“Health Ranger” įvadas: Jungtinės Valstijos teigia esančios pasaulinis medicinos lyderis. Tačiau yra tamsioji Vakarų medicinos pusė, kurios nedaugelis nori pripažinti: žiaurūs medicininiai eksperimentai, atlikti skurstantiems žmonėms ir jų vaikams vardan mokslo pažangos. Daugelis iš šių medicininių eksperimentų buvo atliekami žmonėms be jų žinios ir dauguma jų buvo vykdoma kaip dalis siekių gauti pelno iš naujai patvirtintų vaistų ar medicinos technologijų.
Šiandien toliau tęsiami medicininiai eksperimentai su JAV gyventojais ir jų vaikais. Pradedant masiniu vaistų skyrimu vaikams su diagnozuotais fiktyviais elgesio sutrikimais, atrastais psichiatrijoje, baigiant FDA patvirtintais masiškai parduodamais vaistais, kurie nėra teisėtai kliniškai ištirti. Gyventojai dabar yra veikiami medicinos eksperimentų stulbinančiu mastu. Šiandien beveik 50% amerikiečių vartoja bent vieną receptinį vaistą, ir beveik 20% moksleivių vartoja protą veikiančius amfetaminus, tokius kaip Ritalin, ar antidepresantus, kaip Prozac. Šis mūsų tautos masinis vaistų vartojimas yra, bet kuriuo atveju, didžiulis dabar vykstantis medicinos eksperimentas.
Bet tam, kad tikrai suprasti, kaip susikūrė šis masinis eksperimentavimas su šiuolaikiniais amerikiečiais, reikia atidžiai pažvelgti į siaubingą visuotinės medicinos žmonių išnaudojimo dėl žiaurių medicininių eksperimentų istoriją.
ĮSPĖJIMAS: tai, ką jūs ketinate perskaityti, tikrai šokiruoja. Jums niekada nei Amerikos medicinos asociacija, nei farmacinės kompanijos, nei vakaro žinios nepasakė šios informacijos. Jūs niekada nebuvote mokomi tiesos apie tradicinę mediciną valstybinėse mokyklose arba net gi bet kokiame universitete. Tai yra tamsioji JAV medicinos sistemos paslaptis, ir kai jūs skaitote tikrus pasakojimus, paskelbtus čia, jūs niekada negalėsite pasitikėti farmacinėmis kompanijomis. Šie vaizdiniai kelia smarkų nerimą. Mes juos spausdiname ne dėl pramogos, bet kaip griežtą įspėjimą to, kas gali atsitikti mums ir mūsų vaikams, jei mes nepažabosime žiaurių, nehumaniškų Big Pharma ir šiuolaikinės psichiatrijos veiksmų.
Pristatome šokiruojantį pasakojimą su datomis. Šis tyrimas ir autorystė priklauso Dani Veracity, vienam iš daugelio mūsų Truth Publishing (Tiesos leidyba) talentingų darbuotojų.
Skaitykite su savo pačių rizika.“ – Health Ranger.
Tikroji medicinos eksperimentų su žmonėmis JAV istorija
Eksperimentai su žmonėmis – tai yra gyvų žmonių nukreipimas į mokslinius eksperimentus, kurie kartais yra žiaurūs, kartais skausmingi, kartais mirtini, ir visada yra rizika. Tai – didžioji JAV istorijos, kurios jūs nerasite daugelyje istorinių ar mokslinių knygų, dalis. Jungtinės Amerikos Valstijos yra neabejotinai atsakingos už kai kuriuos įspūdingiausius mokslo atradimus. Šie pranašumai, ypač medicinos srityje, pasikeitė milijardų žmonių gyvenimą visame pasaulyje – kartais iš gerosios pusės, pvz., kaip rasti maliarijos ir kitų epideminių ligų gydymą, o kartais iš blogosios (prisiminkite modernią “psichiatriją” ir vaistų brukimą moksleiviams).
Tačiau šie atradimai ateina su stambių pinigų šleifu: žmonės, naudojami eksperimentuose, ir padarė šią pažangą įmanoma. Per pastaruosius du šimtmečius kai kuriems iš šių tiriamųjų buvo atlyginta už žalą, padarytą jų emocinei ir fizinei sveikatai, bet daugumai – ne. Daugelis neteko gyvybių dėl eksperimentų, kuriuose dažnai jie nenoriai, o kartais net nesąmoningai dalyvavo, ir kuriems, žinoma, niekada negali būti kompensuota už prarastą brangiausią savo turėtą turtą, t.y. savo sveikatą.
Jeigu jūs skaitote šiuos mokslo eksperimentus, jūs sužinosite apie atvejus, kai naujagimiams sušvirkšta radioaktyvių medžiagų, psichiškai nesveiki žmonės patenka į milžiniškus šaldytuvus, kariškiai veikiami cheminių ginklų pačios vyriausybės, kuriai jie tarnavo, o protiškai atsilikę vaikai sąmoningai užkrečiami hepatitu. Šios istorijos yra faktai, o ne fantastika: kiekvienas atvejis, nesvarbu, kiek siaubingas, yra pagrįstas nuoroda ar citata į patikimą šaltinį.
Šie pasakojimai turi būti išklausyti, nes eksperimentai su žmonėmis vis dar vyksta ir šiandien. Eksperimentų priežastys gali būti skirtingos, tačiau įprasti „bandomieji triušiai“ yra tie patys – mažumų grupių nariai, vargšai ir nuskriaustieji. Tai yra gyvybės, kuriomis rizikuojama tos pačios “mokslinės” medicinos vardan.
(1833)
Dr William Beaumont, armijos chirurgas-gydytojas, laikomas skrandžio ligų medicinos pradininku, po to, kai savo moksliniame darbe ištiria pacientą su ilgalaike atvira šūvio žaizda pilve ir parašo medicinos bandymų su žmonėmis (human medical experimentation) kodeksą, kuris teigia eksperimentinio gydymo svarbą, tačiau čia taip pat išvardyti reikalavimai, numatantys, kad žmogus turi pateikti savanorišką, informuotą sutikimą ir pasirinkimą baigti eksperimentą, kada jis nori. Beaumont kodeksas įvardija labiau žodinį, o ne tik rašytinį sutikimą-leidimą. (Berdon).
(1845)
1845 – 1849 m. J. Marion Sims vėliau paskelbtas “ginekologijos tėvu”, be anestezės atlieka medicininius eksperimentus Afrikos moterims vergėms. Šios moterys paprastai miršta nuo infekcijų netrukus po operacijų. Remiantis savo tikėjimu, kad naujagimių kaukolės kaulų judėjimas per užsitęsusį gimimą sukelia griežimą dantimis, jis panaudoja batsiuvio ylą (smailų įrankį, kuriuo batsiuviai praduria skyles odoje), pajudindamas kūdikių, gimusių vergėms motinoms, kaukolės kaulus. (Brinker).
(1895)
Niujorko pediatras Henry Heiman užkrečia gonorėja 4-erių metų berniuką, kurį jis vadina “idiotu su lėtine epilepsija” [vykdydamas] medicinos eksperimentą. (“Eksperimentai su žmonėmis: prieš ir po nacių eros”) (“Human Experimentation: Before the Nazi Era and After”).
(1896)
Dr Arthur Wentworth paverčia 29 Bostono vaikų ligoninės vaikus „bandomaisiais triušiais“, padarydamas jų stuburuose skyles (spinalines angas), kad tiesiog patikrintų, ar procedūra yra kenksminga. (Sharav).
(1900)
JAV armijos gydytojai, dirbantys Filipinuose, užkrečia penkis Filipinų kalinius maru ir nesuteikia tinkamos mitybos, kad sukurtų 29-iems kaliniams avitaminozę; keturi tiriamieji miršta (Merritte ir kt.; Cockburn ir St. Clair, red.) (Merritte, et al.; Cockburn and St. Clair, eds.).
Remiantis JAV Chirurgijos Generalijos sudaryta komisija, Dr. Walter Reed vyksta į Kubą ir panaudoja 22 ispanų darbuotojus imigrantus, kad įrodytų, jog geltonoji karštinė įgyjama per uodų įkandimus. Tokiu būdu, jis įveda praktiką testuoti sveikus subjektus bandymuose, o taip pat pateikia informuoto raštiško šių subjektų sutikimo koncepciją (sampratą). Vykdydamas šį tyrimą, Dr Reed aiškiai pasako dalyviams, kad net jei jis darys viską, ką gali, kad padėtų jiems, jie vis tiek gali mirti kaip eksperimento rezultatas. Jis jiems moka 100 dol. auksu už jų dalyvavimą, plius 100 dol. papildomai, jei jie susirgs geltonąja karštine.
(1906)
Harvardo profesorius Dr Richard Strong užkrečia kalinius Filipinuose cholera, kad išstudijuotų ligą; 13 iš jų miršta. Jis kompensuoja išgyvenusius cigarais ir cigaretėmis. Per Niurnbergo bandymus nacių gydytojai citavo šį tyrimą, siekdami pateisinti savo medicininius eksperimentus. (Greger, Sharav).
(1911)
Dr Hideyo Noguchi iš Rokfelerio Medicinos Tyrimų instituto paskelbia duomenis apie sušvirkštus neaktyvaus sifilio preparatus 146-iems ligoninės pacientams ir normaliems sveikiems vaikams, bandant sukurti sifilio odos testą. Vėliau, 1913 metais, keletas šių vaikų tėvų paduoda į teismą Dr Noguchi už galimą jų vaikų užkrėtimą sifiliu. (“Atsiliepimai ir pastabos: Medicinos istorija: Paveikti Mokslo: Eksperimentai su žmonėmis Amerikoje prieš Antrąjį Pasaulinį karą). (“Reviews and Notes: History of Medicine: Subjected to Science: Human Experimentation in America before the Second World War”).
(1913)
Medicinos eksperimentuotojai “išbando” tuberkuliną su 15-ka vaikų iš Sent Vincent vaikų namų Filadelfijoje, kai kuriems vaikams sukeldami ilgalaikį apakimą. Nors Pensilvanijos Atstovų rūmai užfiksuoja incidentą, mokslininkai nėra nubaudžiami už eksperimentus.
(1915)
Dr Joseph Goldberger pagal JAV Visuomenės sveikatos biuro užsakymą sukelia Pellagra, (sekinančią ligą, kuri paveikia centrinę nervų sistemą) 12-kai kalinių Misisipėje, kad pabandytų rasti gydymą šiai ligai. Vienas testuojamųjų vėliau pasakė, kad jis praėjo “tūkstančius Pragarų”. 1935 m., po to, kai milijonai mirė nuo šios ligos, JAV Visuomenės sveikatos biuro direktorė galiausiai pripažino, kad pareigūnai žinojo, jog ligą sukėlė niacino trūkumas tam tikrą laiką, bet nieko nedarė, nes daugiausia nukentėjusiųjų buvo vargšai afroamerikiečiai. Per Niurnbergo bandymus nacių gydytojai taip pat atliko šį tyrimą, bandydami patvirtinti savo medicinos eksperimentus koncentracijos stovyklų kaliniams. (Greger).
(1918)
Reaguodamas į vokiečių cheminio ginklo panaudojimą per I Pasaulinį karą, prezidentas Wilson sukuria Cheminio Karo Tarnybą (CWS) kaip JAV Armijos filialą. Po dvidešimt ketverių metų, 1942 m. CWS atlieka garstyčių dujų (iprito) ir lewisite dujų eksperimentus su daugiau nei 4000 ginkluotųjų pajėgų narių. (Global Security, Goliszek).
(1919)
1919 – 1922 m. mokslininkai atlieka sėklidžių persodinimo eksperimentus su kaliniais San Quentin valstybės kalėjime Kalifornijoje, įterpiant neseniai nubaustų kalinių ir ožkų sėklides į papilvę ir kapšelius kitiems kaliniams. (Greger).
