Patiko? Pasidalinkite!

Aliaskoje nelegalu būti girtam… bare. Pagal valstijos įstatymus, jau nuo alkoholio apsvaigęs asmuo negali „sąmoningai“ ateiti į barą išgerti daugiau, ar likti bare, kuriame pasigėrė. Painu ir žiauru? Taip. Seniai nebetaikoma? Deja, ne – policija iš tiesų baudžia už šį pažeidimą.

Arizonos Goodyear mieste draudžiama spjaudyti viešuose pastatuose (ir ant jų), parkuose, šaligatviuose, keliuose. Pažeidėjams gresia bauda iki $2,500 ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Jei lankotės Arkanzaso valstijoje, būkite atsargūs – vietos įstatymai griežtai draudžia neteisingai ištarti šios valstijos pavadinimą, o taisyklingas pavadinimo tarimas yra įrašytas į valstijos kodeksą.

Pasirodo, Kalifornijos Čiko mieste yra nelegalu kurti, palaikyti ar naudoti branduolinius ginklus. Įstatymas, kuris gimė 9 dešimtmetyje, kaip rimta pozicija prieš branduolinius ginklus, dabar tapo internetiniu juokeliu, pirmiausia dėl bausmės už pažeidimą: $500 siekiančios baudos.

Taip, Kolorado valstijos Aspeno mieste jūs turite teisę turėti katapultą, tačiau čia draudžiama ja naudotis. Deja, Aspene taip pat draudžiamos ir degančios strėlės.

Konektikute įstatymu įteisinta, kad pardavinėti galima tik tuos marinuotus agurkėlius, kurie „atšoka“. Pasak 1948 metų straipsnio, tokio įstatymo poreikis atsirado tada, kai pora sukčių pabandė parduoti žmonėms „vartojimui netinkamus“ marinuotus agurkėlius. Tuometinė Konektikuto Maisto ir vaistų komisija paskelbė, kad tinkami marinuoti agurkėliai turi „atšokti“ numesti iš pėdos aukščio ir šis sprendimas buvo įtvirtintas įstatymu.

Siekiant išvengti „bet kokių piktadarysčių“ Delavero Rehobot Bičo mieste, vaikams per Heloviną saldainiauti galima tik nuo 6 iki 8 valandos vakaro. O jei Helovinas būna sekmadienį, tokiu atveju „vaikščioti nuo durų prie durų, namo prie namo saldainiaujant reikia spalio 30 dienos vakarą“.

Mes visi žinome, kad vaikai kartais gali gerokai ištampyti nervus, tačiau nepamirškite, jog Floridoje savo vaikų pardavimas yra laikomas sunkiu nusikaltimu. Tiesiog perspėjame.

Dėka 1961 metų įstatymo, kuris į Džordžijos valstijos Geinsvilio miesto kodeksą buvo įtrauktas kaip reklaminis triukas, „pasaulio vištienos sostinėje“ yra draudžiama naudotis įrankiais valgant keptos vištienos gabaliukus. 2009 metais už šio įstatymo pažeidimą buvo „areštuotas“ turistas.

Aidahas yra vienintelė valstija, kurioje uždraustas kanibalizmas. Kanibalizmas, kuris techniškai nėra nusikaltimas likusioje šalies dalyje, yra apibrėžiamas kaip „kito asmens vartojimas negavus sutikimo“. Tad jei jūsų bičiulis davė sutikimą apgraužti jo šonkauliuką, prašom, teisėsauga jūsų sustabdyti negali.

Ilinojaus Geilsburgo miesto įstatymai griežtai draudžia „įmantriai važinėti“ dviračiu miesto gatvėmis. Tai reiškia, kad negalima abiejų rankų pakelti nuo vairo, abiejų kojų – nuo pedalų, ir atlikinėti „jokių akrobatinių triukų“. Vietos policija patvirtina, kad šio įstatymo pažeidėjai retai gaudomi ir baudžiami.

