Patiko? Pasidalinkite!

12:58 Ukraina palaiko Vakarų koalicijos veiksmus Sirijoje, sakė Užsienio reikalų ministerija.

12:55 Lietuva remia Jungtinių Valstijų, Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos veiksmus Sirijoje, paskelbtą LRS tinklalapyje.

Vokietija palaikė Jungtines Valstijas, Didžiąją Britaniją ir Prancūziją, nors anksčiau Berlynas sakė, kad Vokietija nedalyvaus atakoje Sirijoje. Kanclerė Angela Merkel pabrėžė, kad palaiko Vašingtono, Londono ir Paryžiaus sprendimą. Jos nuomone, išpuoliai prieš Siriją buvo “būtini ir proporcingi”.

11:10 Maskva mano, kad galima grįžti prie klausimo, dėl tiekimo į Damaską  S-300 sistemomų, sakė Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas. 

11:05 Sirijos oro gynybos pajėgos perėmė 71 iš 103 raketų, pranešė Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas. Sirijos pajėgos naudojo oro gynybos sistemas S-125, S-200, “Buk” ir “Kvadrat”, pagamintas SSRS laikais.

11:02 Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakėkad JAV panaudojo nuodingų medžiagų panaudojimo dramatizavimą prieš civilius gyventojus Sirijoje, tam, kad pateisintų savo agresiją prieš Siriją.

10:55 Italijos partijos “lyga” lyderis ir kandidatas į premjero postą naujojoje vyriausybėje senatorius Matteo Salvini pasmerkė raketų smūgius. Jis pareiškė, kad mes dar vis ieškome Sadamo cheminio ginklo…

10:40 Rusija rengia skubų JT Saugumo Tarybos susitikimą dėl JAV veiksmų Sirijoje.

10:38 Prancūzijos ginkluotųjų pajėgų ministrė Florencija Parley paskelbė “Twitter” vaizdo įrašą apie kruizinių raketų paleidimą Sirijoje iš Prancūzijos fregatos Viduržemio jūroje. https://twitter.com/florence_parly

10:33 Aukščiausiasis Irano lyderis pavadino JAV ir Prancūzijos prezidentus, taip pat JK , nusikaltėliais, pranešė “RIA Novosti”, cituodama vietos televiziją.

10:28 Sirijos armija ir toliau kovos su terorizmu, nepaisant koalicijos agresijos “Ši agresija tik padidina mūsų pasiryžimą apginti suvereniteto ir orumo pagrindus, taip pat šalies ir jos piliečių saugumą”, – sakė respublikos generalinis sekretorius.

10:11 Prancūzijos “Nacionalinio fronto” vadovė Marin Le Pen pareiškė, kad Prancūzija vėl praranda galimybę pasirodyti save tarptautinėje arenoje kaip nepriklausoma valstybe.

Rusijos užsienio reikalų ministerija praneša, kad  nėra duomenų apie rusus, kurie nukentėjo nuo JAV koalicijos karinių smūgių.

“Jungtinių Valstijų, Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos smūgiai aiškiai parodo, kad Sirijos režimas kartu su Rusija ir Iranu negali toliau tęsti šios  tragedijos, bent jau be žalos. ES su savo sąjungininkais laikysis teisingumo “, – rašė Tuskas” Twitter “.

Donald Tusk

@eucopresident

Strikes by US, France and UK make it clear that Syrian regime together with Russia & Iran cannot continue this human tragedy, at least not without cost. The EU will stand with our allies on the side of justice.

09:33 Baltarusija ryžtingai pasmerkė išpuolius prieš Siriją. Respublikos užsienio reikalų ministerijos pareiškime teigiama, kad Vakarų koalicijos išpuolis iš tiesų paverčia padėtį šalyje į tarpvalstybinį ginkluotą konfliktą.


JAV, kartu su Britanija ir Prancūzija, smogė Sirijai (Video).

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė įsakymą “atlikti tikslius smūgius” Sirijai, reaguodamas į tariamą cheminę ataką Dūmos mieste. Britanijos ir Prancūzijos vadovai Emmanuelis Macronas ir Theresa May patvirtino dalyvavimą  jungtinėje operacijoje prieš Sirijos valdžios institucijas. Bendros karinės pajėgos atakavo skirtingose vietose esančias cheminių ginklų saugyklas, mokslo laboratoriją bei vadovavimo bazę.

Pasak žiniasklaidos pranešimų, išpuoliai prieš Siriją tęsėsi 50 minučių. Taip pat pranešama, kad šalies oro gynybai pavyko numušti  daugiau nei 70% raketų.

Rusijos gynybos ministerija pareiškė, kad atmušti raketas Sirijos pajėgos naudojo oro gynybos sistemas S-125, S-200, “Buk” ir “Kvadrat”, pagamintas SSRS laikais. 

Pasak karinių ir civilinių taikinių Sirijoje JAV kartu su Britanija ir Prancūzija panaudojo daugiau nei 100 sparnuotų raketų ir raketų ” oras – žemė “, – sakoma Sirijos gynybos departamento pareiškime. 

Rusijos ambasadorius Jungtinėse Valstijose Anatolijus Antonovas sakė, kad ataka prieš Siriją neliks be pasekmių.

Посмотреть изображение в ТвиттереПосмотреть изображение в Твиттере

 

 

bukimevieningi.lt inf. pagal ITAR-TASS ir CNN  informaciją

Patiko? Pasidalinkite!