(1931)
Kornelijus Rhoads, Rokfelerio instituto Medicinos Tyrimų patologas, bandymų metu Puerto Rike sąmoningai užkrečia žmones vėžio ląstelėmis; 13 iš jų miršta. Puerto Riko gydytojai vėliau sužino, kad Rhoads sąmoningai slėpė kai kurią informaciją apie savo eksperimentą ir pats duoda parodymus raštu, kuriame jis mano, kad visi puertorikiečiai turėtų būti nužudyti. Vėliau jis eina kurti JAV armijos biologinio karo įrenginių Merilende, Jutoje ir Panamoje. [Ši komanda] pavadinama JAV Atominės energetikos komisija, kuri pradeda radiacinės apšvitos eksperimentų seriją su Amerikos kariais ir civiliais, ligoninių pacientais.
1931 – 1933 m. Elgin valstijos Ilinojuje ligoninės psichikos pacientams yra suleidžiamas „radis-266“ kaip eksperimentinė terapija psichikos ligoms. (Goliszek).
(1932)
1932 – 1972 m. JAV Visuomenės sveikatos tarnyba Tuskegee, Aloje diagnozuoja sifilį 400-ams vargšų juodaodžių, bet nepasakoja jiems apie jų ligą ir negydo jų; tačiau mokslininkai panaudoja vyrus kaip bandomuosius triušius, kad sektų simptomus ir ligos progresavimą. Galų gale jie visi miršta nuo sifilio, tačiau jų šeimoms niekada nepasakoma, kad jie galėjo būti gydomi.
(1937)
Kornelio Universiteto Medicinos mokyklos mokslininkai paskelbia krūtinės vaistų tyrimą, kur panaudoja tiek placebo, tiek aklų vertinimų metodus, tiriant žmones. Jie atranda, kad savanoriai, vartoję placebo patyrė didesnį simptomų pagerėjimą nei tie, kuriems buvo suteikti reikiami vaistai. Tai – pirmoji ataskaita apie placebo poveikį, paskelbta Jungtinėse Amerikos Valstijose (“Placebo efektas”).
(1939)
Kad patikrintų savo teoriją apie mikčiojimo priežastis, žymus kalbos patologas Dr Wendell Johnsonas atlieka savo garsųjį “Montrų eksperimentą” su 22 vaikais Lowa Karių našlaičių namuose Davenporte. Dr Johnson ir jo studentai paveikia vaikus naudodami intensyvų psichologinį spaudimą taip, kad šie pereina nuo paprasto kalbėjimo iki stipraus mikčiojimo. Tuo pat metu, keli studentai praneša įspėdami Dr Johnson, kad “Antrojo Pasaulinio karo stebėtojai gali sulyginti šiuos bandymus su nacių eksperimentais su žmonėmis, ir tai gali sugadinti jo karjerą”. (Tyrimų su žmonėmis Apsaugos Aljansas) (Alliance for Human Research Protection).
(1941)
Dr William C. Black medicininiais eksperimentavimo tikslais užkrečia 12 mėnesių amžiaus kūdikį herpes virusu. Tuo metu, Francis Payton Rous, Eksperimentinės medicinos leidinio (Journal of Experimental Medicine) redaktorius pavadina tai “piktnaudžiavimu valdžia, individo teisių pažeidimu ir neatleistinu dalyku, net jei liga, kuri buvo stebima, turėjo įtakos mokslui”.
1941 m. „Pediatrijos archyvų“ (Archives of Pediatrics) straipsnyje aprašoma sunkios formos dantenų ligos – Vincento anginos – medicininiai tyrimai, kuomet gydytojai burnos tepinėlių pagalba iš sergančių vaikų perneša ligą sveikiems vaikams. (Goliszek).
Mičigano Universiteto mokslininkai Dr Pranciškus ir Dr Salk bei kiti išpurškia didelius kiekius laukinio gripo viruso tiesiai į Mičigano psichiatrijos ligoninės „savanorių“ praeivių nosis. Tiriamieji per labai trumpą laiką suserga gripu. (Meiklejohn).
Mokslininkai suduoda 800 skurstančioms nėščioms Vanderbilt Universiteto nėščiųjų klinikos moterims “kokteilių” su radioaktyviąja geležimi, siekdami nustatyti geležies reikalavimus nėščiosioms. (Pacchioli).
(1942)
Jungtinės Valstijos sukuria Fort Detrick, 92-akrų bandymų poligoną, kuriame įdarbinami beveik 500 mokslininkų, kad sukurtų biologinius ginklus ir išvystytų gynybines priemones, apsisaugojimui nuo jų. Fort Detrick pagrindiniai tikslai yra tirti, ar ligos perduodamos įkvėpus, per virškinimo traktą ar absorbuojamos per odą. Žinoma, šie biologinio ginklo eksperimentai stipriai rėmėsi žmonių panaudojimu tyrimuose. (Goliszek).
JAV armijos ir karinio jūrų laivyno gydytojai maliarija užkrečia 400 kalinių Čikagoje, kad išstudijuotų ligą ir, galiausiai, rastų jos gydymą. Kaliniams yra pasakoma, kad jie padeda karo tikslams, bet ne todėl, kad juos ketinama užsikrėsti maliarija. Vėliau, Niurnbergo bandymų metu, nacių gydytojai cituoja šį amerikiečių tyrimą, kad apgintų savo medicininius eksperimentus koncentracijos stovyklose, kaip pavyzdžiui, Aušvice. (Cockburn and St. Clair, eds.).
Cheminio ginklo tarnyba pradeda garstyčių dujų ir liuizito eksperimentus su 4000 JAV karinių pajėgų nariais. Kai kurie tiriamųjų nė nesupranta, kad savanoriškai dalyvauja cheminio poveikio eksperimente, pavyzdžiui, 17-erių metų Nathan Schnurman, kuris 1944 metais mano, kad jis yra tik savanoriškuose “JAV armijos vasaros drabužių” bandymuose. (Goliszek).
JAV karinio jūrų laivyno remiamame eksperimente, Harvardo biochemikas Edwardas Cohn įleidžia karvės kraujo 64-iems Masačiusetso valstybės kalėjimo kaliniams.
“Merck farmacijos prezidentas George’as Merck pakviestas dirbti Karo tyrimų tarnybos (WRS) agentūros direktoriumi. Tarnyba skirta prižiūrėti biologinio karo programos kūrimą. (Goliszek).
(1943)
Tam, kad „nustatytų žemos temperatūros poveikį psichikos sutrikimams”, Cincinačio universitetinės ligoninės mokslininkai 120 valandų laiko 16 psichiškai neįgalių pacientų 30 laipsnių pagal Farenheitą šaldymo spintose.
(1944)
Manheteno projekto, kurio metu galiausiai buvo sukurta atominė bomba, mokslininkai sušvirkščia 4,7 mikrogramų plutonio Oak Ridge (20 mylių į vakarus nuo Knoxville) Tenn poligono kariams (“Manheteno projektas: Oak Ridge) (“Manhattan Project: Oak Ridge”).
Kapitonas AW Frisch, patyręs mikrobiologas, pradeda eksperimentus su keturiais savanoriais iš Dearborn valstybės kalėjimo Mičigane. Kaliniams suleidžiami hepatitu užkrėsti pavyzdžiai, gauti Šiaurės Afrikoje. Vienas kalinys miršta; kitiems dviem išsivysto hepatitas, bet išgyvena; ketvirtajam atsiranda ligos simptomai, tačiau tikra liga neišsivysto. (Meiklejohn).
Minesotos ir Čikagos universitetų laboratorijų darbuotojai suleidžia tiriamiesiems žmonėms fosforą-32, kad išsiaiškintų hemoglobino apykaitą. (Goliszek).
1944 – 1946 m. siekiant greitai sukurti gydymą nuo maliarijos (ligos, kuri sutrukdė sąjungininkų sėkmei II Pasauliniame kare), Čikagos Universiteto Medicinos mokyklos profesorius Dr Alf Alvingas užkrečia maliarija Ilinojaus valstijos ligoninės psichikos ligomis sergančius pacientus kraujo perpylimo metu ir tada su jais eksperimentuoja maliarijos gydymą. (Sharav).
1944 m. balandį Medicinos korpuso kapitonas nusiunčia atmintinę Safford Warren, pulkininkui, Manheteno Medicinos sektoriaus projektų vadovui, taip išreikšdamas savo susirūpinimą dėl atominės bombos komponento fluorido poveikio centrinei nervų sistemai (CNS) ir teiraujasi tyrimų su gyvūnais, kurie turi būti padaryti, siekiant nustatyti, šio poveikio mastą: “Klinikiniai duomenys rodo, kad urano heksafluoridas gali turėti žymų poveikį centrinei nervų sistemai <…> labiausiai tikėtina, kad F [fluorido žymėjimas] komponentas, o ne T [urano žymėjimas] yra priežastinis veiksnys <…> Kadangi darbas su šiais junginiais yra labai svarbus, turėtų būtina iš anksto žinoti, kokie psichikos reiškiniai gali pasireikšti po tyrimų.” Sekančiais metais Manheteno projektas pradeda fluorido poveikio tyrimus su žmonėmis. (Griffiths and Bryson).
Manheteno Projekto medikų komanda, vadovaujama dabar liūdnai pagarsėjusio Ročesterio Universiteto radiologo, pulkininko Safford Warren, suleidžia plutonio Universiteto mokomosios ligoninės pacientams. (Strong Memorial Burton Report).
(1945)
Tęsiant Manheteno Projektą, mokslininkai suleidžia plutonio trims Čikagos Billings universitetinės ligoninės pacientams.
JAV valstybės departamento Armijos žvalgyba ir CŽV pradeda operaciją „Sąvaržėlė“ (Paperclip), siūlydami nacių mokslininkams apsaugą ir slaptą tapatybę mainais už darbą slaptuose vyriausybės projektuose aerodinamikos ir cheminio ginklo medicinos srityse Jungtinėse Amerikos Valstijose. (“Projektas Sąvaržėlė”) (“Project Paperclip”).
Mokslininkai užkrečia maliarija 800 kalinių Atlantoje, kad ištirtų ligą.
1945 – 1955 m. Newburgh, NY mokslininkai, susiję su Manheteno Projektu, pradeda plačiausius kada nors darytus amerikiečių tyrimus dėl viešojo geriamojo vandens užteršimo fluoru poveikio sveikatai. (Griffiths and Bryson).
(1946)
Generolas Douglas MacArthur atskleidžia slaptą susitarimą su Japonijos gydytoju Dr Shiro Ishii, pateikdamas daugiau kaip 10,000 puslapių informacijos, surinktos iš eksperimentų su žmonėmis, mainais suteikiant Ishii apsaugą nuo baudžiamojo persekiojimo už šiurpius eksperimentus, atliktus su kinų, rusų ir amerikiečių karo belaisviais, įskaitant ir tyrimus su kitais žmonėmis.
Čikagos Argonne nacionalinės laboratorijos tiriamiesiems vyrams ir moterims į venas suleista arseno-76, kad mokslininkai galėtų ištirti, kaip žmogaus kūnas pasisavina, perneša ir išskiria arseną. (Goliszek).
Tęsiant Newburg studiją 1945 m., Manheteno Projekto Komisaras Ročesterio universitete parašo studiją, apie tai, kokį poveikį daro fluoridas gyvūnams ir žmonėms (projekto kodinis pavadinimas “programa F”). Kartu su Niujorko valstijos Sveikatos departamento pagalba, „Programos F“ mokslininkai slapta renka ir analizuoja Newburg gyventojų kraujo ir audinių mėginius. Atominės energetikos komisija finansuoja šį tyrimą, kuris vyksta Ročesterio Universiteto Medicinos centro Strong Memorial ligoninėje. (Griffiths and Bryson).
1946 – 1947 m. Ročesterio Universiteto mokslininkai suleidžia urano-234 ir urano-235 tiriamiesiems, keturiems vyrams ir dviem moterims. Dozės svyruoja nuo 6,4 iki 70,7 mikrogramų vienam kilogramui kūno svorio, siekiant ištirti, kiek urano jie gali toleruoti iki kol sužalojami jų inkstai. (Goliszek).
Šešiems Čikagos metalurgijos laboratorijos darbuotojams vyrams duodamas plutonio-239 užterštas geriamasis vanduo, kad mokslininkai sužinotų, kaip plutonis absorbuojamas į virškinimo traktą. (Goliszek).