Bet koks žmogus, kuris bando pateikti margariną ar kitokį tepų riebalų mišinį kaip tikrą sviestą, Ajovos valstijoje vykdo baudžiamąjį nusižengimą, už kurį gresia iki 30 dienų laisvės atėmimo bausmė ir $625 bauda.

Kanzaso valstijos Topikos mieste galimai nelegalu mėtytis sniego gniūžtėmis, nes miesto kodekse yra keistas draudimas „mesti akmenis, sniego gniūžtes ar kitus svaidomuosius ginklus“ į žmones ar turtą. Buvęs miesto meras Billas Buntenas 2005 metais pasijuokė iš įstatymo, pareikšdamas, kad „reikia kažko imtis, nes kalėjimai ir taip perpildyti vaikų, kurie, statydami sniego senius užsimiršo ir pradėjo mėtytis sniego gniūžtėmis“.

Kentukyje visi teisininkai ir asmenys, einantys pareigas viešajame sektoriuje, turi prisiekti, kad „nekovojo mirtinais ginklais dvikovoje“ ir nebuvo kitų dvikovininkų sekundantais. Nežinia, kiek ši 1848 metų priesaika aktuali šiandien, bet ji vis dar galioja.

Meino valstijos Velso mieste yra draudžiama reklamuotis ant kitų asmenų antkapinių paminklų. Šis nutarimas – vienas iš daugybės, reglamentuojančių kapinių veiklą šiame mieste – rinkodarininkams yra tik į naudą: vargu ar rasi blogesnį klientą nei numirėlis.

Dėmesio, įsiutę vairuotojai: Merilando valstijos Rokvilio mieste draudžiama keiktis visuose keliuose ir gatvėse. Sugautam keikūnui gresia bauda iki $100.

Perdėtai patriotiškas 1917 metų Masačusetso valstijos įstatymas draudžia šokti pagal nacionalinį himną. Kol bandote įsivaizduoti, kaip toks šokis išvis galėtų atrodyti, skubame jus nuraminti, kad už šį „pažeidimą“ niekas negalėtų jūsų nubausti dėl šiek tiek svarbesnio įstatymo, vadinamo Pirmąja pataisa.

Iki 2006 metų kiekvienas Mičigano gyventojas buvo raginamas tapti premijų medžiotoju. 1941 metų įstatymas, pavadinimu „Išmokų už varnėnų ir varnų medžiojimą užtikrinimo aktas“, kiekvienam piliečiui siūlė 3 centų išmoką už kiekvieną nužudytą varnėną ir 10 centų už varną – jei tik paukščiai bus pateikti „gerai išsaugoti“. 2006 metais įstatymas panaikintas.

Ilgos žiemos Minesotoje gali būti labai nuobodžios, tačiau teks susigalvoti kitų pramogų, nes organizuoti, rengti ir dalyvauti „riebaluotų kiaulių gaudynėse“ – kai kiaulės yra ištepamos riebalais ir paleidžiamos, o tada varžomasi jas gaudant – yra draudžiama nuo 1971 metų.

Po kontroversiško buvusio Niujorko mero Michaelo Bloombergo bandymo apriboti pardavinėjamų gaiviųjų gėrimų puodelių dydį, Misisipės gubernatorius Philas Bryantas pasirašė įstatymą, draudžiantį jo valstijos įstatymų leidėjams reglamentuoti porcijų dydžius. Labai reikalingas įstatymas valstijoje, kurioje kas trečias gyventojas yra nutukęs.

Misūrio valstijos Universiti Sityje draudžiama paspausti kito asmens automobilio garsinį signalą.

Jei kada važiuodami per Montanos valstiją užsinorėjote pamėtyti „frisbį“, verčiau venkite Helenos miesto, kur draudžiama žaisti „folfą“ (t.y. „frisbio golfą“) visur, išskyrus specialiai tam skirtus „folfo“ laukus. Pažeidimas gali jums užtraukti $500 baudą ar iki 6 mėnesių laivės atėmimo bausmę.

