Patiko? Pasidalinkite!

Rusijoje pradėtas baudžiamasis tyrimas JAV remiamam opozicijos lyderiui ir vienam aršiausiam Kremliaus kritikui – Aleksejui Navalnui. Tyrimas atliekamas dėl jo įkurto Kovos su korupcija fondo (FBK) finansavimo

Pas kovotoją prieš korupciją 13,8 mln. eurų

„Byla iškelta dėl maždaug 1 mlrd. rublių (apie 13,8 mln. eurų) pinigų sumos legalizavimo. Rusijos vidaus reikalų ministerijos, iškėlė baudžiamoji byla dėl finansinių operacijų žinant, kad jos yra įgytos kitų asmenų nusikalstamu būdu“, – pareiškė Tyrimų komiteto atstovė Svetlana Petrenko.

„Tyrimo duomenimis, nuo 2016 metų sausio iki 2018 metų rugpjūčio asmenys, susiję su ne pelno organizacijos „Kovos su korupcijos fondas“ veikla, įskaitant fondo darbuotojus, gavo iš trečiųjų asmenų didelę sumą pinigų rubliais ir užsienio valiuta, kurie, kaip jiems buvo žinoma, buvo įgyti nusikalstamu būdu“, – pridūrė atstovė.Pasak S. Petrenko, šias lėšas buvo mėginama išplauti per bankomatus pervedant jas į kelių bankų sąskaitas.

„Tyrėjai imasi visų būtinų priemonių, kad būtų nustatyta visų nusikaltimo bendrininkų tapatybė ir kad jie būtų sulaikyti“, – nurodė Tyrimų komiteto atstovė.„Tyrėjai nustatys nusikalstamų lėšų gavimo šaltinius, jų kiekį, taip pat visus asmenis, susijusius su fondo neteisėto finansavimo schema“, – pabrėžė ji.Šiuo metu FBK įkūrėjas A. Navalnas ir fondo direktorius Ivanas Žvanovas atlieka administracinio arešto bausmę už neteisėtą protestų organizavimą.

Įtariama, kad JAV per vietos įmones Navalno fondą remdavo ir jo pagalba rengdavo akcijas nukreiptas prieš V. Putino valdymą. Navalno paskirtis – organizuoti politines akcijas, perversmus, riaušes ir visais įmanomais būdais kenkti dabartinei Rusijos valdžiai.

JAV galima sakyti visiškai nesiseka to padaryti, įskaitant nevykusias akcijas, kurios tėra lašas jūroje , palyginus kas jiems pavyko padaryti kitose šalyse.

Navalnas kažkuo panašus į Tapiną, kuris giriasi, kad jo Laisvės TV aprūpinta moderniausia technika, transportu ir kita būtina įranga ir yra remiamas visuomenės, kaip Navalnas…

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!