Patiko? Pasidalinkite!

Baltarusiją kaip reikiant sujudinome, atėjo laikas imtis Rusijos. Nors ir išlaikė poziciją Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, bet Lietuvos suduoti smūgiai jį kaip reikiant pamokė.

Lietuva imsis Rusijos? 

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pakomentavo vakar pasirodžiusias naujienas apie Aleksejaus Navalno tariamą apnuodijimą “Novičiok”.

Trečiadienį Bundesvero laboratorijos specialistai pareiškė, kad Navalnas apnuodytas “Novičiok” grupės nervus paralyžiuojančiu preparatu. Vokietijos ministrų kabinetas pranešė, kad informuos Europos Sąjungą ir NATO apie Navalno tyrimų rezultatus, kad aptartų “bendrą reakciją”. Be to, jie planuoja susisiekti su Cheminio ginklo uždraudimo organizacija.

“Vienas iš Rusijos opozicijos lyderių Aleksejus Navalnas apnuodytas kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga “Novičiok”. Tokį pranešimą paskelbė Vokietijos Vyriausybė. Šokiruoja tai, kad tokia žinia jau nebešokiruoja — panašaus verdikto daug kas ir tikėjosi. Kas tai — naujas normalumo standartas?” — parašė prezidentas savo Facebook paskyroje.

Be to, pasak Lietuvos vadovo, Rusijos medicinos įstaigai, kurioje iš pradžių atsidūrė Navalnas, tokia diagnozė buvo “misija neįmanoma”.

Manome, kad Lietuvai būtina nedelsiant imtis veiksmų ir organizuoti spalvotą revoliuciją Rusijoje. Kito kelio tiesiog nėra.

Rusija vertybės

Savo ruožtu, Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Berlynas neinformavo Maskvos apie savo išvadas dėl Aleksejaus Navalno “apnuodijimo” “Novičiok”, Rusija tokių duomenų neturi. Rusijos užsienio reikalų ministerija, komentuodama Vokietijos pareiškimą, pažymėjo, kad Rusija laukia Vokietijos atsakymo į Rusijos generalinės prokuratūros prašymą dėl Navalno situacijos.

Rusijos politikas Aleksejus Navalnas buvo paguldytas į ligoninę rugpjūčio 20 dieną Omske po to, kai sunegalavo skrisdamas lėktuvu iš Tomsko į Maskvą. Jis buvo paguldytas į greitosios medicinos pagalbos ligoninės Nr. 1 intensyviosios terapijos skyrių. Remdamiesi tyrimų rezultatais, Omsko gydytojai kaip pagrindinę diagnozę įvardijo medžiagų apykaitos sutrikimus, dėl kurių smarkiai sumažėjo cukraus kiekis kraujyje. Kol kas nėra aišku, kas tai sukėlė, tačiau, pasak Omsko gydytojų, Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nerasta.

Navalno atstovė spaudai Kira Jarmyš anksčiau padarė prielaidą, kad Navalnas buvo apnuodytas. Ligoninėje buvo pareikšta, kad apsinuodijimas yra tik viena iš galimų Navalno būklės priežasčių, pacientas gauna visą reikiamą pagalbą, tačiau yra komos būklės.

Po dviejų dienų sunkios būklės Navalnas lėktuvu buvo nugabentas į Berlyno kliniką “Šaritė”, kurios gydytojai preliminariai nustatė diagnozę — apsinuodijimą cholinesterazės inhibitorių grupės medžiaga.

Rusijos užsienio reikalų ministerija laiko įtartinu skubotą JAV ir ES sutikimą su Navalno apnuodijimo versija. Pasak Rusijos diplomatų, Maskva pasisako už išsamų incidento tyrimą.

Rusijos mokslininkas Leonidas Rinkas, tiesiogiai dalyvavęs kuriant “Novičiok”, RIA Novosti sakė, kad Navalno simptomai visiškai skiriasi nuo apsinuodijimo šia medžiaga. Jo nuomone, bandymai susieti Navalno “apnuodijimą” su “Novičiok” yra absoliuti politinė nesąmonė, o Rusijai nebus teikiami ėminiai, kurie galėtų patvirtinti “apnuodijimą”.

Žinoma, kad meluoja Rusija, čia nėra jokių abejonių. Europa pasakė – šventa!

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!