo avansą ir vienašališkas sutarties nutraukimas gresia milijoniniais nuostoliais. Vėliau kilo didelis politinis skandalas, Nausėda pareiškė apie žalą Lietuvos reputacijai tarptautinėje arenoje.

Anksčiau verslininkas ir Birių krovinių terminalo Klaipėdoje akcininkas Igoris Udoviсkis pareiškė, kad Lietuva yra pasirašiusi keletą tarptautinių sutarčių, tiesiogiai susijusių su krovinių tranzitu per jos teritoriją. Anot jo, Baltarusijos ir Lietuvos vyriausybių susitarimas dėl prekių tranzito Baltarusijoje sąlygų, naudojant uostus ir kitą Lietuvos transporto infrastruktūrą, nenumato galimybės stabdyti prekių tranzito, o jei taip vis tiek nutiktų, Baltarusija galės pateikti ieškinį Minsko arbitraže ir laimėti bylą.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!