Mokslininkai įtraukia VA ligoninės pacientus į eksperimentus su žmonėmis, medicinos tyrimų ataskaitose protingai suformuluodami pavadinimus kaip “ištyrimas” arba “stebėjimai”, kad išvengtų papildomo triukšmo ir neigiamo viešumo.
Amerikos visuomenė iš paskelbtos Karo departamento ataskaitos pagaliau sužino apie eksperimentus su biologiniu ginklu, vykdytus Fort Detrick. (Goliszek).
1946 – 1953 m. JAV Atominės energijos komisija remia tyrimus, kurių metu Harvardo Medicinos mokyklos, Masačiusetso pagrindinės ligoninės ir Bostono Universiteto Medicinos mokyklos mokslininkai maitina psichiškai neįgalius Fernald valstybinės mokyklos Quaker Oats miestelio studentus pusryčių dribsniais, prismaigstytais radioaktyvių dalelių kiekvieną rytą, kad mitybos specialistai galėtų ištirti, kaip konservantai pereina per žmogaus kūną ir ar jie blokuoja vitaminų ir mineralų įsisavinimą. Vėliau, MIT mokslininkai atlieka tą patį tyrimą Wrentham valstybinėje mokykloje.
Tiriamiesiems suleidžiama nuo vienos iki keturių arseno-76 injekcijų Čikagos Universiteto Medicinos departamente. Tyrėjai paima audinio biopsijas prieš ir po injekcijų. (Goliszek).
(1947)
JAV Atominės energetikos komisijos (AEC) pulkininkas EE Kirkpatrick išduoda slaptus sausio 8 d. dokumentus (707075). Juose jis rašo, kad “tam tikros radioaktyviosios medžiagos yra ruošiamos intraveniniam vykdymui su žmonėms kaip dalis sutarties”. (Goliszek).
Slaptas balandžio 17 d. AEC dokumentas: “Reikalaujama, kad joks dokumentas nebus išleistas, kuriame yra nuorodų į eksperimentus su žmonėmis, ir kurie gali turėti neigiamą reakciją viešajai nuomonei arba baigtis teisine byla”, atskleidžia, kad JAV vyriausybė žinojo apie riziką sveikatai, kurią tiriamiesiems kariškiams ar netoliese esantiems civiliams sukelia branduoliniai bandymai. (Goliszek).
CŽV pradeda tirti LSD, kaip galimą ginklą, naudodami karius bei civilius bandymuose be jų sutikimo ar net žinios. Galų gale, šie LSD tyrimai 1953 m. virsta MKULTRA programa.
1947 – 1953 m. JAV Armija pradeda projektą „Pašnekovas“, kad nustatytų ir išbandytų vadinamuosius “tiesos serumus,” pavyzdžiui, Sovietų Sąjungos naudotus šnipams apklausti. Meskalinas ir centrinę nervų sistemą slopinantis scopolamine yra tarp daugelio kitų vaistų, išbandytų su žmonėmis. (Goliszek)
(1948)
Remiantis slaptaisiais tyrimais, atliktais su Newburgh, Niujorko gyventojais, pradėtais 1945 m., Projekto F mokslininkai 1948 m. rugpjūčio mėn. paskelbia ataskaitą „Amerikos Dantistų asociacijos žurnalo“ (American Dental Association Journal) leidime, išsamiai aprašydami fluorido sukeliamą pavojų sveikatai. JAV atominės energetikos komisija (AEC) greitai pasitelkė cenzūrą dėl “nacionalinio saugumo” priežasčių. (Griffiths and Bryson).
(1950)
1950 – 1953 m. CŽV, o vėliau „Mokslinės žvalgybos biuras“ pradeda projektą BLUEBIRD (1951 m. pervadintas Projektas Artišokas), siekiant rasti būdų, kaip “išgauti” informaciją iš CŽV agentų, kontroliuoti asmenis “specialiais tardymo metodais”, “stiprinti atmintį” ir naudoti “netradicinius metodus, įskaitant hipnozę ir vaistus/narkotikus” dėl agresyvių priemonių. (Goliszek).
1950 – 1953 m. JAV Armija paleidžia cheminius debesis virš šešių JAV ir Kanados miestų. Vinipego (Kanada) gyventojai, ant kurių nukrenta labai toksiškas kadmio chemikalas, vėliau patiria sunkius kvėpavimo takų susirgimus (Cockburn and St. Clair, eds.).
Siekiant nustatyti, kaip smarkiai jautrūs Amerikos miestų gyventojai gali būti biologiniam poveikiui, JAV Karinis Jūrų laivynas iš laivų išpurškia Bacillus globigii bakterijų debesis San Francisko krantinėse. Anot stebėjimo prietaisų, esančių visame mieste ir tiriančių infekcijos mastą, aštuoni tūkstančiai San Francisko gyventojų įkvepia daugiau kaip penkis tūkstančius bakterijų dalelių, daugelis suserga į plaučių uždegimą panašiomis ligomis (Goliszek).
Dr Joseph Strokes iš Pensilvanijos Universiteto virusiniu hepatitu užkrečia 200 moterų kalinių, kad ištirtų ligą.
Klyvlendo miesto ligoninės gydytojai tiria smegenų kraujotakos pokyčius, suleisdami tiriamiesiems spinalinės anestezijos vaistus, įterpdami adatas į jų kaklo venas ir žasto arterijas, ir nukreipdami galvas žemyn. O kai po didžiulio kraujo netekimo sukeliamas paralyžius ir alpimas, matuojamas kraujo spaudimas. Šis eksperimentas tiems patiems tiriamiesiems dažnai kartojamas. (Goliszek).
Dr. D. Ewen Cameron, vėliau (prastos reputacijos dėl 1957 – 1964 m. eksperimentų su kanadiečiais) MKULTRA, Britų Fizinės medicinos žurnale (British Journal of Physical Medicine) išleidžia straipsnį, aprašydamas eksperimentus, kuriais vertė šizofrenija sergančius Manitoba Brandon psichiatrijos ligoninės pacientus gulėti nuogiems 15-200 vatų raudonos lempos šviesoje iki aštuonių valandų per dieną. Jo kiti eksperimentai apima psichikos ligonių uždarymą į elektros narvus, kad perkaistų jų vidinė kūno temperatūra iki 103 laipsnių pagal Farenheitą, ir komos sukėlimą, suleidžiant pacientams dideles insulino injekcijas. (Goliszek).
(1951)
JAV karinio jūrų laivyno projektas Bluebird pervadintas Projektu „Artišokas“ pradeda medicininius eksperimentus su žmonėmis, kad išbandytų LSD, natrio pentothal‘ą ir hipnozę kvotos tikslais, aprašytais Bluebird projekto tiksluose (1950). (Goliszek).
JAV Armija slapta užkrečia Norfolk Naval tiekimo centrą Virginijoje ir Vašingtono Nacionalinį oro uostą su bakterijos paderme, kurią pasirinko todėl, kad buvo manoma, jog afroamerikiečiai bus labiau linkę į ją nei kaukaziečiai. Eksperimentas sukelia apsinuodijimą maistu, kvėpavimo problemas ir kraujo užkrėtimą. (Cockburn and St. Clair, eds.)
1951 – 1952 m. mokslininkai neduoda insulino cukriniu diabetu sergantiems pacientams iki dviejų dienų, siekiant stebėti diabeto poveikį; kai kuriems tiriamiesiems prasideda diabetinė koma. (Goliszek).
1951 – 1956 m. pagal sutartį su (SAM) Aviacinės medicinos Oro pajėgų mokykla ir Teksaso MD Anderson Universiteto Vėžio centru Hiustone pradedami tyrimai, siekiant nustatyti spinduliuotės poveikį vėžiu sergantiems pacientams (pagal šaltinius daugelis jų yra iš mažumų grupių ar nepasiturintys) siekiant nustatyti radiacinį gebėjimą gydyti vėžį ir galimą ilgalaikį radiacijos poveikį pilotams, skraidantiems atomine energija varomais lėktuvais. Tyrimas trunka iki 1956 m. su 263 vėžiu sergančiais pacientais. 1953 m. pradžioje tiriamieji privalo pasirašyti atsisakymo formą, tačiau ji vis tiek neatitinka tais pačiais metais išleistos Wilson atmintinėje nustatytų Informuoto asmens sutikimo gairių. Iki 1971 m. TBI tyrimai tęsiami keturiose skirtingose institucijose: Baylor Universiteto Medicinos koledže, Memorialiniame Sloan–Kettering vėžio tyrimų institute, JAV karinio jūrų laivyno ligoninėje Bethesdoje ir Cincinačio Universiteto Medicinos koledže. (JAV Energetikos departamentas, Goliszek). (U.S. Department of Energy, Goliszek).
JAV, Kanados ir Didžiosios Britanijos karinių pajėgų ir žvalgybos pareigūnai surenka nedidelę grupę garsių psichologų į slaptą susitikimą Ritz-Carlton viešbutyje Monrealyje dėl komunistų “minčių kontrolės metodų.” Jie pasiūlo slaptą mokslinių tyrimų programą elgesio modifikacijoms, atliekant bandymus su vaistais, hipnoze, elektrošoku ir smegenų operacijomis (lobotomija) žmonėms.
(1952)
Karo mokslininkai dirba Dugway Proving Ground [poligone], kuris yra 87 mylios į pietvakarius nuo Solt Leik Sičio, Jutoje. Daugybės eksperimentų metu siekiama nustatyti, kaip Brucella suis ir Brucella melitensis plinta žmonių populiacijose. Šiandien, po pusės šimtmečio, kai kurie ekspertai teigia, kad mes visi esame užsikrėtę šiais ligų sukėlėjais, kaip šių eksperimentų rezultatas. (Goliszek).
JAV Gynybos departamento remiamo eksperimento metu, Kolumbijos Universiteto Niujorko valstijos Psichiatrijos institute miršta Henris Blauer, kai jam sušvirkščiamas meskalinas.
Garsiame Sloan–Kettering institute, Česteris M. Southam Ohajo valstybinio kalėjimo kaliniams suleidžia gyvų vėžinių ląstelių, kad išstudijuotų ligos progresavimą. Pusė kalinių šiame Valstybinio Sveikatos instituto (NIH) remiamame tyrime yra juodaodžiai, įtariami rasistiniais nusikaltimais, kilę iš Tuskegee miesto, kuris taip pat buvo NIH finansuojamas tyrimams.
(1953)
1953 – 1970 m. CŽV pradeda projektą MKNAOMI, kad “sukauptų negalią sukeliančių ir mirtinų medžiagų atsargas, plėtotų technikos pasiekimus dėl šių medžiagų platinimo ir išbandytų tam tikrų vaistų poveikį su gyvūnais ir žmonėmis.” Kaip MKNAOMI projekto dalis yra CŽV ir Specialiųjų operacijų skyriaus armijos biologinės laboratorijos Fort Detrick poligono bandymai sukurti dvi savižudybės tabletes kaip alternatyvą standartinei cianido savižudybės tabletei, kurios duodamos CŽV agentams ir U-2 pilotams. CŽV agentai ir U-2 pilotai paprastai išgeria šias tabletes, kai atsiduria tokiose situacijose, kuriose jie (turėdami visą informaciją savo smegenyse) patenka į priešo rankas. Čia taip pat plėtojamas “mikrobiologinis skiepijimas” – prietaisas, kurį agentai gali naudoti iššaudami mažas strėlytes, padengtas biologinėmis medžiagomis, kurios gali išlikti veiksmingos kelias savaites ar net mėnesius. Šios strėlytės gali įsmigti per drabužius ir, svarbiausia, neaptinkamos per skrodimą. Galų gale, iki 1960-ųjų pabaigos, MKNAOMI aprūpina CŽV biologinių toksinų – infekcinių virusų, paralyžiuojančių vėžiagyvių toksino, mirtinu botulizmo toksino, gyvatės nuodų ir sunkią odos ligą gaminančios medžiagos Mircosporum gypseum – atsargomis. Žinoma, kad visa šių “technikos pasiekimų” plėtra reikalauja eksperimentų su žmonėmis. (Goliszek).
