Patiko? Pasidalinkite!

Pentagonas Rusijos nevadina “prieše”, sakė gynybos departamento atstovas Džonas Kirbis. Praneša RIA Novosti.

“Niekas neklijuoja “priešo” etiketės Rusijai… Tai nėra tas terminas, kurį vartojame kalbėdami apie Rusiją”, — sakė jis.

Taigi jis atsakė į prašymą pakomentuoti Rusijos ir Serbijos karines pratybas. Jis pabrėžė, kad negali išsamiai kalbėti apie manevrus, nes neturi pakankamai informacijos.

Kaip anksčiau buvo pranešta Rusijos gynybos ministerijoje, Serbijoje vyks bendros abiejų šalių karo inžinierių pratybos. Pasak ministerijos, pratybos Balkanų valstybės teritorijoje truks iki birželio 11 dienos.

Rusijos kariškiai taip pat surengs konsultacijas serbų kolegoms ir pasidalins patirtimi, kurią įgijo Rusijos inžinerijos kariai tiek Rusijoje, tiek užsienyje.

Vakarų ir Rusijos santykiai pablogėjo po įvykių Ukrainoje ir Krymo susivienijimo su Rusija. Be to, Vašingtonas ne kartą kaltino Maskvą kišimusi į prezidento rinkimus ir kibernetinėmis atakomis. Tai paskatino daugybę antirusiškų sankcijų, po kurių Kremlius ėmėsi atsakomųjų priemonių. Taip pat kilo keli diplomatiniai skandalai, dėl kurių misijų darbuotojai buvo išsiųsti. Rusijos ir JAV ambasadoriai grįžo atitinkamai į Maskvą ir Vašingtoną konsultacijoms.

Artėjant Jungtinių Valstijų ir Rusijos prezidentų susitikimui Šveicarijoje, JAV lyderis Džo Baidenas (Joe Biden) pranešė, kad sankcijos dujotiekiui „Nord Stream 2“ nebūtų produktyvios.

„Sankcijos, neleisiančios užbaigti Vokietiją ir Rusiją jungiantį dujotiekį „Nord Stream 2“, būtų kontrproduktyvios“, – pasakė JAV prezidentas.

Pasak vyro, sankcijų įvedimas dabar, kai projektas jau beveik baigtas, nebūtų produktyvus sprendimas.

„Jis jau beveik užbaigtas. Aš negaliu Vokietijai leisti ar neleisti ko nors daryti. Dabar įvesti sankcijas, manau, būtų kontrproduktyvu mūsų santykių su Europa atžvilgiu“, – atskleidė Dž. Baidenas.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!