Patiko? Pasidalinkite!

Visai neseniai rašiau apie neįmanomą pėsčiųjų ir dviratininkų judėjimą viename take. Tada to laiško neišsiunčiau Lietuvos kelių policijos tarnybai, nes žinojau ir savo kailiu ne kartą ir ne du patyriau mūsų policijos aroganciją piliečių atžvilgiu.

Šiauliuose pėstieji jau išvaryti iš savo saugios zonos

Šį sykį medžiagą išsiuntinėsiu visoms valdžios struktūroms, o atsakymus po gero mėnesio pateiksiu jums.

Situacija šaligatviuose keičiasi grėsmingai ir labai greitai. Per pastaruosius du mėnesius mačiau dviratininko partrenktą senutę, mane vairu už rankos užkabino ir pats nugriuvo nepilnametis dviratininkas. Deja, nespėjau jo sugriebti ir perduoti policijai, nes jis užšoko ant savo plieninio žirgo ir dar greičiau numynė šaligatviu – kitų pensininkų traiškyti. O kiek kartų mane su vėjo švilpesiu aplenkė visokių dviračių transporto priemonių „asorti“?!

Išgąstis yra garantuotas, o silpnesnių nervų žmogėnas gali iš kanopų išvirsti. O dabar šaligatviais dar važinėja motorizuoti paspirtukai, dviračiai su varikliais. Jau atsiranda ir paspirtukai – tankai su tokio storio padangomis, apie kurį nedrįsta svajoti netgi motociklininkai.

Štai kodėl aš ankstesniame rašinyje siūliau ant dviračių buvusių spidometrų vietoje įtaisyti varpelio tipo skambučius. Kiekvieną mielą dieną mieste matau „skrajojančius olandus“ – tai jaunimas taip rungtyniauja, kas daugiau klibančių pensininkų „apipampersuos“. Manau, jog su tuo susidūrėte ir jūs.

Negi laukiama, kol kas nors „išleis duchą“ ir tik tada bus imtasi priemonių situacijai suvaldyti, kaip dabar daroma Vokietijoje?!

Atėjo laikas sutvarkyti pačių įvestą „bardaką“. Dviratininkai ir visokie „motoblokai“ turi būti iškrapštyti į gatvę tol, kol nebus įstatymiškai įteisinti skambučiai. O visokios transporto priemonės su elektros ar kitokiais varikliais negali būti leidžiamos rodytis šaligatviuose. Tegul valdžia suranda lėšų ir pradeda tiesti dviračių takus, jei taip jau norima dviratininkams suteikti privilegijų. Dabar gi jos daromos pėsčiųjų sveikatos sąskaita.


Patiko? Pasidalinkite!