1953 – 1974 m. CŽV direktorius Allenas Dulles įgalioja MKULTRA programą gaminti ir išbandyti vaistus ir biologines medžiagas, kurias CŽV galėtų naudoti proto kontrolei ir elgesio modifikavimui. MKULTRA vėliau tampa gerai žinoma dėl savo novatoriškų tyrimų su LSD, kurie dažniausiai atliekami su kaliniais ar viešnamiuose, įsteigtuose ir valdomuose CŽV. Viešnamių eksperimentai, žinomi kaip “Operacija Vidurnakčio Orgazmas”, pasižymi dvipusiais veidrodžiais, įrengtais viešnamiuose, kad CŽV agentai galėtų stebėti LSD poveikį lytinei elgsenai. Ironiška, vyriausybinės figūros kartais įpila LSD į vienas kito gėrimus, vykdydami programą, ir taip netiesiogiai įtakodami LSD psichozės sukeltą Dr. Frank Olson savižudybę liūdnai pagarsėjusio pagrindinio MKULTRA žaidėjo Dr Sidney Gottlieb rankose. Iš šimtų tiriamųjų, naudotų MKULTRA tyrimuose, tik 14 buvo pranešta apie dalyvavimą ir tik vieninteliam jų kompensuota (15,000 dol.). Dauguma MKULTRA failų galiausiai buvo sunaikinti 1973 m. (Elliston; Merritte, et al.; Barker).
JAV Atominės energetikos komisija (AEC) remia jodo studijas Ajovos Universitete. Pirmajame tyrime, mokslininkai duoda nėščioms moterims nuo 100 iki 200 microcuries [radioaktyvumo matas] jodo-131 ir tiria abortuotus embrionus, siekiant sužinoti, kokiame etape ir kiek radioaktyvaus jodo praeina pro placentos barjerą. Antrajame tyrime, mokslininkai duoda 12 vyriškos lyties ir 13 moteriškos lyties naujagimiams iki 36 valandų amžiaus ir sveriančių tarp 5,5 ir 8,5 svarų jodo-131 arba per burną, arba suleidžiant į raumenis, ir vėliau naujagimių skydliaukės liaukose matuoja jodo koncentraciją. (Golizsek).
Gynybos sekretorius Charlesas Wilson išleidžia „Wilson pranešimą“ – slaptą dokumentą, kuriuo Niurnbergo kodeksas nustatomas kaip Gynybos departamento eksperimentų su žmonėmis politika (gairės). Wilson pranešimas reikalauja savanoriško, rašytinio sutikimo iš medicininiams tyrimams atrinkto asmens, kai jis ar ji buvo informuoti apie “pobūdį, trukmę ir eksperimento paskirtį, metodus bei priemones, kuriomis jis turi būti atliktas; visus nepatogumus ir pavojus, kurių galima pagrįstai tikėtis, ir poveikį jų sveikatai ar išvaizdai, kuri gali pasikeisti dalyvaujant eksperimente”. Taip pat tvirtinama, kad gydytojai gali naudoti eksperimentinį gydymą, tik jei kiti metodai nepavyksta.
AEC tyrime Nebraskos Universiteto Medicinos koledžo mokslininkai maitina 28 sveikus kūdikius jodo-131 per skrandžio vamzdelius ir po 24 val. tiria jodo koncentraciją kūdikių skydliaukės liaukose. (Goliszek).
1953 – 1957 m. Manheteno Projekto metu vienuolikai Masačiusetso pagrindinės ligoninės Bostone ligonių sušvirkščiamas uranas.
AEC remiamų Tenesio Universiteto tyrimų metu mokslininkai suleidžia sveikiems dviejų-trijų dienų amžiaus naujagimiams maždaug 60 radų [mat.vienetas] jodo-131. (Goliszek).
Naujagimis Danielius Burtonas apanka, kai Bruklino ligoninės gydytojai jam ir kitiems neišnešiotiems naujagimiams atlieka eksperimentinį deguonies gydymą dėl Retrolental Fibrolpazia (neišnešiotų kūdikių tinklainės sutrikimo). Gydytojai atlieka eksperimentinį gydymą, nepaisant ankstesnių tyrimų rezultatų, parodančių, kad didelis deguonies kiekis gali sukelti aklumą. „Burton prieš Bruklino ligoninę“ liudijimai (452 NYS2d875) vėliau atskleidžia, kad mokslininkai ir toliau duoda Burton ir kitiems kūdikiams deguonies net ir po to, kai jų akys ištinsta iki pavojingo lygio.
CŽV pradeda projektą MKDELTA, kad ištirtų biochemikalus “priekabiavimo, diskreditavimo ir suluošinimo tikslais”. (Goliszek).
1953 m. Klinikinis Mokslas straipsnyje aprašoma medicininis eksperimentas, kuriame mokslininkai sąmoningai pripildo 41 vaikų, kurių amžius nuo aštuonerių iki 14 metų, pilvus kantaridu (cantharide), siekiant ištirti, kaip smarkiai medžiaga sudirgina odą. (Goliszek).
AEC atlieka daugybę bandymų, žinomų kaip “Green Run”, išmetant radiodine-131 ir ksenono-133 virš Hanfordo, Vašingtono valstijos 500.000 akrų teritorijos apimančių trijų miestelių (Hanford, White Bluffs ir Richland), palei Kolumbijos upę.
AEC remiamame tyrime, siekiant išsiaiškinti, ar radioaktyvusis jodas paveikia neišnešiotus naujagimius skirtingai nuo pilnai išnešiotų kūdikių, Harper ligoninės Detroite mokslininkai per burną sugirdo jodo-131 dozes 65 neišnešiotiems ir laiku gimusiems kūdikiams, sveriantiems nuo 2,1 ir 5,5 svarų. (Goliszek).
(1955)
JAV armijos remiamuose ir Tulane Universiteto atliktuose eksperimentuose, psichikos ligoniams duodama LSD ir kitų narkotikų, ir smegenyse implantuotais elektrodais išmatuojami jų lygiai. (Barker “Šaltojo karo eksperimentai” Barker, “The Cold War Experiments”).
1955 – 1957 m. siekiant sužinoti, kaip šaltas oras veikia žmogaus fiziologiją, mokslininkai 85-iems sveikiems eskimams ir 17-kai Athapascan indėnų, gyvenančių Aliaskoje, duoda 200 dozių jodo-131, radioaktyvios ieškojimo medžiagos, kuri iškart kaupiasi skydliaukės liaukoje. Tiriamas medžiagų susikaupimas tiriamųjų kraujyje, skydliaukės audinyje, šlapimo ir seilių mėginiuose. Dėl kalbos barjero, niekas nepasakoja tiriamiesiems, kas yra su jais daroma, todėl nėra informuoto sutikimo. (Goliszek).
1955 – 1965 m. CŽV sąmonės kontrolės eksperimentų metu, QKHILLTOP projekte, Cornell neurologai Haroldas Wolff ir Lawrence Hinkle startuoja su „Žmogaus ekologijos tyrimų bendruomene“ (vėliau pervadinta „Žmogaus ekologijos fondu“), kad ištirtų “žmogaus santykį su jo socialine aplinka, suvokiama jo paties”. (Goliszek).
(1956)
1956 – 1957 m. JAV armija, slapta su biologinį ginklą kuriančiais mokslininkais Savanoje, GA, ir Avon Parke, Floridoje išleidžia uodų, užkrėstų geltonąja karštine bei „Dengue“ karštine, kad išbandytų vabzdžių gebėjimą pernešti ligą… Atlikus kiekvieną bandymą, armijos atstovai prisistato visuomenės sveikatos pareigūnais, kurie tiria poveikį aukoms ir fotografuoja nieko nežinančius tiriamuosius. Šie eksperimentai sukelią didelį sergamumą karščiavimu, kvėpavimo sutrikimais, negyvo vaisiaus gimimu, encefalitu ir vidurių šiltinės susirgimais, o taip pat keletą mirčių atvejų dviejų miestų gyventojams. (Cockburn and St. Clair, eds.).
(1957)
JAV kariuomenė vykdo operaciją „Plumbbob“ Nevados bandymų aikštelėje, 65 mylių į šiaurės vakarus nuo Las Vegaso. Per operaciją „Pumbbob“ įvykdomi 29 branduoliniai sprogimai, kurie galiausiai sukuria spinduliuotę, kuria tikimasi sukelti 32.000 skydliaukės vėžio atvejų tarp civilių gyvenamojoje teritorijoje. Maždaug 18.000 JAV kariškių dalyvauja operacijose „Pumbbob dykumų akmuo VII ir VIII“, skirtose pamatyti, kaip vidutinis kareivis fiziologiškai ir psichologiškai reaguoja į branduolinį mūšį. (“Operation Plumbbob”, Goliszek).
1957 – 1964 m. MKULTRA projekte CŽV sumoka McGill Universiteto Psichiatrijos įkūrėjui Dr. D. Ewen Cameron 69,000 dol., kad jis atliktų LSD tyrimus ir potencialiai mirtinus eksperimentus su kanadiečiais, gydomais dėl nedidelių sutrikimų, pavyzdžiui, pogimdyvine depresija ir nerimu, Allan memorialiniame institute, įsikūrusiame Psichiatrijos departamento Royal Victoria ligoninėje Monrealyje. CŽV skatina Dr. Cameron visiškai ištirti savo “psichinio vairavimo” koncepciją, kaip ištaisyti beprotybę visiškai ištrinant žmogaus atmintį ir perrašant jo psichiką. Į šiuos “vairavimo” eksperimentus įtraukiami tiriamųjų bandymai su narkotikais, elektrošoku ir jutimo praradimu (sukelta vegetacine būsena iki trijų mėnesių), ir savaitėms ar mėnesiams cikliškai paleidžiant triukšmo garsų ar paprastų pasikartojančių garsų, siekiant “perrašyti” “ištrintą” psichiką. Dr Cameronas taip pat duoda tiriamiesiems paralyžiuojančių vaistų ir taiko elektrokonvulsinę terapiją nuo 30 iki 40 kartų savo eksperimentų metu. To rezultate, dauguma Dr Kameron tiriamųjų kenčia nuolatinę žalą. (Goliszek, “Donald Ewan Cameron”).
Siekiant ištirti, kaip kraujas teka vaikų smegenimis, Filadelfijos vaikų ligoninės mokslininkai atlieka eksperimentą sveikiems 3-11 m. vaikams: įdedamos adatos į kiekvieno vaiko šlaunies arterijas ir į kaklo venas (jungo veną), kad kraujas tekėtų iš smegenų. Tada jie liepia kiekvienam vaikui įkvėpti specialių dujų per veido kaukę. Vėlesniame Klinikinių tyrimų žurnalo (Journal of Clinical Investigation) straipsnyje šio tyrimo mokslininkai pažymi, kad, siekiant atlikti eksperimentą, jiems teko kai kuriuos tiriamus vaikus pririšti prie lentos. (Goliszek).
(1958)
Maždaug 300 JAV karinio jūrų laivyno narių paveikiami spinduliuotės, kai Laivyno eskadrinis minininkas Mansfield susprogdina 30 branduolinių bombų netoli Ramiojo vandenyno salų pakrančių operacijos „Hardtack“ metu. (Goliszek)
JAV Atominės energetikos komisija (AEC) paskleidžia radioaktyviųjų medžiagų virš Point Hope, Aliaska, Inupiat genties teritorijoje, tiriamoje kodiniu pavadinimu “Project Chariot”.
(1961)
Atsakydamas į Niurnbergo bandymus, Jeilio psichologas Stanley Milgramo pradeda savo garsųjį „Paklusnumo valdžiai tyrimą“, siekiant atsakyti į jo klausimą “Ar galėjo būti, kad (Adolf) Eichmano ir jo milijonai bendrininkų per holokaustą buvo tik užsakymas? Ar mes juos visus galime vadinti bendrininkais? “Vyriškos lyties tiriamiesiems, kurių amžius nuo 20 iki 40 metų, ir įvairaus lygio išsilavinimo, pasakoma, kad gaus „pamokančią“ elektros iškrovą už kiekvieną klaidingą atsakymą, kai grupuos klausiamųjų žodžių poras. Realybėje, besimokantieji yra aktoriai ir negauna elektros šoko, bet svarbu tai, kas nutinka, jei tiriamieji to nežino. Stulbina tai, kad jie tęsia užduotis ir toliau patiria vis didėjančius “sukrėtimų” lygius, net kai aktoriai mokiniai rodo akivaizdų fizinį skausmą. (“Milgram Experiment”).
