Patiko? Pasidalinkite!

Specialistai ir analizių analitikai įdėmiai išanalizavę situaciją prognozuoja, kad Lietuvoje netrukus turėtų prasidėti trečioji koronaviruso pandemijos banga.

O štai Baltarusijoje, tikimasi, prasidės antroji protestų banga.

Apie tokią antrąją bangą prabilo “Baltarusijos prezidentė” Svetlana Tichanovskaja. Atšilus orams moteris ragina baltarusius išeiti į gatves ir taip pradėti antrąją protestų bangą.

S. Tichanosvkaja ragina baltarusius šią savaitę išeiti į gatves ir atnaujinti masinius protestus, tokius, kokie buvo orgabnizuojami kokie praėjusį rudenį.

„Žinau, kad Baltarusijos žmonės nenuleidžia rankų. Jie turi vidinį poreikį demonstracijoms, nes jie nori sukurti naują šalį. Jie nori naujų rinkimų. Tai antrosios protestų bangos pradžia“, – protestų pradžią paskelbė Lietuvoje reziduojanti Baltarusijos lyderė.

Pernai demonstracijos buvo rengiamos kiekvieną savaitę ir vyko ne vieną mėnesį, bet atšalus orams protestų judėjimas palaipsniui slopo.

Pasak S. Tichanovskajos, atnaujinti gatvės protestai kartu su diplomatiniu spaudimu iš Vakarų privers A. Lukašenką sutikti su taikiu politiniu pereinamuoju procesu ir naujais, laisvais ir sąžiningais rinkimais. Moteris tikisi įpūsti naujos gyvybės protestų judėjimui.

„Visas pasaulis tiki jumis“, – savo „Telegram“ kanale parašė S. Tichanovskaja ir paragino baltarusius „paimti ateitį į savo rankas“.

Ekspertai.eu primena, kad protestų srityje Baltarusijos gyventojai gerokai lenkia Lietuvos gyventojus, praktiškai mūsų šalyje jokie protestai iš esmės nevyksta.

Tačiau kovos su koronavirusu fronte Lietuva gerokai lenkia Baltarusiją.

Statistikos portalo worldometers.info duomenimis mirusių vienam milijonui gyventojų mūsų šalyje tenka 1303 asmenys.

O mirusių vienam milijonui gyventojų Baltarusijoje tenka daugiau negu penkis kartus mažiau – 231 asmuo.

Lietuvos valdžia, kiauromis paromis be pertraukų besikaunanti su koronavirusu, įvedė karantiną, uždarė smulkiuosius ir vidutinius verslus, įvedė daugybę griežtų ribojimų, iš gyventojų renka solidžias baudas už taisyklių pažeidinėjimus.

Baltarusijoje atvirkščiai – Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka ekonomikos nestabdė ir nežlugdė, jokie ribojimai toje šalyje negalioja, vakcinavimas nėra privalomas ir dėl to niekas žmonių nuo ryto iki vakaro, taip kaip Lietuvoje, bukai neagituoja.

Ekspertai.eu


Patiko? Pasidalinkite!