Patiko? Pasidalinkite!

Galimai neteisėtą įtaką ir poveikį Lietuvos politikams tirianti Seimo laikinoji tyrimo komisija į  posėdį kvietė Karalienės Mortos mokyklos direktorę Austėją Landsbergienę, tačiau ji ir nepasirodė. Komisijos pirmininkė Agnė Širinskienė iki paskutinės minutės laukė A.Landsbergienės pasirodymo ir tikino vis tiek norinti sužinoti, „kaip pusantro milijono kainavęs sklypas vėliau buvo parduotas vos už vieną eurą“

Po šitokių veiksmų, Seimas svarstys siūlymą taikyti baudas Seimo laikinųjų tyrimų komisijų reikalavimų nevykdantiems asmenims

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas Seimui pristatė Administracinių nusižengimų kodekso papildymo projektą (Nr. XIIIP-1998(2), kuriuo siūloma taikyti baudas Seimo laikinųjų tyrimų komisijų teisėtų reikalavimų nevykdantiems asmenims.

„Esant dabartiniam reguliavimui laikinosios tyrimo komisijos, kurioms Seimas paveda atsakyti į svarbius klausimus, turinčius didžiulę reikšmę visuomenei, neturi įrankių tai kvalifikuotai atlikti“, – sakė V. Bakas.

Kodekse siūloma įtvirtinti, kad nepateikiantis komisijos reikalaujamų dokumentų, duomenų, informacijos, žinių ar kitos medžiagos asmuo arba pateikiantis klaidingą ar tikrovės neatitinkančią informaciją ar duomenis, atsisakantis pateikti paaiškinimą, vengiantis atvykti į komisijos posėdį galėtų būti baudžiamas nuo šimto penkiasdešimt iki šešių šimtų eurų, juridinių asmenų vadovas ar kiti atsakingi asmenys – nuo trijų šimtų iki devynių šimtų eurų baudomis.

Numatoma, kad už pakartotinius pažeidimus asmenys būtų baudžiami nuo penkių šimtų penkiasdešimt iki devynių šimtų eurų, juridinių asmenų vadovai ar kiti atsakingi asmenys nuo aštuonių šimtų penkiasdešimt iki penkių tūkstančių eurų baudomis.

Projektui po pateikimo pritarė 46, prieš balsavo 12, susilaikė 29 Seimo narių. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Seimo posėdyje projektą numatoma svarstyti gegužės 14 d.

Projekto aiškinamajame rašte pažymima, kad Seimo laikinųjų tyrimo komisijų įstatymo 4 straipsnio 1 dalies 4 punkte yra įtvirtintos Seimo laikinosios tyrimo komisijos (toliau – Komisija) teisės kviesti į Komisijos posėdžius kitus asmenis ir prašyti juos Komisijos tiriamu klausimu pateikti pranešimus, paaiškinimus, informaciją ar duomenis raštu ar žodžiu.  Lietuvos Respublikos Seimo laikinųjų tyrimo komisijų įstatymo 4 straipsnio 3 dalyje nustatyta, kad 4 straipsnio 1 dalies 4 punkte nurodyti asmenys įspėjami dėl administracinės atsakomybės už Komisijos reikalavimų nevykdymą. Tačiau įsigaliojus Administracinių nusižengimų kodeksui (toliau – ANK), jame nėra nustatyta išbaigto mechanizmo taikyti administracinę atsakomybę į Komisijos posėdžius  neatvykusiems (arba atsisakiusiems atvykti) tinkamai kviestiems asmenims, taip pat asmenims, nevykdantiems kitų teisėtų Komisijos reikalavimų.

Parengta pagal LRS inf.


Patiko? Pasidalinkite!