(1962)
Laurel Vaikų centro Merilande mokslininkai tiria eksperimentinius antibiotikus nuo spuogų (aknės) vaikams ir tęsia savo tyrimus net kai dėl eksperimentinių vaistų pusei jaunų tiriamųjų išsivysto sunkūs kepenų pažeidimai (Goliszek).
JAV armijos „Deseret“ testavimo centras pradeda projektą 112. Tai apima SHAD (Laivų pavojus ir gynyba), kuomet toksinais ir cheminiais nuodais paveikia JAV karinio jūrų laivyno ir kariuomenės personalą, kai siekiama nustatyti karinių laivų pažeidžiamumą dėl cheminių ir biologinių ginklų. Kariai nėra tiriamieji; juos paveikia bandymų vykdymas. Daugelis iš šių dalyvių tuo metu skundžiasi neigiamu poveikiu sveikatai ir po dešimtmečių kenčia nuo sunkių sveikatos problemų, kilusių dėl dalyvavimo projekte. (Goliszek, Veterans Health Administration).
FDA pradeda reikalauti, kad nauji vaistai praeitų tris klinikinių tyrimų su žmonėmis etapus, iki kol bus patvirtinti. Nuo 1962 m. iki 1980 m., farmacijos kompanijos patenkina šį reikalavimą, vykdydamos I etapo bandymus, kurių metu nustatomas vaistų toksiškumas, su kaliniais, sumokant jiems nedideles pinigų sumas dėl žalos atlyginimo.
(1963)
Česteris M. Southam, kuris 1952 m. suleidžia Ohajo valstijos kalėjimo kaliniams gyvų vėžinių ląstelių, tą pačią procedūrą atlieka 22 senyvoms, afroamerikietėms pacientėms Bruklino žydų chroniškų ligų ligoninėje, kad galėtų stebėti jų imunologinį atsaką. Southam pasakoja pacientėms, kad jos gauna “tam tikrų ląstelių”, bet nepasako, kad jos vėžinės. Jis teigia, kad neišgauna informuoto sutikimo iš pacienčių, nes nenori jų gąsdinti, pasakodamas, ką atlieka. Tačiau dėl šio įvykio jis vis tiek laikinai praranda savo gydytojo licenciją. Ironiška, galiausiai jis vis tiek tampa Amerikos vėžio bendruomenės (American Cancer Society) prezidentu. (Greger, Merritte, et al.).
Vašingtono Universiteto mokslininkai tiesiogiai apšvitina 232 kalinių sėklides, siekiant nustatyti spinduliuotės poveikį sėklidžių funkcijai. Kai šie kaliniai vėliau išeina iš kalėjimo ir susilaukia vaikų, bent keturių jų vaikai gimsta su apsigimimais. Tikslus skaičius nežinomas, nes mokslininkai niekada toliau netyrė šių vyrų, kad pamatytų ilgalaikį poveikį šiame eksperimente. (Goliszek).
Nacionalinio Sveikatos Instituto (NIH) remiamame tyrime mokslininkas transplantuoja šimpanzės inkstus žmogui. Eksperimentas nepavyksta.
1963 – 1966 m. Niujorko universiteto mokslininkas Saul Krugman žada protiškai neįgalių vaikų tėvams konkretų įtraukimą į Willowbrook valstybės mokyklą Staten Island‘e, Niujorke (vietinė psichikos ligų institucija sutrikusio intelekto vaikams), mainais už savo parašus ant sutikimo formos, procedūrą pateikiant kaip “skiepus”. Iš tikrųjų, procedūra apima sąmoningą vaikų užkrėtimą virusinių hepatitu, maitinant juos ekstraktu, pagamintu iš infekuotų pacientų išmatų. Taigi, Krugmanas gali studijuoti ir virusinį hepatitą, ir hepatito vakcinos efektyvumą. (Hammer Breslow).
1963 – 1971 m. vykdantysis endokrinologas Dr Carl Heller sumoka 67 Oregono valstijos kalėjimo Saleme kaliniams 5 dol. per mėnesį ir 25 dol. už sėklidžių audinių biopsijas kaip kompensaciją už leidimus atlikti spinduliavimo eksperimentus su jų sėklidėmis. Jei jie gauna vazektomiją tyrimo pabaigoje, kaliniam papildomai sumokama 100 dol.
Mokslininkai suleidžia genetinių komponentų, vadinamų radioaktyviuoju timidinu, į daugiau nei 100 Oregono valstijos pataisos namų kalinių sėklides, kad sužinotų, ar steroidiniai hormonai turi įtakos spermatozoidų gamybai. (Greger).
Paskelbtame „Pediatrija“ (Pediatrics) tyrime, Kalifornijos Universiteto Pediatrų departamento mokslininkai eksperimentuose naudoja 113 naujagimių, kurių amžius nuo vienos valandos iki trijų dienų, kad ištirtų kraujo spaudimo pokyčius ir kraujotaką. Vieno tyrimo metu, gydytojai įterpia kateterį pro naujagimių bambos arteriją ir į jų aortas, ir panardinę naujagimių kojas į ledinį vandenį, įrašo aortos spaudimą. Kitame eksperimente, gydytojai pririša 50 naujagimių prie apipjaustymo lentos ir pakreipia stalą taip, kad kraujas subėga į galvas ir tada matuoja jų kraujospūdį. (Goliszek).
(1964)
1964 – 1968 m. JAV armija sumoka 386,486 dol. (didžiausią sumą, kada nors sumokėtą už eksperimentus su žmonėmis), kad Pensilvanijos Universiteto profesoriai Albertas Kligman ir Herbert W. Copelan atliktų medicinos eksperimentus su 320 kalinių iš Holmesburg kalėjimo ir nustatytų septynių sąmonę keičiančių vaistų efektyvumą. Mokslininkų tikslas yra nustatyti mažiausią efektyvią kiekvieno vaisto dozę, kurios reikia suluošinti 50 proc. bet kokios populiacijos (MED-50). Nors Profesoriai Kligman ir Copelan teigia, kad jie nežinojo jokių ilgalaikių protą keičiančių medžiagų padarinių, galinčių turėti poveikį kaliniams, tačiau vėlesni dokumentai atskleidžia, kad yra priešingų įrodymų.
1964 – 1967 m. The Dow Chemical kompanija sumoka profesoriui Kligman 10,000 dol., kad išsiaiškintų dioksino (labai toksiško, kancerogeniško komponento Agent Orange) ir kitų herbicidų poveikį žmogaus odai, nes darbininkams chemijos gamykloje išsivysto kažkas panašaus į aknės spuogus, vadinamus chloraknė ir bendrovė norėtų žinoti, ar chemikalai, su kuriais dirbama, yra dėl to kalti. Tyrimo metu, profesorius Kligman 60 kalinių paveikia daugmaž tokiu pat kiekiu dioksinų, kaip [galimai susidūrė] Dow kompanijos darbuotojai ir nusivilia, kai kaliniams nepasireiškia jokie chloraknės simptomai. 1980 ir 1981 metais tiriamieji, laikyti bandomaisiais triušiais, pareiškia ieškinius profesoriui Kligman dėl komplikacijų, įskaitant vilkligę ir psichologinę žalą. (Kaye).
(1965)
Gynybos departamentas aprengia tiriamuosius guminiais drabužiais ir M9A1 kaukėmis, kad atliktų 35 bandymus šalia Fort Greely Ala., Elk Hunt tyrimuose, kurie skirti išmatuoti VX nervines medžiagas ant žmonių drabužių, einančių pro VX židinius arba liečiančių užterštas transporto priemones, bei kontaktuojančiais su VX garais, kylančiais iš šių vietų. Atlikus bandymus, tiriamieji yra išvalomi su šlapiu garu ir aukšto slėgio šaltu vandeniu. (Goliszek).
Tyrimo, kodiniu pavadinimu “Big Tomas” metu, Gynybos departamentas išpurškia Oahu, Hawaii labiausiai tankiai apgyvendintą salą su Bacillus globigii siekiant imituoti priepuolius salų grupėje. Bacillus globigii žmonėms su nusilpusia imunine sistema sukelia infekcines ligas, bet tuo metu mokslininkai apie tai nežino. (Goliszek, Martin).
(1966)
CŽV tęsia ribotą MKULTRA planų skaičių iki Projekto MKSEARCH pradžios, kad sukurtų ir išbandyti būdus, kaip panaudoti biologines, chemines ir radioaktyviąsias medžiagas žvalgybos operacijose, taip pat sukurtų ir išbandytų vaistus, kuriais galima valdyti numatomus žmogaus elgesio ir fiziologijos pokyčius. (Goliszek).
Dr Henry Beecher žurnale„Tyrimai ir Individas“ („Research and the Individual“) savo “exposé”: „Tinkamiausios žmonijos studijos yra žmogus“ rašo, kad “gerovė, sveikata, net gi esamas arba galimas gyvenimas visiems žmonėms, gimusiems ar dar negimusiems, priklauso nuo tolesnio eksperimentavimo su žmonėmis. Tai privalo tęstis. Tai – tęsis“.
JAV armijos mokslininkai išmeta elektros lemputes, pripildytas Bacillus subtilis į ventiliacijos angas Niujorko metro sistemoje, kad daugiau nei milijonas civilių būtų užsikrėtę šiomis bakterijomis. (Goliszek).
Nacionalinė Tiriamųjų subjektų apsaugos komisija išleidžia savo politiką dėl tiriamųjų apsaugos, kuri galiausiai sukuria tai, ką mes dabar žinome kaip „institucines peržiūros lenteles“ (IRBs).
(1967)
Tęsdamas Dow Chemical kompanijos remiamą dioksino tyrimą, be įmonės žinios ar sutikimo, Pensilvanijos universiteto profesorius Albert Kligman padidina dioksino dozes dešimčiai kalinių iki 7,500 mikrogramų, 468 kartų didesnės dozės nei oficialiai Dow atstovo Geraldo K. Rowe buvo įgaliota taikyti. Viso to rezultatas, kad kaliniai patiria spuogų pažeidimus, kurie išsivystyto į uždegiminius pūlinius ir palpules.
CŽV supila cheminių medžiagų į geriamąjį vandenį, tiekiamą FDA būstinei Vašingtono D.C., kad patikrintų, ar įmanoma suardyti geriamąjį vandenį su LSD ir kitomis medžiagomis. (Cockburn and St. Clair, eds.).
Tyrime, paskelbtame „Klinikinių tyrimų žurnale“ (Journal of Clinical Investigation), mokslininkai suleidžia nėščiosioms radioaktyvaus kortizolio, norėdami pamatyti, ar radioaktyviosios medžiagos pereis placentą ir turės įtakos vaisiui. (Goliszek).
JAV Armija sumoka profesoriui Kligman, kad jis išbandytų odos pūsles sukeliančias chemines medžiagas ant Holmesburg kalėjimo kalinių veidų ir nugarų, taip, profesoriaus Kligman žodžiais “sužinotų, kaip oda apsaugo save nuo lėtinės toksiškų cheminių medžiagų grėsmės, taip vadinamo sukietėjimo proceso”. Tai – informacija, kuri būtų ir puolamoji, ir gynybinė JAV armijai.
CŽV ir Edgewood Arsenal tyrimų laboratorijose pradedama plati programa, skirta plėtoti vaistus, kurie gali daryti įtaką žmogaus elgesiui. Į šią programą įtrauktas projektas „Dažnai“ („Often“), kurio tyrimai apima toksikologiją, apsikrėtimą ir vaistų poveikį elgesiui tiek gyvūnų, tiek žmogaus (human) organizme; bei projektą CHICKWIT, kurio metu renkama Europos ir Azijos vaistų kūrimo informacija. (Goliszek).
