Patiko? Pasidalinkite!

Jeigu kažkas su mumis blogai elgiasi, turime tris variantus: reaguoti į tai su protu, kentėti arba reaguoti agresyviai.

Kontroliuoti emocijas tokiose įtemptose situacijose nėra lengva. Kai su mumis elgiasi blogai, nepagarbiai ar netgi grasina, tučtuojau įsijungia konkrečios smegenų sritys, susijusios su išgyvenimo instinktu ir būtent jos verčia reaguoti agresyviai arba, priešingai „bėgti nuo pavojaus“.

Tačiau vertėtų išmokti valdyti šias situacijas pasitelkus į pagalbą emocinį intelektą. Šitaip išvengsime baimės ar pykčio, dėl kurių galime nustoti save kontroliuoti.

Pateikiame penkis pasižadėjimus, kuriuos turite sau duoti, kad galėtumėte teisingai reaguoti į netinkamą žmonių elgesį su jumis.

Pasižadu visada prisiminti, kas esu ir ko esu vertas

Situacija kai kažkas blogai su mumis elgiasi ir peržengia visas leistinas ribas labai kenkia savivertei. Panieka, užgaulūs žodžiai, pažeminimai, apgavystės… Su visu tuo susidūrę, jaučiamės prislėgti, nes kiti žmonės kerta į labai jautrius taškus: savigarbą, asmenybės vientisumą.

Ir jei kažkas pasako, kad „tu nieko nevertas“ ar „tu esi niekas“, paskutinis dalykas, kurį jums reikėtų daryti – užpykti.

Svarbiausia tokiais atvejais – neimti svetimų žodžių giliai į širdį. Reaguoti oriai ir visada jausti savo vertę. Svetimi žodžiai jums nieko nereiškia, jie neturi nieko bendro su jūsų tikra verte. Dėl to į bet kokią agresiją reikia reaguoti neprarandant vidinės pusiausvyros ir nepaleidžiant vadžių, išsaugant kontrolę savo rankose.

Pasižadu riboti tavo agresiją

Įsivaizduokite situaciją. Aplink jus – savotiškas gelbėjimo ratas, kuris leidžia jums išsilaikyti paviršiuje bet kokioje aplinkoje: namuose, darbe ir t.t. Tai jūsų palaikymas ir jėga, tiesianti kelią į ateitį. Ir štai vieną dieną gyvenime pasirodo žmogus, kuris ima ir praduria gelbstintį ratą. Jūs imate skęsti.

Neleiskite, kad taip atsitiktų. Turite pilną teisę pasipriešinti, gintis, nusibrėžti ribas, nusistatyti, ką galima daryti, o ko ne. Neleiskite kitiems jums kenkti.

Pasižadu kalbėti su pasitikėjimu

Visada, bet kokioje situacijoje būtina išsaugoti ramybę. Tik šitaip galima kalbėti su pasitikėjimu. Įsivaizduokite rūmus, salę su atvirais langais, per kuriuos į salę sklinda šviesa ir gaivus oras. Įeikite į tą salę ir giliai įkvėpkite. Niekas iš to, ką kalba ar daro kiti, neturi jūsų priversti užmiršti, kas esate ir ko esate vertas. Po to kai pasijausite visiškai ramus, pradėkite kalbėti. Būti pasitikinčiu ir netgi atkakliu – reiškia sugebėti kalbėti ramiai ir tuo pat metu griežtai, kietai, aiškiai duodant suprasti, ką leidžiate, o ko neleidžiate savo adresu.

Pasižadu palikti nuošalyje visus, kurie blogai su manimi elgiasi

Žmogus, kuris blogai su jumis elgiasi, nenusipelnė nei jūsų laiko, nei nervų, nei pastangų. Esama žmonių – tikrų profesionalų krėsti kitiems šunybes. Jie stengiasi užkrėsti visus aplinkui savo prasta nuotaika ir su panieka žvelgia į tuos, kurie mažiausiai nusipelno menkinimo. Labai dažnai tokių žmonių esama mūsų artimiausioje aplinkoje – kolegos, giminaičiai ar netgi antroji pusė.

Šiuo atveju svarbu nepamiršti vienos labai svarbios taisyklės: tas, kuris blogai su jumis elgiasi – negerbia jūsų, neužjaučia, nepergyvena, jam nerūpi jūsų jausmai. Gyventi pastoviai tokioje įtampoje neįmanoma, tai griauna ir žudo jūsų asmenybę. Būtina susimąstyti apie tai ir priimti atitinkamą sprendimą: aiškiai ir tiesiai pasakyti tam žmogui, kad mes nebegalime leisti tokio elgesio su savimi. Turime duoti jiems suprasti, kad jei visa tai tęsis ir toliau, mums teks nusistatyti distanciją. Juk mums svarbiausia yra mūsų emocinė sveikata, teisingai?

Pasižadėkite išsigydyti žaizdas ir tapti dar stipresniais

Daugiausia kančių tokiose situacijose sukelia patys artimiausi žmonės: antroji pusė, broliai/seserys, tėvai… Kartais labai nelengva nusibrėžti ribas ir nusistatyti distanciją. Nusivylimas ir nuoskauda vis tiek pasilieka širdyje ir šią žaizdą būtina gydyti.

Duokite sau laiko. Jums reikia laiko sau, kad palengvėtų. Pasirinkite užsiėmimą, prie kurio linksta širdis: rašykite, pieškite, keliaukite, leiskite laiką su draugais. Paguodą susirasti galima pačiuose įvairiausiuose dalykuose. Be to, pasaulyje gyvena ne vien tie, kurie atneša į jūsų gyvenimą liūdesį ir skausmą. Pasaulyje yra daug žmonių, kurių dėka galėsite viską pradėti iš naujo. Tiesiog reikia juos susirasti.

seimairnamai.eu


Patiko? Pasidalinkite!