Patiko? Pasidalinkite!

Gruodžio 7 dieną laikinai einantis užsienio reikalų ministro pareigas Linas Linkevičius dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje (URT), kurioje bus aptariami transatlantiniai ir ES-Turkijos santykiai, porinkiminė situacija Sakartvele, situacija Venesueloje, diskutuojama žmogaus teisių ir strateginės autonomijos klausimais.

Ministrai aptars ES prioritetus ir interesus JAV atžvilgiu, bendradarbiavimą ir komunikaciją su išrinktuoju JAV prezidentu Joe Bidenu bei naująja Administracija. ES svarbu išlaikyti vertybėmis ir interesais paremtą dialogą, skatinti JAV lyderystę tarptautinėse organizacijose ir stiprinant daugiašalę sistemą. Taryba tvirtins išvadas dėl transatlantinio bendradarbiavimo.

Artėjant Žmogaus teisių dienai, ES užsienio reikalų ministrai dar kartą patvirtins ES įsipareigojimus ginti pagrindines žmogaus teises ir laisves, lygybės, teisinės valstybės ir demokratijos principus. Neseniai priimtas ES žmogaus teisių ir demokratijos veiksmų planas numato ES prioritetus šioje srityje santykiuose su trečiosiomis šalimis. Šie veiksmai bus taikomi visuose išorinės politikos aspektuose. Tarybos metu tikimasi patvirtinti ES globalų žmogaus teisių sankcijų režimą, kuris sustiprins ES atsaką į rimtus žmogaus teisių pažeidimus ir piktnaudžiavimus.

Taip pat URT posėdžio metu bus diskutuojama, kaip stiprinti ES vaidmenį ir įtaką pasaulyje bei ES gebėjimus veikti ir ginti savo interesus bei vertybes.

URM inf.


Patiko? Pasidalinkite!