Profesorius Kligman plėtoja Retin-A, kaip kremą nuo spuogų (ir galiausiai kremą nuo raukšlių), kas padaro jį multi-milijonieriumi.
Mokslininkai sukelia 64 kaliniams Kalifornijoje paralyžių su nervų junginiu, vadinamu sukcinilcholinas, kuris sukelia užspaustą kvėpavimą, kai jaučiamasi tarsi skęstum. Kai penki kaliniai atsisako dalyvauti medicininiame eksperimente, kalėjimo specialioji valdyba duoda leidimą mokslininkams suleisti kaliniams vaistų prieš jų valią. (Greger).
(1968)
San Antonio, Pietų centrinio Teksaso ir Pietvakarių Mokslinių tyrimų ir švietimo fondo planuojamos tėvystės [centrai] pradeda geriamųjų kontraceptikų tyrimą su 70 skurstančių Meksikos-Amerikiečių moterų, duodami tik pusę dozės geriamųjų kontraceptikų (joms nežinant), o kitą pusę placebo. Kai po keleto metų išleidžiami šio tyrimo rezultatai, jis sukelia didžiulį skandalą tarp Meksikos amerikiečių.
(1969)
Prezidentas Niksonas užbaigia Jungtinių Amerikos Valstijų agresyviąją bioginklo programą, įskaitant eksperimentus su žmonėmis, atliktus Fort Detrick. Iki šio laiko, dešimtys tūkstančių civilių ir JAV ginkluotųjų pajėgų narių sąmoningai ir nesąmoningai dalyvaudavo eksperimentuose, įskaitant susidūrimą su pavojingomis biologinėmis medžiagomis. (Goliszek).
JAV kariuomenė Edgewood Armijos arsenale Merilende vykdo DTC testą 69-12, kuris apima bandymus po atviru dangumi VX ir sariną, nervinę medžiagą, ir tikėtina, kad išbando su kariškiais. (Goliszek, Martin).
Eksperimentiniai vaistai yra išbandomi su protiškai neįgaliaisiais Milledgeville, Ga. vaikais, visai be jokio institucinio patvirtinimo.
Dr Donaldas MacArthur, JAV Gynybos departamento Mokslinių tyrimų ir technologijų direktoriaus pavaduotojas prašo Kongreso 10 milijonų dolerių kurti sintetinę biologinę medžiagą, kuri būtų atspari “imunologiniams ir terapiniams procesams, nuo kurių mes esame priklausomi, kad išlaikytume santykinę laisvę nuo infekcinių ligų”. (Cockburn and St. Clair, eds.).
Teisėjo Sam Steinfield disidentas Strunk prieš Strunk, 445 S.W.2d 145 [byloje] pažymi, kad apskritai pirmą kartą teisėjas pasiūlė taikyti Niurnbergo kodeksą Amerikos teismo bylose.
(1970)
Praėjus metams po jo prašymo, pagal H.R. 15090, Dr MacArthur gauna finansavimą pradėti CŽV prižiūrimus mikroplazmos tyrimus su Fort Detrick specialiuoju Operacijų skyriumi, ir tikėtina sukuria sintetinę imunosupresinę medžiagą. Kai kurie ekspertai mano, kad šio tyrimo (research) metu netyčia sukuriamas ŽIV, virusas sukeliantis AIDS ligą. (Goliszek).
Pagal užsakymą iš Nacionalinio sveikatos instituto (NIH), kuris taip pat rėmė Tuskegee eksperimentą, nemokama Johns Hopkins Universiteto vaikų priežiūros programa renka kraujo mėginius iš 7000 afroamerikiečių jaunuolių, jų tėvams pasakant, kad jie tikrina anemiją, bet iš tikrųjų tikrina papildomas Y chromosomas (XYY), tikėdami, kad tai yra biologinis polinkis į nusikalstamumą. Programos direktorius Digamber Borganokar, daro šį eksperimentą be Johnso Hopkinso universiteto leidimo. (Greger, Merritte, et al.).
(1971)
Prezidentas Niksonas paverčia Fort Detrick agresyvią bioginklo laboratoriją Frederik vėžio mokslinių tyrimų ir plėtros centru, dabar žinomu kaip Nacionalinis vėžio institutas Frederik‘e. Be vėžio mokslinių tyrimų, mokslininkai tiria virusologiją, imunologiją ir retrovirologiją (įskaitant ŽIV). Be to, šalia išsidėstęs JAV Armijos Medicinos tyrimų institutas, kuris tyrinėja vaistų, vakcinų ir atsakomąsias biologinio karo priemones, taigi, buvęs Fort Detrick toli nenutolo nuo savo biologinio karo praeities. (Goliszek).
Stanfordo Universitetas vykdo Stanfordo kalėjimo eksperimentą su koledžo studentų grupe, siekdamas sužinoti apie kalėjimo gyvenimo psichologiją. Kai kuriems studentams yra suteikta kalėjimo sargybinių vaidmuo, o kiti vaidina kalinius. Jau po šešių dienų, planuotas dviejų savaičių trukmės tyrimas turi baigtis dėl psichologinio poveikio dalyviams. “Sargybiniai” pradėjo veikti sadistiškai, o “kaliniai” pradėjo rodyti depresijos ir sunkius psichologinio streso ženklus. (University of New Hampshire).
Federation Proceedings leidinyje pasirodo straipsnis “Virusinės žmonių infekcijos, susijusios su įgyta imunodeficito būkle“. Dr MacArthur ir Fort Detrick Specialiųjų operacijų skyrius tuo metu apie vienerius metus vykdė mikroplazmos mokslinius tyrimus, siekdami sukurti sintetinę imunosupresinę medžiagą, [straipsnyje] vėl nurodoma, kad šio tyrimo metu galėjo būti gaminamas ŽIV. (Goliszek).
(1972)
JAV Karinių Oro pajėgų finansuojamų tyrimų metu Dr Amedeo Marrazzi duoda LSD protinės negalios pacientams Misurio Universiteto Psichiatrijos Institute bei Minesotos Universiteto ligoninėje, kad ištirtų „ego jėgą“.
(1973)
Specialaus pranešimo („Ad hoc Advisory“) prisiekusieji tarėjai pateikia savo galutinę ataskaitą dėl Tuskegee sifilio tyrimų, parašydami, kad “Visuomenė nebegali sau leisti palikti asmens teisių balansavimo mokslo bendruomenei dėl mokslo pažangos “.
(1974)
Kongresas priima Nacionalinio tyrimo aktą dėl Nacionalinės komisijos Žmogiškosios biomedicinos ir elgesio tyrimų apsaugos įkūrimo ir pagaliau nustatant standartus, taikomus eksperimentuose su vaikais. (Breslow).
(1975)
Sveikatos, švietimo ir socialinės apsaugos departamentas suteikia Nacionaliniam institutui sveikatos politikos dėl tiriamųjų žmonių apsaugos (1966) reguliavimo statusą. 45 antraštinė dalis, žinoma kaip “bendros taisyklės,” oficialiai sukuria institucinę valdybą.
(1977)
Kennedy Hearing inicijuoja procesus prieš Vykdomąjį įsakymą 12333, draudžiantį žvalgybos agentūroms eksperimentuoti su žmonėmis be jų informuoto sutikimo (Merritte, et al.)
JAV vyriausybė oficialiai atsiprašo ir sumoka 400,000 dolerių Jeanne Connell, vieninteliam išgyvenusiam nuo Col.Warren liūdnai pagarsėjusių plutonio injekcijų Strong Memorial ligoninėje, ir kitų tiriamųjų šeimoms (Burton Report).
Nacionalinė Miesto lyga suorganizuoja Nacionalinę konferenciją dėl eksperimentų su žmonėmis, nurodydami: “Mes nenorime žudyti mokslo, bet mes nenorime, kad mokslas žudytų, subjaurotų ir piktnaudžiautų mumis”. (Sharav).
(1979)
Nacionalinė Žmogaus biomedicinos ir elgesio tyrimų apsaugos komisija išleidžia Belmont ataskaitą, kuria sukuriami mokslinių tyrimų eksperimentų su žmonėmis pagrindai. Belmonto ataskaita nustato, kad mokslininkai laikytųsi trijų pagrindinių principų: 1. Gerbtų tiriamuosius kaip savarankiškus asmenis ir gintų juos su ribota nepriklausomybės galimybe (pavyzdžiui, vaikus) 2. Nepakenktų 3. Pasirinktų tiriamuosius teisingai, būdami tikri, kad netaiko į tam tikras grupes, dėl jų lengvo prieinamumo ar paprasto manipuliavimo, o ne dėl priežasčių, tiesiogiai susijusių su bandymais.
(1980)
Tyrimas, atskleidęs didelį sergamumą leukemija tarp 18.000 karių, dalyvavusių 1957 m operacijoje Plumbbob (nuoroda: “http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Plumbbob”>”Operation Plumbbob”.
Pagal kraujo mėginius, tirtus po metų dėl ŽIV, 20 procentų visų Niujorko homoseksualių vyrų, kurie dalyvavo 1978 m. Hepatito B vakcinos tyrimuose yra nustatytas ŽIV. (Goliszek).
Amerikos gydytojai duoda eksperimentinius hormonus šimtams Haičio vyrų (laikomų uždarose sulaikymo stovyklose Majamyje ir Puerto Rike) dėl ko vyrams išsivysto būklė, taip vadinama ginekomastija, kuomet jiems užauga normalaus dydžio krūtys. (Cockburn and St. Clair, eds.).
CDC tęsia 1978 m. Hepatito B vakcinos tyrimus Los Andžele, San Franciske, Čikagoje, St. Louise ir Denveryje. Vien San Franciske į bandymus įtraukiami daugiau nei 7000 homoseksualių vyrų. (Goliszek).
FDA uždraudžia naudoti kalinius farmacinių vaistų tyrimuose, todėl į eksperimentinius vaistų testavimo centrus ateina pramonė.
Pranešama apie pirmąjį AIDS atvejį San Franciske. (Goliszek).
(1981)
1981 – 1993 m. Genetinių Sistemų kompanija pradeda tebevykstantį medicininį eksperimentą, pavadintą protokolas Nr 126, kuriame vėžiu sergantiems Fred Hutchinson vėžio tyrimų centro Sietle pacientams yra duodami kaulų čiulpų transplantai, kuriuose yra aštuoni eksperimentiniai baltymai, sudaryti iš Genetinių Sistemų [medžiagų], o ne standartiniai kaulų čiulpų transplantai; 19 tiriamieji miršta nuo komplikacijų, tiesiogiai susijusių su eksperimentiniu gydymu. (Goliszek).
Gilaus nardymo eksperimentai Duke universitete sukelia tiriamajam Leonard Whitlock nuolatinius smegenų pažeidimų skausmus.
CDC pripažįsta, kad liga, žinoma kaip AIDS, egzistuoja ir patvirtina 26 ligos atvejus – visiems anksčiau sveikiems homoseksualams, gyvenantiems Niujorke, San Franciske ir Los Andžele – tad vėl paremiamos spekuliacijos, kad AIDS yra kilusi iš hepatito B eksperimentų nuo 1978 ir 1980 m. (Goliszek).
(1982)
Trisdešimt procentų tiriamųjų, vykdytų CDC Hepatito B vakcinos eksperimente, yra užsikrėtę ŽIV. (Goliszek).
(1984)
Majamyje, Floridoje įkurta SFBC I-mo etapo tyrimų klinika. Iki 2005 m, ji tampa didžiausiu eksperimentiniu vaistų testavimo centru Šiaurės Amerikoje, su centrais Majamyje ir Monrealyje, vykdančiais nuo I iki IV etapo klinikinius tyrimus. (Drug Development-Technology.com).
(1985)
Buvęs JAV armijos seržantas bando teistis su Armija, jai panaudojus vaistus be jo sutikimo ar net žinios (JAV prieš Stanley, 483 JAV 669). Teisėjas Antoninas Scalia pateikia sprendimą, išteisindamas JAV kariuomenę nuo bet kokios praeity buvusios, esamos ar būsimos atsakomybės medicinos eksperimentuose be informuoto sutikimo. (Merritte, et al.).
