Patiko? Pasidalinkite!

Gitanas Nausėda  – Lietuvos finansininkas, dėstytojas, politikas, o nuo 2019 m. gegužės 26 d. – devintasis Lietuvos prezidentas. Išrinkus naują seimą ir formuojant naująją vyriausybę, galutinį „tašką” deda Gitanas Nausėda.

Būkim biedni, bet teisingi

Ar Gitanas Nausėda tikrai turi kompetencijos vertinti visus siūlomus ministrus? Mano asmenine nuomone, šis žmogus nėra visų galų meistras, nes pats pusę savo gyvenimo tarnavo skandinavų bankui – siauroje srityje, užimdamas „gero” vadybininko pareigas.

Ekonominiame lygmenyje Nausėda gal ir galėtų vertinti, bet net ir kaip finansininkas, mano manymu, jis yra labai silpnas. Tai rodo vien jau faktas, kai įvedinėjant eurą jis pareiškė, kad po įvedimo daug kas atpigs.

Pasiūlytieji ministrai kaip kokie studentai traukia į prezidentūrą „laikyti egzamino” pas dėstytoją, kuris beveik „neraukia” kituose reikaluose. Na, bet egzaminuoti sugeba. Aš manau, kad mūsų aukštasis ir gražusis prezidentas neturi nei moralinės teisės, nei kompetencijos vertinti pasiūlytųjų ministrų.

Į užsienio reikalų ministrus buvo pasiūlytas Gabrielius Landsbergis. Galbūt jūs mane peiksite, bet jis tikrai turi daugiau patirties užsienio politikoje, todėl šioje vietoje galėtų pamokyti patį Nausėdą. Gink Dieve, nepagalvokite, kad palaikau anūką, bet dar kartą noriu pabrėžti, jog jis jau ragavo politiko košės ir Europarlamente. O ir pripažinkime, kad jo mokytojas – labai stiprus.

Išvis keista praktika, kai ministrais skiriami visiškai su tuo nesusiję asmenys, o juos vertina ir egzaminuoja taip pat su tuo nesusijęs prezidentas. Įsivaizduokime, kad koks nors sodininkas vertintų medikus, o medikais norėtų tapti sodininkai, arba mechanikai.

Štai todėl ir turime tokią politiką, kur į ministrų bei prezidento postus tinka bet kas, svarbu tik, kad būtų nuolankus šeimininkams ir uoliai tarnautų, o šeimininkai tai jau žino, kaip mums reikia gyventi…

Egidijus Paulauskas

 

 


Patiko? Pasidalinkite!