Patiko? Pasidalinkite!

Ir tai tikrai ne Baltijos šalys. JAV yra labai naudinga įtraukti į karinį konfliktą Norvegiją ir sužlugdyti naftos iškasenomis pasiturinčią šalį, ją panaudojant kaip įrankį kariniame konflikte prieš Rusiją

Teigiama, kad jau šį mėnesį keturi amerikiečių bombonešiai “B-1B” bus dislokuoti Norvegijos bazėje Erlande. Norvegija ir Jungtinės Valstijos veda naują šaltąjį karą su Rusija, sako Norvegijos gynybos instituto profesorius Tormod’as Heier’is.

Padidėjęs amerikiečių buvimas Norvegijoje turės neigiamų pasekmių pačiam Oslui, rašo Norvegijos žiniasklaida NRK.

Pasak Norvegijos ginkluotųjų pajėgų akademijos dėstytojo pulkininko leitenanto Tormod’o Heier’io, būtent ši šalis gali tapti dviejų valstybių susidūrimo tašku, jei kiltų karinis konfliktas.

“Norvegija vis labiau įsitraukia į Rusijos ir JAV supervalstybių varžybas. Atitinkamai rizika, kad konflikto ar krizės atveju, jei ji taps nebekontroliojama, Norvegija taps JAV ir Rusijos mūšio lauku, taip pat auga”, — sakė Heier’is.

Jis pažymėjo, kad pastaraisiais metais Norvegijai buvo suteiktas strategiškai svarbios teritorijos vaidmuo pažangioje JAV gynyboje Tolimojoje Šiaurėje, nes ji yra arčiausiai “grėsmės, kurios Amerika labiausiai bijo krizės metu — Rusijos atominės energijos pajėgų”.

Heier’is mano, kad JAV yra įsipareigojusios suvaldyti Rusiją. Norvegija dabartinėje situacijoje, jo nuomone, turės subalansuoti abi galias.

“Norvegija ir JAV vykdo naują šaltąjį karą su Rusija”, — sakė profesorius.

Anksčiau interneto portalai rašė, kad keturi amerikiečių bombonešiai “B-1B Lancer” bus dislokuoti vasario mėnesį Norvegijos karinėje bazėje. Tačiau oficialiai šios informacijos niekas nepatvirtino, Norvegijos oro pajėgų ryšių tarnybos vadovas Stinas Barclajus Goslanas susilaikė nuo komentarų.

Sausį Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas per vaizdo konferenciją su kolega Norvegijoje Ine Eriksen Søreide sakė, kad Oslo karinės veiklos plėtra ir NATO infrastruktūros plėtra link Rusijos sienų turi neigiamų pasekmių Arkties regionui. Jis taip pat išreiškė viltį atkurti gerus kaimyninius santykius tarp abiejų šalių.

SN inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!