(1987)
Filadelfijos gyventoja Doris Jackson sužino, kad mokslininkai pašalina jo sūnaus smegenis post mortem medicininiams tyrimams. Ji vėliau sužino, kad Pensilvanijos valstija turi “numanomo sutikimo” doktriną, tai reiškia, kad, jei pacientas pasirašo dokumentą, patvirtinantį kitaip, sutikimas dėl organų pašalinimo vis tiek vykdomas automatiškai. (Merritte, et al.).
(1988)
JAV teisingumo departamentas sumoka 750.000 dolerių devyniems kanadiečiams, išgyvenusiems CŽV ir Dr Kamerono “psichinio vairavimo” eksperimentus (1957 – 1964 m.) pagal teismo sprendimo, kad būtų išvengta bet kokių tyrimų dėl MKULTRA (Goliszek).
1988 – 2001 m. Niujorko miesto administracija Vaikų Paslaugoms (Administration for Children’s Services) sutinka leisti tirti globos vaikus, gyvenančius apie dviejose dešimtyse vaikų namų, tirti Nacionalinio Sveikatos instituto (NIH) remiamuose eksperimentiniuose AIDS vaistų tyrimuose. Šie vaikai – iki programos pabaigos iš viso 465 – patiria sunkų šalutinį poveikį, įskaitant negalėjimą vaikščioti, viduriavimą, vėmimą, patinusius sąnarius ir spazmus. Vaikų namų darbuotojai nežino, kad jie ŽIV infekuotiems vaikams duoda eksperimentinius vaistus, o ne standartines AIDS gydymo priemones. (New York City ACS, Doran).
(1990)
Jungtinės Valstijos siunčia 1,7 mln. ginkluotų pajėgų narius, iš kurių 22 procentai yra afroamerikiečių, į Persijos įlanką, Persijos įlankos karą (“Audra dykumoje”). Daugiau nei 400.000 šių karių yra įsakyta išgerti eksperimentinės nervinės medžiagos, vaisto vadinamo piridostigminu, kuris vėliaumanoma, kad sukėlė Persijos įlankoskarosindromą,kuriosimptomaisvyruoja nuoodos sutrikimų,neurologinių sutrikimų, šlapimo nelaikymo, nekontroliuojamoseilėtekioirregėjimo problemų– ir paveikėPersijos įlankos karoveteranus.
(Goliszek; Merritte, et al.).
CDC ir Kaizerio Pietų Kalifornijos farmacininkai suleidžia 1500 šešių mėnesių amžiaus juodaodžiams bei ispanų kilmės kūdikiams Los Andžele “eksperimentinės” tymų vakcinos, kuri niekada nebuvo licencijuota naudoti Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rizikuojant, jog vaikai, jaunesni nei metų amžiaus, negali turėti pakankamo mielino kiekio aplink nervus [smegenyse], galimai dėl vakcinos sutrinka jų nervinis vystymasis. CDC vėliau pripažįsta, kad tėvai niekada nebuvo informuoti, kad vakcina, švirkšta jų vaikams, buvo eksperimentinė. (Goliszek).
FDA leidžia JAV Gynybos departamentui atsisakyti Niurnbergo kodekso ir naudoti nepatvirtintus vaistus bei vakcinas Operacijoje „Dykumos skydas“ (Desert Shield).
(1991)
Gegužės 27 d. „Los Angeles Times” leidinyje buvęs JAV karinio jūrų laivyno radijo operatorius Richard Jenkins rašo, kad jis kenčia nuo leukemijos, lėtinio nuovargio ir serga inkstų ir kepenų ligomis dėl radiacijos poveikio, kurį jis gavo 1958 m. Operacijos „Hardtack“ metu. (Goliszek)
Dalyvaudamas UCLA tyrime, kurio metu šizofrenikams neduodama jų vaistų, nusižudo Tony Lamadrid.
(1992)
Kolumbijos Universiteto Niujorko valstijos Psichiatrijos institutas ir Mount Sinai Medicinos mokykla duoda 100-ui vyrų (daugiausia jų afroamerikiečiai bei ispanų kilmės, visiems tarp šešių ir 10 metų amžiaus, ir visų jaunesnieji broliai yra nepilnamečiai nusikaltėliai) 10 miligramų fenfluramine (fen-fen) kilogramui kūno svorio, siekiant patikrinti teoriją, kad mažas serotonino lygis yra susiję su smurtiniu ar agresyviu elgesiu. Dalyvių tėvai gavo 125 dolerių už kiekvieną, įskaitant 25 dol. „Toys “R” Us“ dovanų čekius (Goliszek).
(1993)
West Haven, Connecticut VA mokslininkai duoda 27 šizofrenikams (12 ligonių ir 15 veiksnių savanorių) cheminę medžiagą, vadinamą MCPP, kuri žymiai padidina jų psichozės simptomus ir, kaip mokslininkai pažymi, neigiamai veikia tiriamuosius ilgą laiką. (“Testimony of Adil E. Shamoo, Ph.D.”).
(1994)
Dvigubai aklo eksperimento Niujorke VA ligoninėje metu, mokslininkai neduoda 23 šizofrenijos ligoniams jų vaistų vidutiniškai 30 dienų. Tuomet, 17-ai jų jie duoda 0,5 mg / kg amfetamino ir šešiems placebo kaip kontrolei, toliau tęsdami su PET skanavimu Brookhaven laboratorijoje. Pasak mokslininkų, eksperimento tikslas buvo “specialiai įvertinti medžiagų apykaitos poveikį tiriamuosiuose su įvairaus laipsnio amfetamino sukeliamu psichozės paūmėjimu”. (“Adil E. Shamoo, filosofijos daktaro liudijimas“ (“Testimony of Adil E. Shamoo, Ph.D.”))
Albuquerque Tribune “reporterė Eileen Welsome gauna Pulitzerio premiją už savo tiriamąją žurnalistiką apie 1945 m. pulkininko Warreno eksperimentus su plutoniu su Strong Memorial ligoninės pacientais. (Burton Report).
Federalinio fondo finansuojamajame Niujorko VA medicinos centro eksperimento metu mokslininkai duoda šizofrenijos veteranams amfetamino, nepaisant to, kad centrinės nervų sistemos stimuliantai pablogina psichozės simptomus 40 proc. šizofrenikų. (“Testimony of Adil E. Shamoo, Ph.D.”).
Bronkso VA medicinos centro mokslininkai tiria 28 šizofrenijos veteranus, kurie gyvena visuomenėje ir suduoda jiems L-dopa, siekdami sąmoningai sukelti psichozės atkrytį. (“Testimony of Adil E. Shamoo, Ph.D.”).
Prezidentas Klintonas skiria Patariamąją komisiją [tirti] Žmogaus spinduliuotės eksperimentus (ACHRE), kuri galiausiai iš ACHRE ataskaitų atskleidžia žiaurius eksperimentus Šaltojo karo metu. (ACHRE Report).
(1995)
19-metis Rochester Universiteto studentas, vardu Nicole Wan, miršta dalyvaudamas MIT remiame eksperimente, kurio metu su žmonėmis tiriami oro teršalų chemikalai. Eksperimentatoriai sumoka 150 dolerių tiriamiesiems.
Gegužės 15 d. Prezidento Patariamasis Žmogaus spinduliuotės eksperimentų (ACHRE) komitetas, buvę tiriamieji, įskaitant ir tuos, kurie buvo naudojami eksperimentuose kaip vaikai, duoda prisiekusiesiems liudijimus, kad jiems buvo atlikti radiaciniai eksperimentai ir / arba „praplautos smegenys“, užhipnotizuoti, apsvaiginti narkotikų, psichologiškai kankinti, grasinami ir net išprievartauti per CŽV eksperimentus. Šios priesaikos apima:
- Christinos DeNicola pareiškimas, kad Tuksone, Arizonoje, nuo 1966 iki 1976, “Dr B” atliko sąmonės kontrolės eksperimentus, naudodamas narkotikus, pohipnozines injekcijas ir dramą, bei spinduliavimo eksperimentus jos kakle, gerklėje, krūtinėje bei gimdoje. Jai buvo tik ketveri metai, kai eksperimentai prasidėjo.
- Claudia Mullen liudijo, kad Dr Sidney Gottlieb (iš MKULTRA), naudojo chemikalus, radiaciją, hipnozę, narkotikus, izoliacijos vonias vandenyje, miego trūkumo, elektros smūgio, „smegenų plovimo“ ir emocinį, seksualinį užgauliojimą kaip sąmonės kontrolės eksperimentus, kad galutinai paverstų ją, kuri tuo metu buvo tik vaikas, į “tobulą šnipę”. Ji pasakojo Patariamajam komitetui, kad mokslininkai pagrindė šį piktnaudžiavimą jai, neva ji tarnavo savo šaliai “išryškintomis pastangomis kovoti su komunizmu.”
- Suzanne Starr pareiškimas, kad “gydytojas, kuris pasitraukė iš kariuomenės, gavo vaikus iš Kolorado kalnų eksperimentams.” Ji sako, kad ji buvo viena iš tų vaikų, ir kad ji buvo eksperimentų dėl aplinkos atėmimo per prievartinę psichozę, stuburo programavimo, injekcijų, prievartavimų ir dažno elektrošoko bei sąmonės kontrolės sesijų auka. “Aš priešinausi savęs susinaikinimo programai, ir aš žinau, kas yra užprogramuotas pranešimas, ir nė nemanau veikti pagal jį,” ji pasakojo Patariamajam komitetui apie “ilgalaikį eksperimentų poveikį net jos pilnametystės metu. (Goliszek).
Prezidentas Klintonas viešai atsiprašo tūkstančių žmonių, kurie tapo MKULTRA bei kitų sąmonės kontrolės eksperimentinių programų aukomis.
Dr Daniel P. van Kammen tyrime “Elgesys vs (prieš) Biochemines klinikinio stabilumo po haloperidolio neskyrimo šizofrenijos [atvejais] prognozes “, mokslininkai tiria 88 veteranus, kurie yra stabilizuoti pakankamo kiekio vaistų, kad galėtų funkcionuoti visuomenėje ir paguldo juos į ligoninę nuo aštuonių iki 10 savaičių laikotarpiui. Per šį laiką, mokslininkai nebeduoda ligoniams vaistų, kurie leidžia jiems gyventi visuomenėje, ir priverčia juos vartoti standartinę Haldol dozę nuo dviejų iki keturių savaičių gydymo. Tada veteranai yra “išplaunami”, suleidžiant juosmens punkcijas ir stebimi šešias savaites, kad stebėtų, kas atkrito ir vėl kenčia simptominę šizofreniją; 50 procentų atkrenta. (“Testimony of Adil E. Shamoo, Ph.D.”).
Prezidentas Klintonas paskiria Nacionalinį Bioetikos patariamąjį komitetą. (Sharav).
Niujorko valstijos Aukščiausiojo Teismo Teisėjas Edwardas Greenfield nusprendžia, kad tėvai neturintys teisės leisti savo protiškai neįgaliems vaikams dalyvauti savanoriškuose neterapiniuose medicininiuose tyrimuose ir kad joks protiškai neįgalus asmuo apskritai negali būti naudojamas medicinos eksperimentuose be jo informuoto sutikimo.
(1996)
Profesorius Adil E. Shamoo iš Merilendo Universiteto ir pilietiškos organizacijos Atsakingas rūpinimasis bei tyrimai (Responsible Care ant Research) nusiunčia JAV Senato Valstybinių reikalų komitetui rašytinį liudijimą apie neetišką veteranų naudojimą medicininiuose moksliniuose tyrimuose, nurodydamas: “Šis tyrimo tipas yra tebevykstantis visos šalies medicinos centruose ir VA ligoninėse ir remiamas dešimtimis milijonų dolerių iš mokesčių mokėtojų pinigų. Šie eksperimentai yra didelės rizikos ir žalingi, nes sukelia ne tik fizinę ir psichinę žalą labiausiai pažeidžiamoms grupėms, bet ir žeminantis mūsų visuomenės sistemos pagrindines žmogaus vertybes. Tikriausiai dešimtys tūkstančių pacientų yra naudojami tokiuose eksperimentuose”. (“Testimony of Adil E. Shamoo, Ph.D.”).
