Patiko? Pasidalinkite!

Pandemija, karantinas, nežinia – visa tai telpa į tikrovę, kurioje šiandien gyvename. Ne vienas iš mūsų galime pasakyti, kad didžiausias noras šiuo laikotarpiu – galimybė bent kažkiek grįžti į normalų gyvenimą, kuriame buvo daugiau vilties ir galimybių. Klaipėdietė Oksana L. – viena iš tokių atkaklių dailiųjų amatų atstovių, kurią, nors ir palietė šiandienos pandemija, bet ji nenuleidžia rankų, sumaniai tęsia gyvenimo veiklas ir stengiasi įgyvendinti savo gabumus. Optimizmo jai netrūksta.

Po sunkių aplinkybių, kurios sukrėtė ir pakeitė jos gyvenimą, Oksana nepalūžo ir aktyviai kabinasi į gyvenimą bei bando savo pavyzdžiu uždegti kitų žmonių širdis. Apie tai, kaip neprarasti vilties ir įveikti nepalankias aplinkybes, šiandien kalbamės su įvairių rankdarbių meistre klaipėdiete Oksana L. Tiesa, verta paminėti ir tai, kad šios moters paslauga gali pasinaudoti ir Anykščių krašto gyventojai.

Kodėl Jums asmeniškai yra svarbu būti veikliai ir kaip atradote pašaukimą savo veiklai? Veiklumas – man tai neatsiejama gyvenimo dalis. O kai už mėgstamą veiklą gaunama pinigų, tai tiesiog puiki galimybė prisidėti prie šeimos gerovės. Bet didžiausia palaima, kai sukurtais gaminiais džiaugiasi ir grožisi žmonės. Mes siekiam būti pripažintais, pastebėtais bei įvertintais. Aš vienareikšmiškai meniškos sielos žmogus, todėl įkvėpimas man – kaip variklis kūrybai. Pašaukimas veiklai užgimė dar anksčiau ir vis brendo, lyg dėlionė iš lėto dėliojosi mintys, norai, veiksmai. Po 2 metų motinystės atostogų, po truputį galiu ir turiu galimybę grįžti prie darbo, tik norisi visiškai pakeisti darbo sritį (dirbau gamybos vadove viename iš restoranų tinklo padalinyje), užsiimti mėgstama bei apmokama veikla. Susiklosčiusiomis aplinkybėmis turiu ieškoti būdų, kaip galėčiau prisidėti prie šeimos gerovės, būdama namie. Dabartinė veikla – dovanų rinkinių idėjos – tai pavyzdžiai, kaip meniškai galima apipavidalinti prekes prieš kam nors įteikiant kaip dovaną tam tikrai progai – kaip prezentą, siurprizą, padėką. Įsitikinusi, kad aš galiu pagelbėti žmonėms, kurie kreipsis pas mane mano siūlomų paslaugų.

Esame pandemijoje: ar galite pasidalinti, kodėl gerai yra įveiklinti karantiną? Kaip jūs išgyvenate šį laikotarpį? Man, galima pasakyti, pasisekė, nes karantinas ištiko man būnant vaiko priežiūros atostogose, tai veiklos lyg ir užtenka, liūdėti nėra kada, man tikras džiaugsmas ir laimė būti su šeima ir leisti laiką kartu. Aišku, karantinas sumaišė visus planus, bet gyvenimas tęsiasi, reikia judėti toliau, svajoti, kurti, siekti užsibrėžtų tikslų.

Kodėl svarbu turėti veiklą šiuo metu? Veikla, bet kokiu atveju, užima mūsų kasdienybės dalį, o tuo pačiu ir mūsų mintis, ir tokiu būdu mažiau laiko lieka nuoboduliui, liūdesiui, negatyvioms mintims. Žmonėms reikia žmonių.

Kaip šiandienos tikrovėje galima parodyti dėmesį kitam saugiai? Mes gyvenam dėkingame amžiuje, kai prireikus galime susisiekti su visais įvairiomis ryšio priemonėmis. Bendraujant, bendradarbiaujant, besidalinant idėjomis, mintimis, lūkesčiais, norais bei tikslais, galima atrasti gyvenimo „pakeleivių” – žmonių, kurie vienaip ar kitaip įtakos mūsų sprendimus bei pasirinkimą. Be to, šiuo metu, kaip niekad, verslas per atstumą tapo būtinybe, kad išgyventi ir išsiversti sunkiuoju laikotarpiu. Žmogui viskas lengvai ir greit prieinama ir pasiekiama, tokiu būdu taip bandoma užtikrinti saugumą be tiesioginio kontakto bei žmonių sambūrio.

Ar jaučiatės atradusi savo gyvenimo pašaukimą? Mano pašaukimas – kurti, improvizuoti, perteikti meilę bei grožį per elementarius dalykus. Aš nuolat sugalvoju sau veiklos: tai dekoruotos veliūrinės kepurytės, tai rankų darbo eglės ar patalpų dekoras, o šiuo metu dovanų rinkinių idėjos (GIFTS IDEAS) įvairioms progoms. Mano nauja kryptis savęs išreiškime bei, ko gero, būsimos veiklos įžvelgimas, plėtojimas, naujų tikslų siekimas. Tikimasi, kad ši gyvenimo istorija neleis pasiduoti nerimui ir depresijai, o leis šį pandemijos laiką išgyventi oriai ir prasmingai.

Parengė – Mindaugas Jonušas


Patiko? Pasidalinkite!