Patiko? Pasidalinkite!

Paskelbti  gyvenimo trukmės pasauliniai reitingai. Tik įdomu tai kad Lietuvoje nei TV kanalai, nei didieji delfiniai portalai apie tai nieko nekalba ir nerašo. Kodėl taip tylima? Gal todėl kad Lietuvos vieta pasauliniame reitinge tikrai žema?  Pažvelkime į gyvenimo trukmės pasaulinio reitingo lentelę-pirmoje vietoje Honkongas-vidutinė žmonių gyvenimo trukmė 84 metai.  Antrą-trečią vietas užima Japonija(83,5)  ir  Italija(83,1). Toliau dešimtuke rikiuojasi Singapūras, Šveicarija, Ispanija, Islandija, Australija, Izraelis, Prancūzija.

Gan geras pozicijas užima Estija (47 vieta-vid.gyv. trukmė 76,8 m.)  ir Lenkija(43 vieta –vid.gyv.trukmė 77,4 m.).  Aukštas pozicijas užima Lotynų Amerikos šalys Kosta Rika(33 vieta-vid.gyv. trūkmė-79,4 m.), Kuba(34 vieta-vid.gyv. trūkmė 79,3 m.), Panama (42 vieta-vid.gyv.trukmė 77,6 m.),  Čilė (15 vieta –vid. gyv. trukmė 81,7 m.), Urugvajus(45 vieta-vid.gyv.trukmė-77,2 m.)

Kokioje gi lentelės vietoje randasi Lietuva? Deja, tik  94 vietoje-vidutinė mūsų krašto žmonių gyvenimo trukmė 73,3 metai. Greta randasi tokios šalys-kaip Hondūras, Kabo Verdė, Samoa.  Šiek tek geresne net  kaimyninės Latvijos pozicija- 84 vieta, greta Bulgarijos ir Tailando.

Daugelis Rytų Europos šalių užima tikrai  kur kas geresnes pozicijas nei  Lietuva-štai  Vengrija užima 66 vietą, Slovakija 54 vietą.  Kinija užima 58 vietą-vidutinė  gyvenimo  trukmė 75,8 m. Greta ir Vietnamas-59 vieta ( vid.gyv.trūkmė 75,7 m.). Taigi nors mūsų landsgrybiniai pranašai skelbia Lietuvą kaip tikrą ,,laisvės rojų“, tačiau pagal gyvenimo trukmę ir pagal skurdo lygį Lietuvos padėtis žymai prastesnė nei komunistiniu keliu žengiančiuose kraštuose-Kinijoje ir Vietname.

Ką jau kalbėti apie kitus kairiųjų valdomus kraštus-kaip Kuba, Urugvajus, kur padėtis dar kur kas ženkliau geresnė  nei Lietuvoje. Kubilių, Kaščiūnų, Karčiauskų ir kitų landsberginių Lietuvos išdavikų nemėgstami F. Kastro, R. Kastro, Ch. Muchika, T. Vaskesas nuvedė  šias abi šalis pažangos keliu. Ponai Kubiliai, ponai Kaščiūnai, ar jūs rūpinatės Lietuvos žmonių gerove ir sveikata? Panašu, kad jums pagrindas statyti budelių paminklus-Žemaitijos budeliui P. Plechavičiui, J. Noreikai-generolui Vėtrai, J. Žemaičiui-Vytautui, J. Barzdai-Klevui, A.Slučkai-Šarūnui, F. Gavėnui-Vampyrui, J. Misiūnui-Žaliam Velniui ir kitiems hitleriniams žudikams. Tad ir jūsų veiklos rezultatas velniškas-Lietuvos žmonės nuo sunkių gyvenimo sąlygų serga, miršta kaip musės, arba bėga į Vakarus, anot docento E. Satkevičiaus taiklaus pastebėjimo- ,,deportuojami  į Vakarus“.

Kas toliau? Kur žengs Lietuva? Pasvarstykime, palyginkime padėtį kaip juda artimi kaimynai?  Latviai ir estai nedaro ,,antialkoholinių“ parodijų, kurių rezultatai labai abejotini. Ten tiesiog daugiau tvarkomas socialinis sektorius, daug dėmesio skiriama švietimo ir kultūros sferai. Ypač daug pažangių reformų Estijoje-ten ir nemokamas aukštasis mokslas, kai kuriuose miestuose įvestas nemokamas visuomeninis transportas, egzistuoja daug sporto klubų, į kuriuos moksleiviai ir pensininkai leidžiami su didžiule nuolaida. Lietuvos ateitis scenarijus miglotas. Laukinė rinka kirto mūsų kraštui iš peties. Mūsų likimas spręsis per artimiausią dešimtmetį, jei atsikratysime kolonijos statuso, ir nuo valdžios  olimpo bus nustumti kryžiuočių palikuonys, tada gerės gyvenimo kokybė, į gerą pusę keisis ir vidutinė gyvenimo trukmė.

Giedrius Grabauskas


Patiko? Pasidalinkite!