Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos Seimas patvirtino bankomatų tinklo išplėtimo šalyje projektą, kurį įgyvendinus atsiras dar 200–250 bankomatų. Klausimas buvo aptartas Seimo posėdžio metu.

Manoma, kad bankomatų tinklas bus sutvarkytas taip, kad daugumai gyventojų nereikėtų eiti prie bankomato daugiau nei penkis ar dešimt kilometrų.

Įstatymo projektui pritarė 109 deputatai, susilaikė dar septyni parlamentarai. Niekas nepasisakė prieš. Projektą inicijavo konservatorius Mykolas Majauskas. Jis teigė, kad bankų paslaugų kokybė šalyje yra ribota dėl neišplėtoto bankų skyrių ir bankomatų tinklo.

Tuo tarpu jis paminėjo neveiksmingą ir nekokybišką paslaugą, kai galima pinigus išsigryninti terminale ar “Perlo” prekybos vietose. Politikas pažymėjo, kad remiasi Švedijos patirtimi, kur situacija buvo nepalanki, tačiau pagerėjo dėl bankomatų tinklo išplėtimo.

Be to, du iš keturių Lietuvoje veikiančių didelių bankų yra švedų.

Siūloma bankomatus įrengti tinkamu atstumu. Pagal projektą pagrįstas atstumas reiškia, kad mažiausiai 95 procentai gyventojų turi turėti prieigą prie bankomato ne didesniu kaip penkių kilometrų atstumu, o mažiausiai 97 procentai gyventojų turi galėti patekti į bankomatą už grynuosius pinigus pasitraukimo operacijos ne daugiau kaip dešimties kilometrų atstumu nuo deklaruotos gyvenamosios vietos. Spėjama, kad įstatymas gali įsigalioti jau liepos 1 dienos.

LRS inf.


Patiko? Pasidalinkite!