Patiko? Pasidalinkite!

Algimantas Kirkutis  – Lietuvos gydytojas kardiologas, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras.

Iš formalių ir neformalių informacijos šaltinių susidaro vaizdas, kad antroji COVID-19 viruso infekcijos banga savo viršūnę pasieks įsibėgėjus rudeniui, prieš ar net rinkimų JAV ir mūsų šalyje metu. Tai kelia tam tikrų minčių, kuriomis noriu pasidalinti su Jumis.

Kol kas niekas rimtai neaiškino kodėl šio viruso infekcija plinta bangomis ir kas įtakoja šių bangų susidarymą? Kiek tokių bangų dar bus ir nuo ko jos priklauso? Kaip tai susiję su politiniais procesais šalyje ir užsienyje? Juk tai ne pirma infekcija, kurią mes stebime. Vargu ar visos tos pačios, abejotino efektyvumo, izoliacinės priemonės bus efektyvios antrosios bangos metu? Suprantame, kad virusas aplenks jau persirgusius ir kitaip įgijusius specifinį imunitetą asmenis.

Ar jiems taip pat reiks izoliuotis? Kaip tai atrodys? Kaip bus teikiamos medicininės paslaugos sergantiems lėtinėmis ligomis, nuo kurių miršta daugiau žmonių negu nuo viruso sukeltos infekcijos? Kol kas ir toliau išlieka daugiau klausimų negu girdime atsakymų. Stebime augantį žmonių pasimetimą ir nepasitikėjimą valdžios daromais sprendimais. Todėl susidaro vaizdas, kad ši, antroji COVID banga, gali tapti pavojingesnė valdantiesiems negu visuomenei.

Apie tai jau kalba masiniai neramumai ir mitingai užsienyje – JAV, Vokietijoje, Anglijoje, Prancūzijoje bei pastarieji įvykiai Baltarusijoje ir mūsų šalyje. Natūralu, kad visuomenei kyla šie ir kiti klausimai apie tai, kaip bus elgiamasi mūsų šalyje antrosios bangos metu? Ar ir toliau negalvodami savo galva aklai laukdami skolinamų pinigų bei už juos gaunamų nurodymų iš aukščiau?

Juk problemas įveikia tik tie, kas sugeba pirmiausia išnaudoti savo turimus resursus ir atmerktomis akimis bei atviromis širdimis žvelgti į ateitį. Tai tas pats, kaip per audrą drąsiai prisiimti atsakomybę ir tvirtai laikyti laivo korpusą prieš bangą, bet nepasiduoda baimei ir silpnybei arba laukti pagalbos iš nežinia kur.


Patiko? Pasidalinkite!