Patiko? Pasidalinkite!

Naujai išrinktas prezidentas Gitanas Nausėda kategoriškai pareiškė, kad žmonės Lietuvoje nusivylę ne dėl to, kad jų pajamos yra mažos, o kad jie nemato teisingumo mūsų valstybėje.

Nuo jau kelis dešimtmečius Lietuvoje veikiančios “Landsbergistinės” teisėsaugos nukentėjo ne vienas visuomenininkas ir tie kurie pasisako prieš “landsbergistinį rėžimą”, kurį palaikė ir galimai prokuratūra kartu su prezidentūra dangstė.

Gitanas Nausėda užakcentavo Jurbarke įvykusį smurto proveržį prieš jauną merginą, kuri iki šiol pilnai neatsigauna nuo patirtų traumų ir psichologinių sukrėtimų.

„Tokie nusikaltimai neturėtų būti stebimi pro pirštus. Ir mano apsilankymas, aplankius mergaitę Kauno klinikose, kuri patyrė tikrai žvėriškus sumušimus, yra pirmiausia mano empatijos ir mano užuojautos išreiškimas, tačiau tai reiškia taip pat, kad aš tikrai stebiu šitą procesą kaip ir visi Lietuvos žmonės ir tikrai nesu abejingas šitam procesui. Ir kuomet aš girdžiu kalbas apie tai, kad na kažkas kažką vėl „išsuks“, tai va tokio termino mūsų teisinėje kalboje neturėtų būti, kad kažkas kažką „išsuks“ – niekas neturi nieko „išsukti“, visi turi gauti pagal nuopelnus. Tokia ir turėtų būti teisinės valstybės vizija“, – sakė G. Nausėda.

Gitanas Nausėda patvirtino, kad Lietuvoje būtina keisti teisinę sistemą ir kaip ankščiau sakė, naikinti “kišeninius” prokurorus. Tai turbūt tiesioginis G.Nausėdos ženklas generaliniam prokurorui Evaldui Pašiliui.

„Ko labiausiai mes pasigendame ir kuo labiausiai yra nusivylę Lietuvos žmonės – kitą kartą ne dėl to, kad jų pajamos yra mažos, o kad jie nemato teisingumo mūsų valstybėje. Tai mes turime atstatyti teisingumą valstybėje“, – pabrėžė G. Nausėda.

Parengta pagal ELTA,Delfi, ir Prezidentūros inf.


Patiko? Pasidalinkite!