Patiko? Pasidalinkite!

2000-ieji metai, Lietuva sparčiais tempais „prihvatizuojama”, įmonės kurios pelningai veikė 50 metų, „prihvatizuojamos” už juokingai mažas kainas. Kai kurios parduodamos simboliškai už 1 litą!

Po nepriklausomybės „atgavimo” Lietuvoje veikė virš 200 pramonės įmonių, jos ne, tik pelningai dirbo, bet jose dirbo tūkstančiai žmonių. Jų šiandien dienai nebėra, arba jos priklauso užsienio kapitalui.

Gal tai buvo toks susitarimas su vakarais? Mes jums nepriklausomybę, o jūs už tai sugriaunate savo pramonę ir tampate nuo mums pavaldūs…

Yra ir dar vienas variantas. Buvo leista vietos politikams tiesiog Lietuvą išvogti ir pasidalinti turtą. Iš kur šiandien dieną Lietuvoje tiek daug milijonierių? Iš kur pas juos gamyklos, fabrikai ir pastatai, kuriuose tuomet veikė Lietuvos pramonės įmonės?

Landsbergių milijonai

Seime keturi milijonieriai. Valstietis Ramūnas Karbauskis, liberalas Kęstutis Glaveckas ir du konservatoriai – Gabrielius Landsbergis bei Kazys Starkevičius. Austėjos Landsbergienės verslas sukasi visu greičius ir nebaisios jokios krizės.

G. Landsbergio turto vertė pernai siekė 1,4 mln. eurų ir, palyginti su 2017 metais, jis padvigubėjo. Gabrielius Landsbergis deklaravo už 750 tūkst. eurų įsigytus investicinio fondo „SEB Modern Growth Fund“ vertybinius popierius, o jo žmona atidarinėja viena po kitos naujas įmones.

Gabrieliaus Landsbergio žmona Austėja Landsbergienė vasarą įsteigė naują įmonę – „Kibirkštis“ ir padidino įstatinį kapitalą iki 12,6 mln. Eur.

Atsakymas gali būti šioje 2000 metų „Baltijos televizijos” laidoje „Krantas”:

BV inf.

 

 


Patiko? Pasidalinkite!