Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė Agnė Širinskienė bei Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos narys Juozas Bernatonis registravo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) įstatymo pataisas, kuriomis siekiama VRK nariams bei pirmininkui suteikti teisę susipažinti su įslaptinta informacija.

Pasak Seimo narių, įstatymo pataisos registruotos atsižvelgiant į 2018 m. Valstybės saugumo departamento ir Antrojo operatyvinių tyrimų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos paskelbtą Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo dokumentą, kuriame atkreipiamas dėmesys, jog artėjant 2019 m. rinkimams, auga ir Rusijos susidomėjimais jais. Taip pat minėtame dokumente nurodoma, kad Maskva kitose šalyse rinkimų rezultatus siekė paveikti „skleidžiant dezinformaciją ir propagandą per žiniasklaidą, socialinius tinklus, vykdant kibernetines operacijas“.

Valdančiosios koalicijos atstovų nuomone, grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas bei šiomis dienomis tarptautinėje bendruomenėje vykstančios ir nerimą keliančios diskusijos dėl Rusijos kišimosi į JAV prezidento rinkimus bei tokiame fone artėjantys rinkimai Lietuvoje skatina ieškoti papildomų saugiklių, kurie padėtų užtikrinti demokratinius rinkimus šalyje ir apsisaugoti nuo išorės grėsmių.

Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Seimo narė Agnė Širinskienė pabrėžia, kad įvertinus grėsmes nacionaliniam saugumui yra svarbu, kad VRK nariai, kurie yra atsakingi už rinkimų proceso organizavimą bei priežiūrą, turėtų teisę susipažinti su Valstybės saugumo departamento bei kitų valstybės institucijų teikiama slapta informacija ir galėtų kiek įmanoma išsamiai ir įvairiapusiškai įvertinti per trejus 2019 metais vyksiančius rinkimus bei ateityje galinčius kilti iššūkius valstybei, joje vyksiantiems demokratiniams rinkimams.

Įstatymas bus svarstomas Seimo rudens sesijoje ir įsigaliotų 2018 m. lapkričio 1 d. VRK nariai ir pirmininkas, ėję pareigas įstatymo įsigaliojimo metu, per 15 dienų nuo įstatymo įsigaliojimo privalės įstatymų nustatyta tvarka kreiptis dėl leidimo dirbti ar susipažindinti su  įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Slaptai“, suteikimo.

O kodėl niekas iš “seimažmogių” nepastebi vakarų kišimąsi į rinkimus, vakarų korporacijų valdomų žiniasklaidos priemonių vykdomą “smegenų” plovimą ir veikimą tam tikroms nusikaltėlių gaujoms? “MG Baltic” vienas iš pvz, kaip buvo valdomi politikai ir formuojama visuomenės nuomonė. O kiti televizijos kanalai? Tai grynų gryniausia vakarų propaganda kurios pagalba ta pati Širinskienė su Karbauskiu yra juodinami ir menkinami.

Valstiečiai ima pvz iš konservatorių? Bauginti visuomenę “puolančiais” rusais, bandys atimti konservatorių “fanų” balsų? Sumanymas labiau jau populistinis, o ne išmintingas. Tai bandymas taikytis prie “apkvailintos” visuomenės ir jai įtikti.

Valstiečiai turėtų užimti protinimo poziciją, bet laikui bėgant aiškėja, kad tų protintojų ten nelabi ir yra.

Prieš alkoholį agresyviai stoję kovoti Valstiečiai paskutiniu metu pradėjo “protingėti”

Valstietės Astos Kubilienės inicijuotame projekte siūloma Alkoholio kontrolės įstatyme numatyti draudimą įmonėms, Europos juridiniams asmenims ir jų filialams Lietuvoje gaminti maisto produktus, žaislus vaikams ir paaugliams skirtas kitas prekes, kurių dizainas imituoja alkoholinius gėrimus ir (ar) jų tarą. Paprastai kalbant, būtų uždraustas vadinamasis vaikiškas šampanas.

konferencijos-akimirka-58b92f0d118b7

Ir “arkliui” suprantama, kad vaikiško šampanas vartojimas yra alkoholio vartojimo “kultūros” imitacija. Vaikai vaikiško šampano vartojimu vaizduoja savo suaugusius tėvus kurie geria alkoholinį šampaną (putojantį alkoholinį bizgalą).

Bet štai,  Jungtinės Karalystės Aberistvito universitetą baigęs ūkio ministras Valstietis, Virginijus Sinkevičius, kuriame įgijo ekonomikos ir tarptautinių santykių bakalauro laipsnį, tokių elementarių dalykų nesupranta.

Virginijus Sinkevičius teigia, kad siūlomas teisinis reguliavimas nėra pagrįstas nei statistiniais duomenimis, nei tyrimais, o juose siūlomos priemonės sukeltų verslui, ypač smulkiajam ir gaminančiam tautinio paveldo gėrimus, didelę naštą.

Tai parodo, kad ūkio ministrui svarbiau verslininkai, kurie mūsų vaikus mokina tapti alkoholikais.

Linas Naujelis


Patiko? Pasidalinkite!