Nebraskoje draudžiama tuoktis žmonėms, turintiems bet kokią venerinę ligą.

Galvokite ką norite apie „Nuodėmių miestą“ Las Vegasą, tačiau Nevada bent jau rūpinasi jūsų pėdomis: valstijoje draudžiama naudoti rentgeno įtaisus, siekiant nustatyti asmens batų dydį.

Naujajame Hampšyre draudžiama naktį rinkti jūrų dumblius iš paplūdimio. Apie dieną nesakoma nieko.

Žudyti draudžiama visoje šalyje, tačiau Naujajame Džersyje dvigubai nelegalu ką nors nužudyti, jei vilkite neperšaunamą liemenę. Taip, už tai gresia papildomos bausmės.

Niujorke „modifikuoti“ riestainiai (perpjauti, paskrudinti, pertepti tepamu sūreliu ir t.t.) yra apmokestinami 8 centų pardavimo mokesčiu. Nepjaustyti riestainiai apmokestinami nėra.

Nors 1999 metais buvo leista laikinai prekiauti fejerverkais Šiaurės Dakotos Devilsleiko mieste (nuo 1999 m. gruodžio 26 d. iki 2000 sausio 1 d.), ir tuomet, ir dabar ten yra draudžiama leisti fejerverkus po 11 valandos vakaro.

Ohajuje įstatymu numatyta, kad anglies kasyklų tualetuose privalo būti „pakankamas kiekis tualetinio popieriaus“. Kitos įstaigos ir vietos šiame įstatyme neminimos.

Oklahomoje nelegalu eiti imtynių su lokiu… tačiau tokiu atveju įstatymai yra mažiausia jūsų problema.

Oregone draudžiama atlikti bet kokius „fizinės ištvermės testus“ vairuojant greitkelyje. Ar tai reiškia, kad nebegalima pažiūrėti, kiek toli pavyks nuvažiuoti, įsikandus vairą dantimis?

Pensilvanijos valstijos Bensalemo mieste visiems asmenims, turintiems teistumą už sunkius nusikaltimus, draudžiama rengti „Bingo“ žaidimus.

Rod Ailande draudžiama apsimesti aukciono vedėju. Būkite atsargūs, rinkdamiesi kostiumą Helovinui.

Gera naujiena: Pietų Karolinoje vis dar draudžiama dirbti sekmadieniais. Yra ir bloga naujiena: čia vis dar draudžiama sekmadieniais šokti. Darbo ir/arba šokių gerbėjai turėtų nudžiugti, kad šiuo metu jau yra pradėtas šių senovinių įstatymų atšaukimo procesas.

Tenesio valstijos Memfio mieste draudžiama elgetauti neturint leidimo. Anksčiau šis formalumas kainavo $10, tačiau dabar jis yra nemokamas.

Vermonte buvo išleistas įstatymas, tiesiog patvirtinantis, kad valstijoje niekada nebus priimtas įstatymas, draudžiantis naudoti skalbinių džiovinimo virves.

Mažiausiai dviejose Vašingtono valstijos apygardose draudžiama medžioti Sniego žmones. 1991 m. Vatkomo apygarda paskelbė savo maždaug milijono akrų teritoriją Sniego žmonių apsaugos ir prieglobsčio zona – pirmąja tokia šalyje. Pasak įstatymų leidėjų, jei Sniego žmonės egzistuoja, jie priklausytų nykstančioms rūšims, kurioms reikalinga apsauga. Kaip tik dėl to Skamanijos apygarda Sniego žmonių medžiojimą nuo 1969 metų laiko brakonieriavimu, už kurį iki šių dienų gresia $1,000 bauda.

aidas.us


Patiko? Pasidalinkite!