Patiko? Pasidalinkite!

Vasario pradžioje rašėme apie tai, kad JAV būtų labai naudinga įtraukti į karinį konfliktą Norvegiją ir sužlugdyti naftos iškasenomis pasiturinčią šalį, ją panaudojant kaip įrankį kariniame konflikte prieš Rusiją

Tuomet buvo teigiama, kad jau šį mėnesį keturi amerikiečių bombonešiai „B-1B“ bus dislokuoti Norvegijos bazėje Erlande. Norvegija ir Jungtinės Valstijos veda naują šaltąjį karą su Rusija, sako Norvegijos gynybos instituto profesorius Tormod’as Heier’is.

Šiandien jau aišku, kad JAV dislokuos bombonešius netoli Rusijos šiaurinių sienų, oro bazėje Norvegijoje (netoli Trondheimo miesto). Tai pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

„Atkreipėme dėmesį į informaciją apie pasirengimą dislokuoti amerikiečių strateginių bombonešių eskadrilę Norvegijos oro bazėje, Trondheimo rajone, siekiant surengti bendras pratybas su Norvegijos oro pajėgomis”, — sakė ji.

Ji pabrėžė, kad Maskva tokį Oslo sprendimą laiko „dar vienu žingsniu didinant karinę veiklą Tolimojoje Šiaurėje”. Zacharova pridūrė, kad tai vyksta netoli Rusijos sienų.

2020 metų rugsėjo mėnesį Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas Valerijus Gerasimovas kalbėjo apie NATO stiprinimą 20 kilometrų nuo Rusijos sienų.

Jis pridūrė, kad aljanse skleidžiami pranešimai apie agresyvų Rusijos Federacijos elgesį yra melagingi.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!