Gynybos departamentas pripažįsta, kad Persijos įlankos karo kareiviai buvo veikiami cheminių medžiagų; vis dėlto 33 procentai visų kariškių, sirgusių Persijos įlankos karo sindromu, niekada nepaliko JAV karo metu, diskredituodami populiariosios žiniasklaidos skleidžiamą įsitikinimą, kad šie simptomai yra dėl sąlyčio su Irako cheminiu ginklu rezultatas. (Merritte, et al.)
Federalinio fondo finansuojamajame West Haven VA, Connecticut, Jeilio Universiteto tyrėjai eksperimento metu duoda šizofrenijos veteranams amfetamino, nepaisant to, kad centrinės nervų sistemos stimuliantai pablogina psichozės simptomus 40 proc. šizofrenikų. (“Testimony of Adil E. Shamoo, Ph.D.”).
Prezidentas Klintonas išleidžia oficialų atsiprašymą Tuskegee sifilio studijų tiriamiesiems ir jų šeimų nariams.
(1997)
Siekdami atskleisti neetiškus medicininius eksperimentus, kurie šizofrenikams išprovokuoja psichozės atkrytį, „Boston Globe” išleidžia keturių dalių [knygų, straipsnių?] seriją pavadinimu „Darantys žalą: tyrimai su psichiškai nesveikais III” .
Mokslininkai duoda 26 VA ligoninės veteranams cheminės medžiagos, vadinamos Yohimbine, kuri sąmoningai sukeltų potrauminio streso sutrikimus. (“Testimony of Adil E. Shamoo, Ph.D.”).
Norėdami sukurti “psichozė modelį,” Cincinačio universiteto mokslininkai duoda 16-kai šizofrenija sergančių Cincinačio ligoninės pacientų amfetamino, siekiant išprovokuoti pakartotinius psichozės priepuolius ir galiausiai parašo apie “elgesio jautrinimą”.
Nacionalinio Psichikos sveikatos instituto (NIMH) mokslininkai duoda šizofrenijos veteranams amfetamino, nors centrinės nervų sistemos stimuliantai pablogina psichozės simptomus 40 proc. šizofrenikų (“Testimony of Adil E. Shamoo, Ph.D.”).
JAV vyriausybės remiamo eksperimento mokslininkai nesuteikia medicininio gydymo ŽIV užsikrėtusioms afroamerikietėms nėščioms moterims, duodami joms placebo, o ne AIDS vaistų. (Sharav).
Mokslininkai pakartotinai duoda amfetamino 13-kai šizofrenija sergančiųjų, 1994 metais [tirtų eksperimente] „amfetamino iššūkis” Niujorko VA ligoninės pacientų. Viso to rezultatas tas, kad pacientai patiria psichozę, manijas ir haliucinacijas. Mokslininkai kaltinami negavę informuoto sutikimo. (“Testimony of Adil E. Shamoo, Ph.D.”).
Rugsėjo 18 d. neetiškų medicininių eksperimentų didžiuosiuose JAV tyrimų centruose, įskaitant Nacionalinį Psichikos sveikatos institutą (NiMH), aukos liudija Nacionaliniam Bioetikos patariamajam komitetui. (Sharav).
(1999)
Adil E. Shamoo, Ph.D. liudija apie “The neetišką naudojimąsi žmonėmis didelės rizikos mokslinių tyrimų eksperimentuose” prieš tai, kai JAV Atstovų rūmų Veteranų namų komitetas įspėja Rūmus kaip amerikiečių veteranai buvo išnaudojami VA ligoninėse tarsi bandomieji triušiai ir ragina nacionalinių reformų. (“Testimony of Adil E. Shamoo, Ph.D.”).
Pensilvanijos universiteto gydytojai suleidžia 18-metei Jesse Gelsinger eksperimentinės genų terapijos vaistų, kaip vieną iš sudedamųjų, FDA patvirtintų, klinikinių bandymų medžiagų. Jis miršta po keturių dienų, o tėvas įtaria, kad jis nebuvo išsamiai informuotas apie eksperimento riziką (Goliszek).
Per klinikinus bandymus, tiriant Propulsid efektyvumą dėl skrandžio refliukso kūdikiams, vaikų ligoninėje Pitsburge miršta devynių mėnesių amžiaus Gage Stevens. (Sharav).
(2000)
Gynybos departamentas pradeda Projekto 112 įrašų, įskaitant SHAD, išslaptinimo procesą, ir ieško bei padeda veteranams, kurie buvo paveikti toksinų ir cheminių medžiagų 112 projekte. Daugelis iš jų jau yra mirę. (Goliszek).
Prezidentas Klintonas pasirašo Energetikos Darbuotojų profesinių ligų kompensavimo įstatymą, kuris kompensuoja Energetikos departamento darbuotojus, kurie paaukojo savo sveikatą statydami Jungtinių Valstijų branduolinės gynybos statinius.
JAV Karinių oro pajėgų ir raketų gamyklos Lockheed Martin remiamas Loma Linda universitetas tiria, sumokėdamas 100-ui Kalifornijos gyventojų po 1,000 dolerių, kad šie kasdien pusę metų suvalgys po perchlorato dozę (tai – toksiškas raketinio kuro komponentas, kuris sukelia vėžį, kenkia skydliaukei ir trukdo normaliam vaikų ir negimusių vaisių vystymuisi). Dozė, kurią suvalgo tiriamieji yra 83 kartų didesnė nei saugus perchlorato kiekis, nustatytas Kalifornijos valstijoje, kurioje perchlorato randama geriamame vandenyje. Šis Loma Linda tyrimas yra pirmasis didelio masto tyrimas, per kurį tirti žmonės, testavę žalingą vandens užteršimo poveikį ir anot Aplinkos darbo grupė mokslinių tyrimų direktoriaus Richard Wiles yra “iš prigimties neetiškas”. (Goliszek, Envirnomental Working Group).
(2001)
Sveika 27-metų Ellen Roche miršta Johns Hopkins universiteto Marylande tyrimų metu. (Sharav).
Savo interneto svetainėje, FDA pripažįsta, kad jos politika – įtraukti sveikus vaikus į eksperimentus su žmonėmis, “atvedė link augančio pasiūlymų dėl saugumo ir farmokinetinių tyrimų (įskaitant ir tuos, kuriuose dalyvauja vaikai, nesantys atitinkamos būklės, kuriai vaistas skirtas) skaičiaus”. (Goliszek).
Per tabako pramonės finansuojamą Alzheimerio eksperimentą Case Western Universitete Klyvlende, miršta Elaine Holden-Able, kai išgeria apelsinų sulčių stiklinę su joje ištirpusiu maisto papildu.
Radiologas Scott Scheer iš Pensilvanijos miršta nuo inkstų nepakankamumo, sunkios anemijos ir galimos vilkligės, viso to, sukelto kraujospūdžio vaistų, kuriuos jis vartoja penkerių metų klinikiniuose tyrimuose. Po jo mirties, šeima iškelia bylą Main Line ligoninės Institutional Review valdybai, pačiai ligoninei, kuri prižiūrėjo tyrimą, ir dviems gydytojams. Tyrėjai iš federalinio Žmogaus tyrimų apsaugos biuro, kuris yra Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų departamento padalinys, 2002 m. gruodžio 20 d., laiške Scheer vyriausiajai dukrai rašo: “Jūsų tėvui, matyt, nebuvo pasakyta apie hidralazino, galintį sukelti vilkligę, riziką…OHRP nustatė, kad tam tikros nenumatytos problemos, susijusios su rizika žmonėms ar kitos, nebuvo nedelsiant pranešamos atitinkamų institucijų pareigūnams “(Willen and Evans, “Doctor Who Died in Drug Test Was Betrayed by System He Trusted.” “Daktaras, kuris mire per vaistų tyrimus, buvo išduotas sistemos, kuria pasitikėjo”)
Higgins and Grimes v. Kennedy Krieger Institute byloje Merilendo apeliacinis teismas padaro svarbų sprendimą dėl vaikų naudojimą kaip tiriamųjų, draudžiantį ne terapinius eksperimentus su vaikais “kiekvieno vaiko geriausio intereso” pagrindu.
(2002)
Prezidentas George’as W. Bushas pasirašo Geriausių Farmacijos [vaistų] vaikams įstatymą (BPCA), suteikiant farmacijos kompanijoms šešių mėnesių išimtines teises mainais už vykdomus klinikinių vaistų tyrimus su vaikais. Tai, žinoma, padidina vaikų skaičių, naudojamą tyrimuose su žmonėmis. (Hammer Breslow).
(2003)
Miršta dvimetis Michaelas Daddio iš Delavero nuo širdies nepakankamumo. Po jo mirties, jo tėvai sužinojo, kad gydytojai atliko eksperimentinę operaciją, kai jis buvo penkių mėnesių, nei kad būtų skyrę nustatytą chirurginio atkūrimo metodą jo įgimtai širdies ydai, kaip kad tėvams buvo pasakyta, jog ji bus atliekama. Nustatyta tvarka turi 90-95 procentų sėkmės rodiklį, tuo tarpu dėl atliktos procedūros kūdikiui Daddio, jos išradėjas vėliau buvo tiesiog atleistas iš ligoninės 2004 m. (Willen and Evans, “Parents of Babies Who Died in Delaware Tests Weren’t Warned” „Kūdikio, kuris mirė Delavere, tėvai apie tyrimus nebuvo įspėti“).
(2004)
Savo BBC dokumentiniame filme “Vaikai – bandomieji triušiai” („Guinea Pig Kids”) ir BBC News to paties pavadinimo straipsnyje, žurnalistas Jamie Doran atskleidžia, kad vaikai, iš New York City globos sistemos, to nežinodami dalyvauja eksperimentinių AIDS vaistų tyrimuose nuo 1988 m. iki, jo įsitikinimu, dabar.
(2005)
Reaguodama į BBC dokumentiką ir straipsnį “Vaikai – bandomieji triušiai” (“Guinea Pig Kids”), Niujorko miesto Vaikų Paslaugų (ACS) administracija balandžio 22 d. išsiunčia žinutę spaudai pripažindama, kad globos vaikai buvo naudojami eksperimentiniuose AIDS vaistų tyrimuose, bet sako, kad paskutiniai bandymai vyko 2001 metais ir be to, tyrimai nėra tęsiami, kaip kad teigia BBC reporteris Jamie Doran. ACS suteikia [tyrimų] mastą ir eksperimentinių vaistų tyrimų statistiką, paremtą savais įrašais, bei patvirtina Vera teisingumo instituto atlikti “nepriklausomą ACS politikos ir praktikos, susijusios su ŽIV užsikrėtusių globos įstaigos vaikų įtraukimą į klinikinius vaistų tyrimus nuo 1980-ųjų pabaigos iki 1990-ųjų apžvalgą“. (New York City ACS).
Mainais už 2 mln dolerių, gautus iš Amerikos Chemikų draugijos, EPA pasiūlo Vaikų sveikatos poveikio aplinkai mokslinius tyrimas (CHEERS), kad išsiaiškinti, kaip vaikai, pradedant nuo kūdikystės iki trejų metų praryja, įkvepia ar sugeria chemikalus, kai vaikai iš prastų, daugiausia juodaodžių kvartalų Duval apskrityje, Floridoje, susiduria su šiais toksinais. Dėl aktyvistų grupių spaudimo, neigiamo žiniasklaidos dėmesio ir dviejų demokratų senatorių, EPA 2005 m. balandžio 8 d. galiausiai nusprendžia atsisakyti tyrimo. (Organic Consumers Association).
“Bloomberg” išleidžia keletą ataskaitų, rodančių, kad SFBC, didžiausias to meto eksperimentinis vaistų tyrimo centras, išnaudoja imigrantus ir kitus mažas pajamas gaunančius asmenis tiriamuosius bei vykdo bandymus su ribotu patikimumu, pažeisdami tiek FDA, tiek SFBC nustatytas tyrimų gaires. (Bloomberg).
Parengė Artūras Bartašius
Šiuo metu JAV kompanijos vykdo medicininius eksperimentus savo laboratorijose Ukrainoje, Gruzijoje.