Patiko? Pasidalinkite!

Gitanas Nausėda informavo visuomenę, kad Lietuvos kariuomenė taip pat prisideda kovoje su su nelemtuoju COVID-19

2020-11-11Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį su kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu konferenciniu skambučiu aptarė aktualiausius gynybos klausimus, taip pat kariuomenės indėlį valdant koronaviruso ligos (COVID-19) plitimą.

Šalies vadovas pabrėžė, kad kariškių teikiama pagalba Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) yra nepaprastai svarbi ir prisideda prie kovos su COVID-19.

„Gebėjimas taikos metu greitai prisitaikyti prie kintančios situacijos ir paremti civilines institucijas liudija apie aukštą Lietuvos kariuomenės profesionalumo lygį“, – sakė Prezidentas.

Pokalbiu metu kariuomenės vadas pristatė Prezidentui Lietuvoje dislokuoto JAV karinio kontingento ir NATO priešakinių pajėgų (EFP) bataliono situaciją. Taip pat aptartos neseniai Lietuvoje vykusios NATO ypač greito reagavimo budinčių pajėgų (VJTF) perdislokavimo pratybos ir su tuo susijęs susisiekimo infrastruktūros vertinimas.

Šalies vadovas teiravosi gen. ltn. V. Rupšio apie veiksmus, kurių imtasi, siekiant suvaldyti koronaviruso infekcijos plitimą Lietuvos kariuomenės gretose. Kariuomenės vadas užtikrino, kad nepaisant užfiksuotų susirgimų, šalies kariuomenės ir Lietuvoje dislokuotų NATO pajėgų parengtis nėra sumažėjusi.

BV inf.

Patiko? Pasidalinkite!