Patiko? Pasidalinkite!

Šių metų kovą pirmasis baltarusiškas elektrinis sunkvežimis pradėjo tiekti prekes į vieną iš mažmeninės prekybos tinklų Minske. Kaip pranešta anksčiau, „Vitovt Truck Electro Prime“ pristatymas įvyko 2022 m. vasario 16 d.,- praneša “24Belarus“.

BKM Holding gaminamas pirmasis Baltarusijos elektrinis sunkvežimis išriedėjo į Minsko gatves. Naujam sunkvežimiui suteiktas didingas istorinis Vytauto didžiojo vardas – Vitovt Truck Electro Prime. Prototipas praėjo visus reikiamus bandymus ir atitinkamas sertifikavimo procedūras, gavo transporto priemonės konstrukcijos saugos sertifikatą ir yra patvirtintas važinėti viešaisiais keliais.

 

Kalbant apie techninę dalį, elektrinis sunkvežimis  gali gabenti iki 7,8 tonos krovinius 90 km/h greičiu. Elektros galios rezervas iki 200 km. Stabdymo energijos rekuperacijos sistema leidžia sumažinti energijos sąnaudas ir padidinti elektrinės pavaros efektyvumą. Pristatyta elektrinio sunkvežimio versija komplektuojama su uždaru kietu dėžės formos kėbulu (44 kub.m). Traukos asinchroninis elektros variklis yra 180 kW elektrinio sunkvežimio širdis. Vidutinis elektros suvartojimas yra 1,1 kWh. Vienas iš modelio privalumų yra dviejų CCS Combo2 įkrovimo lizdų buvimas. Pilnas įkrovimas šiuo režimu užima 90 minučių.

“Tai yra visiškai mūsų gaminys, beveik visas sunkvežimis pagamintas iš baltarusiškos produkcijos. Tik dalis baterijų elementų gaminami Kinijoje, nes kinai yra lyderiai šioje sferoje “, – sakė “Belkommunmash Holding Management Company” generalinis direktorius Taras Murog.

Anot jo, elektrinio sunkvežimio kilometro savikaina yra 1,6 karto pigesnė nei dyzelinio. Tačiau pats automobilis yra brangesnis. „Jei pereisime prie masinės gamybos, tai galime kalbėti apie kainos mažinimą, nes kaina remsis į užsakymų skaičių“, – sakė jis.

BKM Holding yra pirmaujanti miesto elektrinio transporto gamintoja: elektrinių autobusų, troleibusų, tramvajų ir įkrovimo infrastruktūros. Transporto gamyboje naudojamos tik pažangios technologijos mechanikos inžinerijos srityje. 

AKSM-420 Vitovt
VITOVT MAX ELECTRO

Įmonės gaminiai atitinka visus pagrindinius šiuolaikiniam miesto elektriniam transportui keliamus reikalavimus: saugą, ekologiškumą, efektyvumą eksploatuojant ir ilgą tarnavimo laiką.


Patiko? Pasidalinkite!